nasiona marihuany

[LED 140W][0,64m2] DWC - 1 x Amnesia Platinum

Wyszukiwarka Forumowa:

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
[MENTION=95243]@dzfrej95: psuje smak szczególnie jeżeli używasz jak już minęła połowa kwitnienia, to się kumuluje w kwiatach, bo silikon staje się budulcem rośliny. Stosowanie podczas wegu i na indukcji kiedy kwiaty się jeszcze nie wykształciły jest ok, ale potem już nie bo kiedy kwiaty puchną to wyciągają ten silikon z pozywki i staje się on częścią kwiatów.

Nie dość że to psuje smak to jeszcze Ci szkodzi.

Konopie są znane z tego że wyciągają zanieczyszenia z ziemi/pożywki, w okolicach Czarnobyla posadzono konopie po to, aby szczybciej oczyścić ziemię z odpadów/zanieczyszczeń radioaktywnych:

http://internationalcannabiscommunity.com/hemp “eats” chernobyl waste.html

dlatego właśnie warto dbać o to, aby od momentu kiedy rosną kwiaty, nie lać już żadnych takich rzeczy jak silikon czy inne syfy.

Najlepsze w smaku i najdelikatniejsze zioło miałem przy pierwszej uprawie, kiedy przez pomyłkę lałem 20% dawki GHE co 2 podlanie - uprawa w lightmixie.

Plon był mały, liście na całej roślinie pousychane i pomarańczowe od niedoborów, ale same zioło za***iste w smaku, i chyba do takiego typu uprawy wrócę - minimum nawozów.

Dziękuję za odpowiedź :D Czyli zaprzestaję uzywania silicate w fazie kwitnienia. Aktualnie mam 28 dzień flo. Muszę wymyślić coś innego do buforowania wody.

Może wapń + siarczan magnezu?

Kolejną uprawę planuje jechać na nawozach 100% bio. Będę miał porównanie.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Ale to masz DWC czy coś innego? Ja nigdy żadnego buforowania nie robiłem, silikon dawałem po to aby wzmocnić strukturę rośliny (pędy) która w hydro bez tego jest słaba/łamliwa. W DWC jeżeli widzisz że PH się podnosi to je obniżasz przez płyn PH-, a jeżeli widzisz że się obniża - to podnosisz przez PH+: do takiego poziomu jaki w danej fazie jest pożądany.

Na wegu, indukcji oraz pierwsze 2 tyg. kwitnienia w hydro PH 5.5 - 5.9, środek kwitnienia 5.8 - 6.0, ostatnia 1/3 kwitnienia 5.9 - 6.3, to takie wartości uniwersalne, jak się pozna daną odmianę lepiej to można to zmieniać.

Tak robiłem w tej uprawie w której teraz piszemy.
 

dzefrej59

Well-known member
Rejestracja
Cze 13, 2020
Postów
385
Buchów
6
Ale to masz DWC czy coś innego? Ja nigdy żadnego buforowania nie robiłem, silikon dawałem po to aby wzmocnić strukturę rośliny (pędy) która w hydro bez tego jest słaba/łamliwa. W DWC jeżeli widzisz że PH się podnosi to je obniżasz przez płyn PH-, a jeżeli widzisz że się obniża - to podnosisz przez PH+: do takiego poziomu jaki w danej fazie jest pożądany.

Na wegu, indukcji oraz pierwsze 2 tyg. kwitnienia w hydro PH 5.5 - 5.9, środek kwitnienia 5.8 - 6.0, ostatnia 1/3 kwitnienia 5.9 - 6.3, to takie wartości uniwersalne, jak się pozna daną odmianę lepiej to można to zmieniać.

Tak robiłem w tej uprawie w której teraz piszemy.

Mam glebe :p Zobacz sobie u mnie na fotorelacji. Wodę po osmozie trzeba buforować, ponieważ jest niestabilna i łatwo zmienia pH.

Jak nie używałem buforów wody, to miałem problem z pH mierzonym z wypływającej wody z doniczki. Mierzyłem i dodawałem pH - lub + i było ok. A po zmierzeniu wypływającej, było np zbyt kwaśno. Problem zniknął jak zacząłem używać buforów.

Ja aktualnie leję wodę z nawozami o pH 6.3-6.5. Woda po osmozie ma 6.5 pH, dodam nawozów to robi się 5, ale jak dodam wapnia, siarczanu magnezu i pk13/14 to idealnie wskakuje do 6,3-6,5 :p
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Ja też używałem wody po osmozie i zawsze dodawałem do niej trochę wapnia wtedy - używałem wapna w proszku "Greenhouse Powder Feeding Calcium" ....
ale

wystarczy, że kupisz GHE micro dla wody miękkej (soft water) i to powinno wystarczyć bo ma wtedy zwiększoną ilość wapnia i magnezu, żadnych buforuw więcej nie musisz robić - chyba, że akurat nie nawozisz tylko sama woda to wtedy dałbym ten wapń w proszku i od czasu do czasu robił oprysk siarczanem magnezu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
prosze bez 'obcych' linków,dziękuje :chili:
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół