nasiona marihuany

[0.08 m^2] [3xCFL-23W, 1600LM, Warm white 3k] [1x White Widow od Royal Queen Seeds]

Wyszukiwarka Forumowa:

Adventauer

Active member
Rejestracja
Maj 17, 2018
Postów
37
Buchów
1
Witajcie!!
Chciałbym wam przedstawić moją pierwszą fotorelację, jestem w tym bardzo mało doświadczony, a więc jestem otwarty na każdą waszą poradę!
Sukcesem dla mnie będzie nawet małe zainteresowanie się tym wątkiem oraz przynajmniej kilka wiadomości, a więc jeszcze raz proszę o zajęcie miejsc na mojej widowni
!
A więc przejdźmy do rzeczy...

Ogólne informacje(idąc forumowym schematem, wybrałem ten sposób żeby żadnej informacji nie pominąć
:freak2:)
- Jedna roślinka White Widow sezonowa od Royal Queen seeds, posiadają bardzo fajne opakowania

-PcBox 0.08 m^2, wyłożony amelinium(tak wiem że to jest słaby pomysł, jutro kupię koc ratunkowy)
-Ziemia uniwersalna ~6 ph, doniczki 20x40, ~5l
-Wiatraczek komputerowy 80mm podłączony na tą chwilę do 5V zasilacza
-Temperatura w normie, 25-28 stopni przy włączonych lampach i wiatraku, wilgotność~50 stopni C
-Trening jaki zrobię to LST.
-Fotoperiod ustawiony na 18/6, po około tygodniu mam zamiar przełączyć na 12/12

(godzina
:crazy:)
01:12 09.06.2018
Nasionko włożone do wody.


12:33 09.06.2018
Nasionko opadło


12:00 10.06.2018
Nasionko włożone do ziemi z takim oto kiełkiem:


1 dzień, od tego dnia liczę wiek roślinki ;)

21:00 13.06.2018
Roślinka się wyciągneła na ok. 6cm. Czym to może być spowodowane? Miała pod dostatkiem światła, była nawet bardzo blisko lamp...
Podstawa pod płytę główną zostanie w najbliższych dniach usunięta (jeżeli będzie mi się chciało
:sunny:)



2 dzień
19:08 14.06.2018
Doniczkę troszeczkę bardziej wypełniłem ziemią oraz podlałem, główne listki troszeczkę podrosły oraz roślinka się już więcej nie wyciągneła.





kolejny up za 2-4 dni:jaraczz:
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Małe roślinki często wyciągają się trochę, mimo dużej ilości światła - nie przejmuj się tym. Podsyp jeszcze łodygę - zostaw sobie 0.5cm do krawędzi kubeczka dla wygody i do tego miejsca spokojnie nasyp ziemi.

Poza tym powodzenia i do następnego up'a! Aha! Mały błąd Ci się wkradł przy wilgotności... masz '*C' zamiast '%'. Łap bucha na dobry początek! :D


Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Zapytam, jakie masz te CFLki? Powoli zbieram się na PCBoxa rekreacyjnego, więc robie lekkie rozeznanie w mikro oświetleniu, nie wiem co wybrać.
I oczywiście powodzenia, trzymam kciuki za White Widow!
 

Adventauer

Active member
Rejestracja
Maj 17, 2018
Postów
37
Buchów
1
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, bardzo mnie to motywuje do dalszego działa(jara)nia:freak: !!

Zapytam, jakie masz te CFLki? Powoli zbieram się na PCBoxa rekreacyjnego, więc robie lekkie rozeznanie w mikro oświetleniu, nie wiem co wybrać.
I oczywiście powodzenia, trzymam kciuki za White Widow!

Kupione za 11,50 zł, idealnie mieszczą się w moim boxie (20cm szerokosci).
Załóż fotorelację! chętnie zawitam:jaraczz:.


Małe roślinki często wyciągają się trochę, mimo dużej ilości światła - nie przejmuj się tym. Podsyp jeszcze łodygę - zostaw sobie 0.5cm do krawędzi kubeczka dla wygody i do tego miejsca spokojnie nasyp ziemi.

Poza tym powodzenia i do następnego up'a! Aha! Mały błąd Ci się wkradł przy wilgotności... masz '*C' zamiast '%'. Łap bucha na dobry początek! :D


Pozdrawiam!
Dziekuję bardzo za bucha<peace>!
Przy przesadzaniu do docelowej doniczki zamierzam podsypać aż pod listki.
Czy LST można robić podczas kwitnienia? Coś czuję że roślinka będzie zdatna do treningu chwilkę przed kwitnieniem, idąc tokiem przełączania około 1 tygodnia wzrostu.


Do kolejnego wpisu!!
Z fartem ! :)
 

#HDS#

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2016
Postów
305
Buchów
0
Tydzien wega nawet na taka mala powierzchnie to troche malo moim zdaniem. Fajnie ze zaczales przygode nastepne juz moze bedziesz robil w wiekszym boxie a i moze ten bedzie uzywany. Praktyka, wlasne doswiadczenia i analizowanie bledow moga doprowadzic do perfekcji i coraz lepszych plonow. Powodzenia!
 

Adventauer

Active member
Rejestracja
Maj 17, 2018
Postów
37
Buchów
1
Praktyka czyni mistrza:spalony:
W następnym roku planuje outa(nawet jeszcze w tym może jakieś automaty wysadzę) i w tym małym boxie zhermię roślinkę(nie całą, jeżeli się uda), a w drugim boxie który kupię(zapewne namiot) wysadzę jakieś 2-3 roślinki. Jeszcze nie mam pojęcia jakiej wielkości kupię ten namiot a więc i ilość roślinek się może zmienić. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to powiększę nieco las<lol>.

Jaka długość wegetacji przy takiej powierzchni byłaby twoim zdaniem odpowiednia?


Do następnego!:jaraczz:
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Adventauer, uwierz że się teraz lekko zaśmiałem! :D
Dokładnie o tych CFLkach myślałem, bo nie mogę znaleźć nic ciekawszego, w takim razie stawiam na te i dłużej się nie zastanawiam, dzięki wielkie ;)
 

#HDS#

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2016
Postów
305
Buchów
0
Jaka długość wegetacji przy takiej powierzchni byłaby twoim zdaniem odpowiednia?

Zalezy to od wielu czynnikow, przedewszystkim musisz widziec jak to rosnie i jaka wielkosc osiaga.
Indukcja tez troche trwa.
 

Adventauer

Active member
Rejestracja
Maj 17, 2018
Postów
37
Buchów
1
Adventauer, uwierz że się teraz lekko zaśmiałem! :D
Dokładnie o tych CFLkach myślałem, bo nie mogę znaleźć nic ciekawszego, w takim razie stawiam na te i dłużej się nie zastanawiam, dzięki wielkie ;)
Zawsze mnie ich nazwa rozbawia do łez <rotfl>, to teraz tylko na twoim miejscu pozostaje założenie fotorelacji<lol> (oczywiście cię do tego nie zmuszam:freak:
Zalezy to od wielu czynnikow, przedewszystkim musisz widziec jak to rosnie i jaka wielkosc osiaga.
Indukcja tez troche trwa.

Zobaczymy jak rozrośnie się przez ten tydzień, jeżeli czegoś nie spartaczę to oczywiście maksymalnie potrzymam do dwóch tygodni.

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy stosować nawóz typowo na weg przy tak krótkiej wegetacji? Byłby to Biohumus uniwersalny, na Flo posiadam Burzę Kwiatów.
A nawet dwa:freak2: czy indukcja zalicza się do wegetacji?:freak2:

Do kolejnego wpisu!:jaraczz:
Peace!<peace>
 

#HDS#

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2016
Postów
305
Buchów
0
Jakbys sobie poczytal wiki to bys wiedzial, generalnie wszystko tam praktycznie jest.

"Do indukcji, która spowoduje pojawienie się oznak płci wystarczyć może niewielka ilość odpowiednio długich nocy - jednakże konopie potraktowane kilkoma długimi nocami, po powrocie do nieindukcyjnego czasu oświetlenia nie będą wytwarzały szczytów - po prostu pewnym czasie ujawnią płeć, i dalej będą rosły w fazie wegetatywnej."

Teraz nic nie lej, jak zmienisz doniczke i "dobra ziemie" bedziesz mial to zaden nawoz az do flo nie bedzie potrzebny.
Na flo cos z pk.
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,517
Buchów
2,964
Odznaki
3
Uważaj z tym wegiem. Żeby utrzymać roślinę w ryzach czeka Cię ostry trening. Tydzień wystarczy.
 

Adventauer

Active member
Rejestracja
Maj 17, 2018
Postów
37
Buchów
1
UP

Witajcie!! Od wykiełkowania minął właśnie tydzień, zdjęcia są według mnie bardzo słabej jakości z racji tego iż nie mam dostępu do aparatu. Naprawiony aparat powinien przyjechać do mnie jeszcze w tym tygodniu! Jutro przełączę na flo, czyli w 8 dniu, czy codzienne relacjonowanie wzrostu jest dozwolone? I czy jest sens to robić?:freak2:
Temperatura podczas dnia w boxie wynosi tyle:
normal_20180618_182830.jpg

Z powodu iż do mojego balona wleciała pewna ilość truskawek to rurkę fermentacyjną mam zamiar włożyć do środka, jak bardzo pomoże to przy wzroście?
Noc:

Podlewam co około 2 dni, jeżeli zobaczę że ziemia w środku nie jest mokra.

Dzień 3
15.06.2018


Dzień 4
16.06.2018


Dzień 5
17.06.2018


Dzień 6
18.06.2018


Dzień 7
19.06.2018







Do następnego!
Z fartem!!!
:jaraczz:
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,517
Buchów
2,964
Odznaki
3
Dobra metoda podlewania to na wagę. Ważysz w łapie. Idealny moment na podlewanie, to moment gdy dolne liście zaczynają opadać. Generalnie konpia znieise i suszę, i przelanie... do pewnego stopnia. Wygląda cacy.
 

Adventauer

Active member
Rejestracja
Maj 17, 2018
Postów
37
Buchów
1
Up!

Witajcie! Od ostatniego postu minęło sporo czasu, spowodowane to było przymusową opieką nad dziećmi na wakacjach...

Roślinka pozostawiona była na około tydzień, oczywiście pod czyjąś opieką.

Przesadziłem ją oraz zmieniłem z powrotem na 18/6, pozostawię tak około tydzień aby roślinka "wyzdrowiała"

Obok roślinki pojawiło się ujście co2 od bimbrowni:spalony: oraz Speedy Boom, który już wychodzi (zdjęcie zrobione kilka godzin temu). Pojawi się tutaj wkrótce cała rodzinka AF, która wyląduje na oucie w bardzo fajnym spociku.
Więc wyczekujcie kolejnej uprawy tym razem fast-last-out.
Nadmienię że z jednym użytkownikiem forum planuję outa 2019, więcej informacji na jesień podczas przygotowywania spota oraz Zapraszam do śledzenia moich postów!!.

Jak myślicie czym było spowodowane to zółknięcie liści? Stawiam na jakiś niedobór lub złe PH.
Już 4 dzień nie podlewam, chcę ją troszeczkę przesuszyć, a gdy podlewam to wodą z kobietą w ciąży na etykiecie:crazy:, zawsze zapominam nazwy wody:pl:.
Niedługo planuję zamontować jakiś filtr, pewnie diy z maty do okapów.

Dzień 10
22.06.2018


Dzień 16
28.06.2018



Dzień 18
30.06.2018


Dzień 19
1.07.2018

Dzień 20
2.07.2018


 

sajlent93

Active member
Rejestracja
Kwi 18, 2013
Postów
44
Buchów
0
No oby odżył, bo na razie to mega karzeł ... a 20 dni to już jest w sumie trochę , nie szkoda Ci prądu ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół