nasiona marihuany

[0.36m2][CFL 85W!] 3x Punk Devil Auto, 1x Speedy Boom Auto

Wyszukiwarka Forumowa:

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
Witam.

Ruszam z kolejnym małym projektem na swoje potrzeby <wodna>

Pestki: 3x Punk Devil Auto (PanPestka), 1x Speedy Boom Auto (Kannabia).
Box: 60x60x150cm 0.36m2
Oświetlenie: CFL 85W ~8000lm Dual. Wiem że za mało ale chce poprawić swój poprzedni wynik pod tą żarówką :)
Wentylacja: Wyciągający 100mm kanałowy, mieszający PC 80x80mm (pod 9V zamiast 12V)
Podłoże: Uniwersalne 5,5-7 pH
Nawozy: Coś prostego, Biohumus, Florovit, żeby NPK się w miarę zgadzało.
Trening: LST

Rośliny dopiero co wyszły z ziemi...

Dzień 1

gg2h2dh.jpg


Pozdro :)
 

xyz2826

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
43
Buchów
0
Ciekawa moc oświetlenia, chętnie będę zaglądał :)
 

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
Dzień 4

Automaty wraz z koleżankami (Power Plant - miejmy nadzieje że koleżanki, bo to regulary :D), które niebawem wyprowadzą się na outdoor.

asf321.jpg
 

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
Dzień 25

Z ciekawszych rzeczy...

  • Wykonałem LST, uszkadzając przy tym jedną roślinę. Ułamałem główny szczyt na tyle mocno że nie dał rady się zrosnąć a więc mamy przymusowy topping (szkoda że na automacie i w początkowym okresie kwitnienia :/)
  • Wszystkie rośliny pokazały preflowery.
Całość:
g2rhg.jpg


Kwiatki:
2r3g.jpg


Uszkodzony szczyt:
hgr21.jpg


r32grgf.jpg


Część kuzynek z outdoor'a:
f12ff1.jpg


Pozdro ;)
 
Ostatnia edycja:

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
Dzień 35

Panny znacznie przyspieszyły ze wzrostem. Kwiatów także coraz więcej :) Rozchyliłem główne topy na zewnątrz aby więcej światła docierało do niższych partii roślin. Widać że niektóre rośliny mają fajne sativkowe geny (wnioskuje po węższych liściach, rzadszych piętrach).

2d1fgas.jpg


Kuzynki z outdoor'a także mają się dobrze :)

12fas.jpg


Pozdro :)
 

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
Dzień 52

Bez szału, mała ilość światła znowu daje o sobie znać :) W następnym grow nie będę kombinował z 85W i zbuduje coś z marketowych żarówek LED (pełne spektrum). Same roślinki rosną i mają się OK (chociaż mam wrażenie że niektóre lekko zmutowały) ale sativove geny w połączeniu ze słabym CFL dadzą chyba mało topa.

gadfw.jpg


g24gsd.jpg


Pozdro :)
 
S

ShelbyGT

Guest
Jeszcze z miesiąc mają przed sobą, kup już teraz te żarówki ledowe.
Nie jest to wielki wydatek i na pewno się opłaci. Kupisz 4 'dziesiątki' z gniazdami za ok 50zł.
Można powiesic po rogach boksa i cfl na środku.
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Ze światłem sprawa jest prosta:
Wymień CFL 85W co najmniej 200W+ na tą powierzchnię. Wiadomo że nawet i 125W było by lepsze niż obecna moc ale na niewiele większą dopłatę otrzymasz pożądane wyniki. Kolejnym argumentem na pozostanie przy świetlówce CFL zwiększając tylko jej moc jest to że, nie będziesz musiał kupować nowych gniazd i budować nowego odbłyśnika a jedynie wkręcić mocniejszą wersję. Myślę że koszt zakupu nowej świetlówki będzie niższy niż budowa kompletnie nowej lampy pod tą powierzchnię boxa.

Uprawiasz bez kontrolowania ph gleby lub wody co daje tego efekty w postaci usychających krawędzi liści co znowu przełoży się na plon, więc polecam jak najszybciej zakup testera ph w płynie GHE za ok 20-30zł.

Napisz o dawkach nawozu i warunkach jakie panują w boxie.
Pozdro
 

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
ShelbyGT, możliwe że zrobię tak jak mówisz i jeszcze na tą uprawę dołożę jakieś LEDy, zobaczymy jak czas pozwoli :)

mercedesevo, PH sprawdzam przed każdym podlaniem, używam do tego płynu Heliga, odczyn r-ru wynosi ~6,5. Zauważ że tylko na jednej roślinie (na tej która lekko mutuje) pojawił się niedobór, mimo że wszystkie dostają identyczny roztwór. Albo w tej jednej donicy jest coś co wpływa na odczyn gleby albo to wina samej rośliny.

Zdaje sobie sprawę że to wina światłą, w przeszłości miałem w tym BOXie 150W HPS i udało mi się osiągnąć około 160-170g suszu 1g+/W! Te 85W CFL to raczej test :) Zobaczymy jeszcze jak podpuchną, może będzie wyglądało to nieco lepiej :)
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Sprawdzić również pH wody która wyleci z donicy do podstawki po podlaniach. Po zdjęciach które wrzuciłeś wyraźnie widać, że roślinką (nie tylko tej jednej) coś zaczyna doskwierać, liście od dołu bledną i podsychają od końcówek jakby nadpalone. Jakiś deficyt związany z azotem?
Cytat z książki pt. Jak uprawiać "INDOOR":
"Niedobór azotu objawia się spowolnionym wzrostem i stopniowym żółknięciem liści, które następuje od brzegów do środka i objawia się w pierwszej kolejności na dolnych liściach. Żółknięcie jest spowodowane przez niedostateczną zdolność do wytwarzania chlorofilu"

Mniejsza ilość światła również ma wpływ na wytwarzanie się chlorofilu w liściach co wiąże się z zaopatrzeniem rośliny w azot więc jak najszybciej zamontuj dodatkowe światełko, na pewno rośliny pozytywnie zareagują.

Z tego co napisałeś, sadzisz na glebie uniwersalnej z przedziałem pH 5,5-7 ale powinno korzystać się z gleb z oznaczeniem pH 5,5-6,5. Nie wzbogacałeś jej np. w perlit oraz dolomit a to również wpływa na późniejsze rezultaty podczas uprawy i w efekcie może powodować wszystkie wynikające problemy związane z nieodpowiednią glebą. Każdy składnik gleby ma znaczenie (a można mieszanki tworzyć nawet indywidualnie, nie korzystając z gotowych ze sklepu) chociażby brak perlitu przekłada się na mniejsze napowietrzenie gleby czyt. korzeni które to nie będą mogły w takich warunkach korzystnie się rozwijać itd. Jest cała masa informacji dotycząca tematu medium. Pamiętaj że jedną z podstawowych rzeczy przy sadzeniu jest wcześniejsze przygotowanie odpowiedniej dla siebie mieszanki gleby która posłuży nam do żywienia rośliny przez jej cały cykl życia. Później gleby nie wymienisz więc warto przyłożyć się do tego etapu tym bardziej, że jest to Twoje kolejne grow.
 

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
mercedesevo, dobrze, dziękuje za rady, chociaż wiem o większość spraw które omawiasz :) Ta jedna jest jakaś wrażliwa, reszta zrzuca tylko liście które najmniej przydają się do syntezy (i tak zaburzonej przez marne 85W CFL). Planty nie spowolniły wzrostu, myślę że nie ma aż takiego powodu do zmartwień. PS. Jeśli nie przesadzisz z EC to raczej nie ma problemu z pH, nawet bez dolomitu czy innych stabilizatorów. Co do odczynu gleb, posiłkuje się głównie tym:

16.gif
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Tylko zauważ że biohumus nie uzupełni podanego przez Ciebie spektrum pierwiastków w wystarczającym sposób, ale ma fajne zalety- ciężko go przedawkować na konopi i nie czuć chemiozy w ziole, jest mega tani. Pamiętaj że dobre planty potrzebują również dobrego papu. Niby koń na owsie urośnie ale popatrz co jedzą kulturyści, że tak rosną? Hehehe. A jaką masz temp. i wilgotność w dzień i w nocy?
 

miękki_kamień

Well-known member
Rejestracja
Lip 29, 2014
Postów
70
Buchów
0
Temp. 25-30°C, wilgotności nie mierze - na weg wkładam pojemniki z wodą, na flo wyjmuje, Biohumusa nie lałem ani razu, kulturyści rosną od nadwyżki kalorycznej i pochodnych testosteronu, takie Asahi dla ludzi :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół