nasiona marihuany

Sez. [11x - Twilight | OG-Kush | Easy-Sativa | Shaman | Maroc] - Pierwszy Out :) !

Wyszukiwarka Forumowa:

BoggyGER

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2018
Postów
102
Buchów
0
:zjarany: Witam :zjarany:

Jest to moja pierwsza fotorelacja jak i pierwsza uprawa outdoor. Więc proszę o wyrozumiałość i porady/wskazówki co do dalszej uprawy. Nie pogniewam się jak ktoś mnie opieprzy o coś ;). Lepiej przecież uczyć się na błędach i wyciągać wnioski z tego co zrobiło się źle niż bagatelizować sprawę ;p.


Na starcie powiem jeszcze że pestek zakupionych miałem 21 lecz przez popełniony błąd (nie mój) wyszło tylko 11. Dobra koniec zbędnego gadania. Przechodzimy do najważniejszej części początku fotorelacji.


Sezon zacząłem z pestkami:


1x Twilight od Dutch Passion
2x Ok-Kush od Tanie-Sianie (pestki gratisowe - z 5 wyszły z ziemi tylko 2)
1x Easy Sativa od FS
3x Shaman od Dutch Passion
4x Maroc od FS


Nawozy które mam zamiar stosować:


Na wege
Plagron Alga Grow


Na flo
BioCanna Boost
Canna PK 13/14
Canna Terrra Flores


Treningi: FIM, LST


Nasiona zostały położone na waciku 9 maja a już następnego dnia wrzucone do ziemi. Z powodu małych problemów z "boxem" rośliny wyszły z ziemi dopiero 13-14 maja i tak jak pisałem wcześniej niestety 10 nie przeżyło tego. Przykro mi było z tego powodu ale nie należy się załamywać lecz lecieć dalej :) .


Fotka nasion jeszcze w opakowaniach ;) :




A tutaj już w ziemi:




29 maja:
Rośliny 2 tygodniowe gotowe do wyniesienia na spota (sorry za jakość zdjęcia lecz zostało wykonane w słabym oświetleniu :( ).





13 czerwca:
16 dzień krzaków na spocie. 12 czerwca zostało wykonane LST i FIM na każdej z nich. Z powodu słabo naświetlonego spota bardzo się wyciągają ale staram się tym nie przejmować. W końcu to pierwszu out, na następny będę się starał o lepiej nasłonecznioną miejscówkę.


Maroc 1




Maroc 2




Maroc 3




Maroc 4 ( trochę listki zmarniały przez złe ph ale już wyregulowane dolomitem :) )




Shaman 1




Shaman 2




Shaman 3 (tutaj niefortunnie spadła na niego gałązka i wyrwała kilka listków)




Jedyna Sativka :( i na dodatek najbardziej wyciągnięta :/




Og-Kush 1




Og-Kush 2




Również samotny z rodziny Twilight :(




Będę starał się w miarę regularnie prowadzić fotorelacje. Do następnego i z fartem wszystkim którzy również zaczynają sezon i do :harvest:​
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,304
Buchów
2,608
Odznaki
8
Zasiadam w pierwszym rzędzie i zaczynam oglądać. Powodzenia. :bounce:
 

Trzy Zera

Well-known member
Rejestracja
Sie 8, 2015
Postów
310
Buchów
0
Tak patrze to troche sie powyciągały, ile godzin dziennie słońca tam masz?
 

BoggyGER

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2018
Postów
102
Buchów
0
Tak patrze to troche sie powyciągały, ile godzin dziennie słońca tam masz?

Zauważyłem że się wyciągają ale nic nie poradzę już niestety. Nie mam innej miejscówki a po drugie za dużo roboty by było z przenoszeniem ich jak są już takie wyciągnięte. Dokładnie to nie wiem ale gdzieś z 5h mają około.
 

BoggyGER

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2018
Postów
102
Buchów
0
:zjarany: Aktualizacja Fotorelacji! :zjarany:

Długo nie odświeżałem tematu lecz było to spowodowane pewnymi problemami, kumaci ogarną o co chodzi :bball: Ale już powoli wraca do normy wszystko, mam taką nadzieję :/ .

A więc tak roślin jak było 11 tak i jest, wszystkie w miarę możliwości rozrosły się i już nie wygląda to tak źle jak wcześniej. Jedynie Twilight i Maroc trochę ucierpiały po ostatnim ulewach, i po zajściu na spota leżały powalone na ziemi więc wziąłem patyki i podparłem je aby jakoś stały. Zapach na miejscu już zaczyna się robić bardzo intensywny i trochę się martwię patrząc na miejsce które do bezpiecznych nie należy. Ale zobaczymy co to będzie :).
Rośliny są podlewane już nawozem Plagron Algra Grow. Ostatnie dni nie były za piękne więc od kilku dni praktycznie stoją w miejscu. U prawie wszystkich zauważyłem pre-flowery prawdopodobnie właśnie przez tą marną pogodę. Oto jak prezentują się na dzień dzisiejszy a dokładnie zdjęcia zostały wykonane dnia 15.07 (zdjęcia to najlepszych jakościowo nie należą ale niestety lepszego aparatu nie posiadam :( ):

Maroc 1



Maroc 2



Maroc 3



Maroc 4



Shaman 1



Shaman 2



Shaman 3



Easy-Sativa



Og-Kush 1




Og-Kush 2



Twilight



Zamierzam posadzić dodatkowo jeszcze kilka automatów w innym miejscu, które również dołącze do fotorelacji lecz dopiero w kolejnej aktualizacji. :spalony:
 

Purple Haze

#Psychedelic renegade#
Weteran
Rejestracja
Wrz 29, 2014
Postów
1,301
Buchów
5
Siema, bucha na zachete nie wyglada to zle. Calkiem niezle jak na 1 raz bym powiedzial, widac ze sie juz wybarawiaja wlochy puscily to jeszcze wystrzela w gore, mozesz juz lekko dac nawozu na flo, a od nastepnej wizyty juz na pewno. oby pogoda dopisywala, pozdrawiam :D
 

BoggyGER

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2018
Postów
102
Buchów
0
Siema, bucha na zachete nie wyglada to zle. Calkiem niezle jak na 1 raz bym powiedzial, widac ze sie juz wybarawiaja wlochy puscily to jeszcze wystrzela w gore, mozesz juz lekko dac nawozu na flo, a od nastepnej wizyty juz na pewno. oby pogoda dopisywala, pozdrawiam :D
Dzięki za miłe słowa :p

Ok, już zamówiłem:
BioCanna Boost
Canna PK 13/14
Canna Terrra Flores

I teraz pytanie z tego jak je dawkować i podlewać? :D Pierwszy raz mam do czynienia z tymi nawozami :)
 

Trzy Zera

Well-known member
Rejestracja
Sie 8, 2015
Postów
310
Buchów
0
Dzięki za miłe słowa :p

Ok, już zamówiłem:
BioCanna Boost
Canna PK 13/14
Canna Terrra Flores

I teraz pytanie z tego jak je dawkować i podlewać? :D Pierwszy raz mam do czynienia z tymi nawozami :)

BioCanna Boost - 20 do 40ml/10 litrów wody stosować razem z nawozami (zawsze po zgaśnięciu światła aby nie spalić rośliny)
Canna PK 13/14 - zalecana dawka max 15ml/10l
Canna Terra Flores - Proszę rozpuścić 500 ml koncentratu w 100 litrach (1:200)

--- te informacje sa z internetu, sam nigdy nie stosowalem tych nawozow

Ogolnie to radzilbym ci poczytac troche o tych nawozach, kiedy zrozumiesz jak to dziala, wiecej nie bedziesz o to pytal.
 

BoggyGER

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2018
Postów
102
Buchów
0
BioCanna Boost - 20 do 40ml/10 litrów wody stosować razem z nawozami (zawsze po zgaśnięciu światła aby nie spalić rośliny)
Canna PK 13/14 - zalecana dawka max 15ml/10l
Canna Terra Flores - Proszę rozpuścić 500 ml koncentratu w 100 litrach (1:200)

--- te informacje sa z internetu, sam nigdy nie stosowalem tych nawozow

Ogolnie to radzilbym ci poczytac troche o tych nawozach, kiedy zrozumiesz jak to dziala, wiecej nie bedziesz o to pytal.

Nie chodziło mi dokładnie o to jak je dawkować pojedynczo bo to łatwo można sprawdzić :D Może nie do końca sprecyzowałem pytanie. Chodzi mi dokładnie o to czy na start stosować od razu wszystkie czy zacząć od samego Canna Terra Flores później w bardziej zaawansowanej fazie kwitnienia dodać już resztę? Mieszać je razem, w jakich proporcjach czy po prostu lać do wody jednej wszystkie tak jak zaleca producent? Bo z tego co wiem BioCanna Boost zaleca się właśnie stosować razem z PK 13/14 i w późniejszej fazie wtedy topy bardziej puchną.
 

Trzy Zera

Well-known member
Rejestracja
Sie 8, 2015
Postów
310
Buchów
0
Heh, tego jak i wielu innych rzeczy jeszcze nie opanowalem, wybacz, ale niemam pojecia.
 

BoggyGER

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2018
Postów
102
Buchów
0
:zjarany:Aktualizacja!:zjarany:
Dziś z rana byłem sprawdzić co u sezonówek i powiem wam szczerzę, po tym tygodniu jak słoneczka nawaliło to wyrosły na olbrzymy :D. Z 7 krzaczków ma już po 2m. Na razie kwitną 4 Maroci i Easy-Sativa. Dostały dziś papu a dokładnie Canna Terra Flores (od następnego poniedziałku zacznę podlewać już pk 13/14 i Canna BioBoost), a te co jeszcze wegetują Plagron Alga Grow. Niestety nie mam zdjęć ponieważ było zbyt ciemno a na dodatek aparat w telefonie nie należy do najlepszych. Za to rozszerzam fotorelacje tak jak obiecałem we wcześniejszej akutalizacji o nowe krzaczki, a dokładnie są to automaty:

3x Cheese Berry od 00 Seeds Bank

1x BioDiesel Mass od Advanced Seeds

Wiem że ciut za późno ale są to w miarę szybkie automaty i mam nadzieję że coś z tych krzaczków ściągnę dodatkowo :D.
Wrzucone zostały 15.07 a do ziemi trafiły 17.07. Wychodziły w dniach 18/19/20.07 :D.
Oto i one jeszcze w "boxie" pod wstępne wege zrobione z kartonu :D



Trzy Cheese Berry:


Tutaj jedna która ma mutacje :)


Jeden BioDiesel:


Tutaj już na spocie (sorrka tutaj za dwa zdjęcia słabej jakości ale komary mnie opie****ały po prostu wszędzie, ciężko było ustać w miejscu na chwilę :D):

3x Cheese Berry Auto




1x BioDiesel Mass Auto


A tak wygląda to z trochę dalszej perspektywy:



Na razie to tyle elo i z fartem :spalony: .
 
Ostatnia edycja:

BoggyGER

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2018
Postów
102
Buchów
0
Nikt zainteresowany na razie :D, więc zapytam może, na poruszenie tematu ;p. Jak wy myślicie? Dojdzie w pełni czy jednak będę musiał kosić niezbyt dojrzałe?
 

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
Jak masz taką możliwość to weź piłę do drewna i wytnij wszystko co da Ci jeszcze te kilka h słońca. od wschodu czy zachodu.
 

BoggyGER

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2018
Postów
102
Buchów
0
Jak masz taką możliwość to weź piłę do drewna i wytnij wszystko co da Ci jeszcze te kilka h słońca. od wschodu czy zachodu.

Powiem tak, gałęzi tam niezbyt mam jak powycinać bo wtedy by były zbyt widoczne. Drzewa tam rosną na północy i południu, wschód i zachód jest w miarę odgałęziony Słońce nie ma aż takiego problemu by się dostać na spota. Myślałem żeby trochę te krzaki wokół wykarczować, ale cholerstwo ciężko jest wycinać bo to są krzaki z tymi kolcami wszędzie. Nawet na liściach są :D. Słońca nie mają tam mało. Jak na razie wszystko rośnie dobrze i nie zauważyłem żeby na razie się choć trochę wyciągały.
 

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
Zmyliło mnie to, że na zdjęciu widać jak na krzaki pada cień a kawałek dalej wali słoneczko. Do walki z tarniną może pomóc sekator. Powodzenia! :bongo3:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół