nasiona marihuany

Jaka z tych trzech odmian?

Wyszukiwarka Forumowa:

SuperSeducer

Member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
9
Buchów
0
Witam wszystkich, zamówiłem niedawno kilka nasion (specjalnie kilka, żeby dostać jedno gratis, jak to cebulak). Jedno pójdzie na parapet do czasu budowania boxa, inne będą ładnie przechowane. Parapet jest tylko i wyłącznie dla mnie, raczej nie będzie się czym chwalić, chce mieć ładną ozdobę póki nie skompletuję wszystkiego, taki mój fun, ale nie o tym temat.

Box nie będzie wysoki, chcę się zmieścić w metrze, żarówa raczej 100W HPS, sama powierzchnia pewnie coś w okolicy 50x50, pewnie na początek wejdzie tylko jeden krzak, ale zamiary są na dwa. Tutaj pytanie od czego zacząć, mam 3x Easy Bud od RQS (jedno idzie w parapet), 2x Blue Berry od Bulka i 1x Northern Light od RQS, wszystko w automacie. Chcę raczej żeby rosło niskie, jak się mylę to mnie poprawcie, ale czytałem, że dobrym LST wszystko da się obniżyć (?) :crazy: Pomagajcie, a matka natura wam w plonach wynagrodzi, już ja sobie o tym z nią pomówię
 

fatal1ty

Well-known member
Rejestracja
Paź 22, 2012
Postów
192
Buchów
1
Lst jest znakomitym trenigieem do Boxa jezeli umiesz dobrze naginać ;)
LST jest wszechtronnym treningiem out czy in u mnie to guru bo tyylko nim sie posluguje ;p
 

SuperSeducer

Member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
9
Buchów
0
Lst jest znakomitym trenigieem do Boxa jezeli umiesz dobrze naginać ;)
LST jest wszechtronnym treningiem out czy in u mnie to guru bo tyylko nim sie posluguje ;p

Mhm, a czy obniży mi roślinkę tak, żeby zmieściła się w okolicy 60-70cm? I czy to zadziała na każdym krzaku? Nie chcę zbyt wysokiego boxa, najzwyczajniej w świecie nie mam miejsca żeby wrzucać sobie szafy do mieszkania :D Muszę zbudować coś mniej więcej 50-60cm boki i 100-120 max wysokość
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
W takim razie przejrzyj moje fotorelacje - każda była w boxie spełniającym twoje wymogi i za każdym razem miałem inną odmianę.

Z pomocą LST zmieścisz większość odmian, ale unikaj czystych sativ, bo te wymagać będą prawdziwej gimnastyki, a momentami wręcz przemocy.

120cm wysokości i 50 x 50cm podstawy to dobry plan na fajnego boxa pod 100W HPS. Działaj!


Pozdrawiam!
 

SuperSeducer

Member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
9
Buchów
0
Właśnie widziałem wszystkie Panie Matsuda i jesteś Pan czystą i jedyną moją inspiracją tutaj. Z chęcią bym odwzorował ten box w ciut większych wymiarach, ale DIY u mnie leży całkowicie.

W kabelkach jestem zerem. Jeśli chodzi o odbłyśnik, raczej będzie zamawiany w zestawie z całym podłączeniem i żarówą, ale jak pomontować te wszystkie wiatraki, pojęcia nie mam.

Szafkę raczej buduję sam, zestaw z lampą zamawiam, nie wiem czy będzie potrzebował tak dokładnego chłodzenia jak u Ciebie (?). Wiadomo, jeden mieszający, jeden wlot, jeden wylot, ale czy to wystarczy?
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Bardzo mi miło słyszeć, że moje FR kogoś inspirują do działania i pójścia w kierunku własnej uprawy! :)

Problemu z podłączeniem kabli mieć nie będziesz. Wentylatory PC mają w zasadzie tylko dwa kabelki: '+' i '-', więc pomylić się nie da, a napięcie 12V Cię nie zabije. :D

Lampę też byś na spokojnie ogarnął. To nie jest wielka filozofia, wystarczy usiąść, łyknąć podstawy teorii, popatrzeć, pomyśleć chwilę i musi działać.

Z tych odmian wziąłbym osobiście 1x BB i 1x NL do boxa. Obie przy LST spokojnie wejdą i będzie okazja do porównywania wzrostu i budowania kwiatów przez obie.

Ja bym nie czekał i składał box do kupy. Uprawa w boxie to świetna przygoda, która uczy cierpliwości, motywuje do zgłębiania wiedzy i daje masę radości... nie tylko tej na koniec uprawy. :D Więcej funu jest z uprawy, jak z późniejszego smakowania - przynajmniej ja tak mam.


Pozdrawiam!
 

SuperSeducer

Member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
9
Buchów
0
Box będzie, ale kasy brak. Zamówiłem nasiona, miałem jakąś donicę w domu, jakaś ziemia i kilka dodatków to też nie problem. Na spokojnie, przez cały czas jak parapetówka będzie rosła, będę sukcesywnie kompletował boxa.

Jak tylko ona pójdzie do ścięcia (oby było co ścinać) to chwilę później w boxa wchodzą nowe sztuki, możliwe, że te polecone przez Ciebie :D

Jednak żeby nic nie zepsuć i nie zmarnować, to oświetlenie zamawiam gotowe. Wiatraki jakoś sam ogarnę, już nawet upatrzyłem kilka w pobliskim sklepie komputerowym, więc jestem już blisko celu. Max wrzesień startuję i mówiąc "max" mam na myśli "nie ma szans, że będę aż tak cierpliwy, robię już zaraz" :D

Dobra, chyba to by było tyle, nie mam raczej więcej powodów do trucia Twojej osobie, więc zrywam się, robię kasę i powoli zamawiam pierwszy sprzęt ;)

A w sumie jeszcze jeden mały offik. Nawet z dobrym filtrem itd, jaka jest szansa na przypał? W sensie nie panikuję jak mi rachunek podskoczy o kilkadziesiąt złotych? Wiem, że to brzmi jak rzecz z amerykańskiego filmu, ale ktoś to sprawdza? Bo mając na uwadze pracę naszych niebieskich chłopaków, wydaje mi się czasem, że nie potrafią sprawdzić czy papier jest w kiblu, ale ciut paniki pozostaje... :/
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół