nasiona marihuany

Jak działają POLSCY BREEDERZY...?

Wyszukiwarka Forumowa:

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
Witam,
od dłuższego czasu przeglądam dział hodowla.
Często czytając różne ciekawe wątki zadaje sobie pytanie jak działają nasi PL breederzy.
Grześ,Warr,Orion itd.
Bardzo interesuje mnie jak to wszystko wygląda od "kuchni".
Jak robią femki,na jakiej powierzhni działają i ile pestek wychodzi +\- z m2 uprawy.
Co jest bazą do ich crossów,czy robią w ogóle jakąkolwiek selekcje?
Myślę że temat jest bardzo ciekawy i jeżeli ktoś z naszych breederów mógłby uchylić chodź rąbek tajemnicy byłbym bardzo bardzo wdzięczny.Myślę że to nie aż tak wielka tajemnica jak receptura coca-coli:sunny:
więc jak będzie?
zapraszam do dyskusji!
pozdrawiam
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Myślę że ktokolwiek kto dba o swój interes Ci tego nie napisze.
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Mnie bardziej interesuje jak wyglada i ile czasu trwa stabilizacja danej odmiany?

Czy po 1 podejsciu i wyprodukowaniu pestek fem lub reg, wysadza sie je i zapyla ponownie tym samym pylkiem ? Ile pokolen trzeba wysadzac, aby mozna bylo potwierdzic ze dany kross jest raczej stabilny?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
A co to znaczy stabilny?
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
jak wyglada i ile czasu trwa stabilizacja danej odmiany

ibl'e backcrossy i inne ezoteryczne sztuczki, spytaj maga suba jak go gdzies zobaczysz :)

co do tematu -

na pewno działają w podziemiu

Co jest bazą do ich crossów

z całą pewnością skunk jest zamieszany w genetyke bazy <lol>
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Zmniejszona zdolnosc hermienia do minimum w przypadku nasion fem, wspolne cechy kazdego nasiona po wysadzeniu np wyglad, zapach, wielkosc lub chociazby kolor.

Oczywiscie, nie chodzi mi ze roaliny z nasion maja byc jak klony, ale chyba rozumieci3 o vo mi chodzi
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Identyczne rośliny rosną tylko z heterozyjnych F1, jak znajdziesz takie odmiany konopi, to daj znać.

Wielu ludzi ceni sobie różnorodność, którą można znaleźć w Fx - każdy lubi co innego i niekoniecznie chcieliby wszystkie krzaki identyczne - tym tylko komercyjni growerzy mogliby być zainteresowani, ale skoro można ciąć klony, które najczęściej dochodzą szybciej niż rośliny rodzicielskie, to po co to komu?

Pierwszy post ogólnie z dupy - Warr już dawno poza obiegiem, Orion od lat nic nie pisze, tak że pozostaje ci zapytać grzesia - przytaguj go, to na pewno opowie jaki ma metraż, ile sadzi krzaków, skąd i jak je bierze i ile na tym rocznie zarabia :)

---------- Post Zaktualizowany 17:07 ---------- Data pierwszego postu 17:06 ----------

ibl'e backcrossy i inne ezoteryczne sztuczki

Ta, a ch*j i piz*a w nocy gwizda :)
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Czyli po polaczeniu genow, nie utrwala sie ich dalej?

Wiem, ze kiedys grzesiu pisal, ze dlugo trwa wyszukanie i dobranie do siebie dobrych genow, ale czy to znaczy, ze jak juz sie je znajdzie i polaczy to juz jest koniec i mozna mowic o krosie wlasnym?

Jak to jest?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Mnie bardziej interesuje jak wyglada i ile czasu trwa stabilizacja danej odmiany?

Czy po 1 podejsciu i wyprodukowaniu pestek fem lub reg, wysadza sie je i zapyla ponownie tym samym pylkiem ? Ile pokolen trzeba wysadzac, aby mozna bylo potwierdzic ze dany kross jest raczej stabilny?

Jeśli mówimy o prawdziwym breedingu to praca nad jedną odmianą może trwać latami. Ale firmy pokroju dinafemu, czy DP nie brudzą sobie tym rąk.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Nie podejmuję się dyskusji na tym levelu, bo to coś jak ze ślepym o kolorach tęczy. Jak jesteś ciekawy, to dział Hodowla jest na haszu naprawdę solidnie rozbudowany i można tam znaleźć wszystko - od podstaw, po kwestie dość mocno zaawansowane.
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Jeśli mówimy o prawdziwym breedingu to praca nad jedną odmianą może trwać latami. Ale firmy pokroju dinafemu, czy DP nie brudzą sobie tym rąk.

Oczywiscie, ze chodzi o profesjonalny breeding. Rozumiem, ze moze to trwac latami i wlasnie stad moje pytanie. Co sie robi przez ten czas? Co decyduje o tym, zeby mozna bylo mowic, ze to juz jest to?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Zależy czego oczekujesz. Dla jednego "to jest to" będzie zrobienie crossa A x B i zebranie z tego nasion. Dla drugiego będzie to zrobienie względnie stabilnej odmiany o pożądanych cechach.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Oczywiscie, ze chodzi o profesjonalny breeding. Rozumiem, ze moze to trwac latami i wlasnie stad moje pytanie. Co sie robi przez ten czas? Co decyduje o tym, zeby mozna bylo mowic, ze to juz jest to?

Rozumiesz pojęcia chów siostrzany? Wsobny? Hodowla populacyjna? Cubing? Nie. Więc nikt ci nie będzie tłumaczył, bo to jak tłumaczyć 3-letniemu dziecku fizykę kwantową - strata czasu i energii.

Większość "breederów" konopnych działa tak, że krzyżują krzaka X z krzakiem Y i finito, więc też możesz do nich na luzie dołączyć i otwierać seedbank.
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Rozumiesz pojęcia chów siostrzany? Wsobny? Hodowla populacyjna? Cubing? Nie. Więc nikt ci nie będzie tłumaczył, bo to jak tłumaczyć 3-letniemu dziecku fizykę kwantową - strata czasu i energii.

Większość "breederów" konopnych działa tak, że krzyżują krzaka X z krzakiem Y i finito, więc też możesz do nich na luzie dołączyć i otwierać seedbank.

Ty jak zwykle masz jakis problem. Nie chodzi ani o zabawe w breedera ani w seedbank tylko o wyjasnienie w skrocie jak to wyglada, bez konkretnych szczegolow. Niektore artykuly na moim obecnym poziomie sa zbyt trudne do zrozumienia dlatego chcialem zeby ktos kto wie wiecej powiedzial laikowi.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Im więcej wiesz w temacie genetyki tym bardziej okazuje się że nie wiesz nic. Więc lepiej nie wiedzieć nic.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół