nasiona marihuany

[AF][LED COB 100W][0,36m2] - 3x Sensi Skunk / pierwszy grow

Wyszukiwarka Forumowa:

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Witam na BALKONIE.

Postanowilem wysiac glony, doswiadczenie mam, ale niewielkie, robilem kiedys boxa w szafie w kiepskich warunkach i z mega kiepskimi pestkami- Efekt? Wiadomo... Lata pozniej postanowilem sprobowac kolejny raz, tym razem stawiając na dobre nasionka od dobrego breedera. Dlaczego balkon? Bo jest spory i dobrze oswietlony i głownym zalozeniem jest to aby się nie spuszczać zbytnio nad uprawą.

Warunki miejscówki: Południowo zachodni balkon, sporo miejsca, pełne słońce przez większość dnia
Ziemia: Compo Sana tomaten
Doniczki: 20L (docelowo), standardowy drenaż z żwirku
Nawóz: Degro Tomaten (5-8-10)

Cel uprawy:
- uzyskać swoje palenie, dobrej jakosci, bez napinki na ilość
- sprawdzić czy da rade zebrać szybki plon w takich warunkach
- sprawdzić ile plonu uda się uzyskać z dobrych pestek na zwykłym balkonie
- postarać się utrzymać roślinę niewysoką
- nie spinać się, podlewac minimalna iloscia nawozu, dac roslinie zyc wlasnym zyciem
- mieć co zajarac na koniec

Jeśli nie masz dużego doświadczenia i chcesz sprawdzić czy można mieć "sensowną" (50g?) ilość dobrego palenia za grosze i bez dużej spiny i mierzenia się na siusiaki, jednocześnie nie psując uprawy gówniarskimi błędami, druciarstwem i ogólnym syfem, to wskakuj na pokład, sprawdzimy razem :)
____________________________________________________________________

Do tej pory nasionka kiełkowane na ręcznikach papierowych, wszystkie 3 pokazały ogonki po 3 dniach. Wsadzone do ziemi - małe doniczki przejściowe - po 2 kolejnych dniach pięknie wybiły i tak oto się prezentują:

 
Ostatnia edycja:

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
Ciekawy projekt .. Nie będzie za bardzo smród się niósł po sąsiadach? mimo wszystko trzymam kciuki :spalony:
 

el bandito

Banned
Rejestracja
Lip 6, 2016
Postów
115
Buchów
0
[MENTION=14169]RUCHY[/MENTION] - dobre pytanie. Zobaczymy jak rozegra ten projekt.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Również jestem ciekaw jak to wyjdzie - jest to kolejne pytanie na które chcę poznać odpowiedź. Na razie się nie martwię, ponieważ mam tą przyjemność mieszkać poza Polską, gdzie ludzie są normalni i nikt marihuaną się nie ekscytuje, włącznie ze służbami (chyba że zrobiłeś z tego poważny biznes). Zapach jointów z sąsiednich balkonów to standard w weekendy. Nie wyobrażam sobie żeby 3 rośliny na otwartym powietrzu miałyby dawać taki zapach przez 24h. Gdyby tak było to będę kombinował - mimo wszystko nie chcę się narazić sąsiedztwu. Wiem ze pewnie większość mieszka w PL, więc jeśli pojawi się gęsty odór, to postaram się opisać to jak najszczerzej.

Tymczasem proszę moderatora o możliwość edytowania wątku, zrobil się syf kompletny w pierwszym poście, jest też drugi taki sam wątek na forum i nic z tym nie mogę zrobić :)

MOD: edytowałem pierwszy post, usunąłem te wątki nadprogramowe. Na przyszłość nie zakładaj kilku - pamiętaj, że w związku ze "świeżym" kontem, ktoś musi zatwierdzić Twój post.
Pozdro i powodzenia
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
UPDATE WEEK 2 (14dni od wykiełkowania)

Pomidory rosna zdrowo i rozwijają się prawidłowo. Troszkę się wyciągnęły na początku, ale pogoda nie rozpieszcza no i nie ma cudów, to nie indoor. Dostają zwykłą kranówę co 2 dni i zostaly przesadzone prosto do docelowych donic w mysl zalozen pierwotnych uprawy czyli minimum pracy. Poczekam jeszcze pare dni az podrosna i podsypie je zwirkiem zeby ziemia nie przesychala. Powinny przyspieszyc jak wszystkie krzaki jak podrosna, ale poki co powatpiewam w podawane przez seedbank 45-50 dni do plonu (teoretycznie zostastało już 30 dni <joint>). Foty przed przesadzeniem i po. Pozdro.


 

SebMcTrawka

Jaracz z zawodu ?
Rejestracja
Cze 20, 2018
Postów
66
Buchów
1
Nie wyglądają źle poczekaj jeszcze kilka dni w korzeń pójdą i ruszą w górę będziesz widział jak z dnia na dzień rosną. Pozdroo i oby do kosy . ?
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,174
Buchów
6,581
Odznaki
2
40-50 dni to jest czas od pokazania włoskow, moim zdaniem. Uzbroj się w cierpliwość.
 

MAKEaTRIP

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
84
Buchów
1
Ja mam tego skunka. Roślina rośnie bardzo duża z wieloma ogniskami topów że tak to ujmę, dodatkowo licz koło 90 dni od 0 do zbiorów.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Chyba mam atak przędziorków na wszystkich trzech pomidorach. To jest tak małe że bez lupy życzę powodzenia. Próbowałem porobić fotki, ale kamera nie lapie ostrosci z tak bliska. Wokół białych ognisk widzę mikro ciemne kropeczki, to te gnojki? Dodatkowo na lisciach znalezlem takie mikro dzdzownice. Jestem w szoku ze to jest tak male.
Pod lisciami niczego nie zauwazylem golym okiem, moze musialbym dluzej poszukac, roslina jest mala wiec nie chce jej wyginac lisci na sile zeby ogladac od spodu, tak czy owak są na bank. Jest niedziela, i wszystko pozamykane, wiec w poniedzialek po robocie bede szukał jakiś oprysków w lokalnych sklepach :pl: Myslicie ze powinienem obciac ten zjedzony lisc razem z tymi gnojkami? :pl:

Dzdzownice:



Najbardziej zjedzony lisc:
 

kociulinek

Active member
Rejestracja
Maj 22, 2018
Postów
36
Buchów
0
ciekaw jestem co z tego wyjdzie.
spryskaj to kur***wo jakimś specyfikiem, a liście nawet pogryzione zostaw, zawsze to jakaś powierzchnia do fotosyntezy:freak2:
 

yashahima

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
94
Buchów
0
Daj oprysk z karate i mógłbyś już zacząć czymś nawozić bo blade twarze mają ;)
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Daj oprysk z karate i mógłbyś już zacząć czymś nawozić bo blade twarze mają ;)

Opryskalem je jakimś preparatem z NEEM i nie zauwazylem ostatnio zadnych robaczków, więc chyba podziałało.

Po czym wnosisz że są blade? Po przepalonym słońcem zdjęciu? Nie daja absolutnie zadnych oznak niedoborów i rosna bardzo przyzwoicie, to po co je nawozić? Może się nie znam, oświeć mnie prosze..
 

yashahima

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
94
Buchów
0
Opryskalem je jakimś preparatem z NEEM i nie zauwazylem ostatnio zadnych robaczków, więc chyba podziałało.

Po czym wnosisz że są blade? Po przepalonym słońcem zdjęciu? Nie daja absolutnie zadnych oznak niedoborów i rosna bardzo przyzwoicie, to po co je nawozić? Może się nie znam, oświeć mnie prosze..

Może i efekty świetlne mnie zmylily i nie potrzebują jeszcze substancji odżywczych
Jeśli masz zamiar nawozić je moim celem było przypomnieć że jest już pora
Tym bardziej że w donicach szybko niedobory potrafią wystąpić więc lepiej stosować słabsze dawki ale systematycznie z każdym podlaniem
Nie sugeruje miejsca docelowego roślin jak i również tego że masz robić to co
podpowiadają growerzy z forum. Sam najlepiej kontrolujesz szybko sytuację
Pozdro
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
jest już pora
Tym bardziej że w donicach szybko niedobory potrafią wystąpić więc lepiej stosować słabsze dawki ale systematycznie z każdym podlaniem

Co za ironia, bo stało się dokładnie odwrotnie do tego co piszesz. Roślina od dnia zero nie dostała ani kropli nawozu, i jest podlewana czystą wodą z kranu, a pomimo tego w zeszłym tygodniu o dziwo pokazała oznaki przenawożenia - pazury, ciemne przerośnięte i powykręcane liście, pojedyncze przypalone końcówki. Dlatego dzisiaj dostała konkretnego flusha zeby wyplukac nawozy z ziemi, a wyglądała tak:



Również w zeszłym tygodniu pokazały się preflowery:



Najszybciej rosnące sztuki przeszły topping. Ktoś powie że to błąd przy automatach, więc miałem obawy. Okazała się to bardzo dobra decyzja, ponieważ roslina rosnie jak glupia. Dodatkowo musiałem je dzisiaj ponaginać. Wciąż nie wiem co robić z trzecią sztuką której nie robiłem nic, poza pozbyciem się 3-4 liści - wymyka się spod kontroli, rosnie wysoka co jest irytujące. Wciorniastkow myślałem ze się pozbyłem, ale znowu się pokaząły, wyżerają sobie dziurki, ale tragedii nie ma, roślina nic sobie z tego nie robi. Będę pryskał dalej... trudno. No i to tyle, dalej nic tylko czysta woda z kranu i balkon. Mam nadzieje że po flushu znikną oznaki przenawożenia i nie moge doczekać się aż flowering nabierze tempa.
 
Ostatnia edycja:

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
UPDATE WEEK 6

Rośliny rosną i kwitną. Nastała zmiana planów. W międzyczasie planując kolejny grow zdążyłem poskładać growbox na COB led, porobiło się tak, że wrzuciłem lepiej rosnące sztuki po toppingu i LST do boxa, różnica w rozwoju zauważalna w 24h. Ze względu na różnice we wzroście roślin, początkowo planowałem zostwić tę jedną sztukę bez treningu zostawić na balkonie i kontynuować ten growlog. Po kilku dniach i dluzszym namysle postanowiłem ponieśc światło i wrzuciłem dzisiaj trzecią roślinę do boxa, a więc koniec z outem. Przyczyn jest kilka - po pierwsze jest to mój pierwszy grow i nie mam żadnych zapasów palenia, więc na ten moment zależy mi bardziej na każdym dodatkowym gramie przy ścince, tym bardziej że miejsce w boxie było, a prąd w zasadzie marnował się na tylko dwa krzaki - szczerze to powinienem tam mieć conajmniej cztery sztuki... No i kolejna sprawa że raczej mało osób interesują takie balkonowe eksperymenty, więc nie widziałem w kontynuacji balkonu większego sensu. Wciąż uważam że można praktycznie bez nakładów wyhodować coś swojego do palenia w prostych warunkach, omijając dilerów i całe to gówno - nie będzie to amsterdam, ale zawsze swoje i za grosze, a satysfakcja bezcenna.

Tak wyglądał jej ostatni dzień na balkonie:




Obecna sytuacja w boxie, wszystkie dziewczyny znowu razem:



Poproszę moderację o przeniesienie do działu indoor.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół