nasiona marihuany

Jak działają POLSCY BREEDERZY...?

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sub

Guest
A dlaczego nie s1 w femkach nie mam pojecia, nie sledze za bardzi jego poczynan od kiedy Duke Diamond od niego odbil bo to on wprowadzil swierzosc po reaktywacji

I ja nie mam pojęcia - on jest w ogóle przeciwny nasionom feminizowanym.

http://brothersgrimmseeds.com/cinderella-xx
Brothers Grimm have traditionally refused to offer feminized seeds because we didn’t believe it was necessary, and we didn’t want to risk hermaphroditism.

W takim wypadku zapewne także i hodowli z wykorzystaniem linii S.

Ciekawe ilu hodowców je wykorzystuje - Szybko można osiągnąć bardzo wysoką jednolitość roślin. Bardzo łatwo uzyskiwać z linii S bardzo jednolite F1 - masa zalet.

Nasi polscy producenci nasion?
Ciekaw jestem jak powszechnie i czy w ogóle jest to wykorzystywane. ;)

Kot pisał:

De'ath napisał:
A ja wiem Chów siostrzany i proste F1 to standard, nikt się z niczym innym nie pie****i, bo najzwyczajniej nie ma takiej potrzeby. Przy przyzwoitych rodzicach można w ten sposób znaleźć czego się szuka.

I pewnie ma racje...

wracajać do brothers girm:

F1 klona i C99
Our big-yielding, lime-citrus scented female clone named “Genius” due to her clear, energetic, thought-provoking high was crossed with a robust Cinderella 99 male to create Apollo Eleven.

wersja feminizowana klon x cindy 99 F1
First, we induced our favorite Cinderella 99 female, famous for resin production, to be the pollen donor for our big-yielding, lime-citrus scented female clone named Genius to create the ultimate Apollo in feminized form. We call it Apollo XX to indicate the two X-chromosomes.

Wygląda to tak jakby stawiali na hybrydy

The progeny showed variation as would any F1 hybrid, however they all reliably expressed amazing, fruity flavors and aromas – ranging from black cherry to Hawaiian punch. We decided to recreate this fantastic hybrid using our selected Cinderella 99 male, so that the masses have the chance to grow this cult classic.

IBL raczej nie tworzą - dużo backrosów w ich projektach widać.

Queen of Soul

Queen of Soul is the result of a breeding program that spanned 3 generations. Starting with our favorite Cinderella 99 female which has proven for over 15 years to create the classic flavors, high, and resin production that made C99 famous. We crossed her to an exceptional Vortex (by TGA) male, then grew hundreds of her seedlings to maturity and evaluated them. The finest male from this generation was chosen to pollinate Princess (mother of Cinderella) which created a 3-way hybrid of Princess x C99/Vortex. The resulting seedlings were grown and evaluated to select a male for a second backcross to Princess – which produced the amazing hybrid that we call “Queen of Soul.”

klon Princess jest obecny nie tylko w C99

Popatrzmy na to co ciekawego piszą o Hodowli w na IC...

https://www.icmag.com/ic/forumdisplay.php?f=65578

co na temat selfingu np:

https://www.icmag.com/modules/Find_Threads/index.php?stext=selfing

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?threadid=314566

Xanode napisał:
Will selfing a fem to itself produce any diversity?
Apologies beforehand if this is a stupid question...

So i have a single female plant of unknown strain, as im unable to acquire seeds in my situ atm i want to self this plant to itself through its clones.

My question is, doing this, will there be much, if any diversity/dif pheno's in the seeds?

Thanks for any help.
weedobix napisał:
i have read it's similar to making f2's

Prawda jak by nie patrzeć. Pojedynczy selfing to jakby F2 - z tą różnicą, że wszystkie allele pochodzą z jednej rośliny.

Tak to przeglądam sobie i wygląda na to, że nikt nie planuje robienia homozygotycznych linii S4-S5 w celu otrzymywania z nich jednolitych F1. Dziwne.

a jednak: Coś tam jakby ... ale ....
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?threadid=314062

Illuminate napisał:
If i took two hybrids of different P1 landrace(cough), crossed them together using regular m/f pistillate/staminate donors. Then from this 4 way picked two very different but similar expressions from the girls, and reversed them each to each other and each to itself to make 4 lines. aa ab ba bb

Then selfed the ones from each line that fit different criteria, until all the four lines true breed for a trait then re combine to add vigour and present the traits picked in higher %.

is this sound logic?


efekty wpisania w google selfing:
https://www.softsecrets.com/gb/grow/grow-reports/backcrossing-selfing/

Self-Pollinating (Selfing)
“Clone Only” Varieties

Often, 2 hybrid plants are crossed and the “variety” is given a name, but soon the male plant is lost, and the plant is available only as a clone. In this case the plant must be “selfed” to produce male flowers on a female plant. Self-pollinating (aka selfing) is the process of creating seed by pollinating a plant with its own pollen. Self-pollinating is a plant having sex with itself. Self-crossing can derive populations of plants from a single individual.

The first generation population derived from selfing an individual is called the S1 population. An individual from S1 that is selfed again is called S2. Subsequent generations derived in the same manner are denoted S3, S4, etc.

Traits for which the plant is homozygous remain homozygous upon selfing, whereas heterozygous loci segregate and may demonstrate novel expressions of these characters.

We know homozygous loci remain homozygous in future generations upon selfing. Heterozygous loci are increased by 50 percent. Every subsequent generation will be 50 percent more homozygous than the parent from which it was derived.

Repeated selfing, or single-seed descent, is the fastest way to achieve homozygosity within a group or family. The more plants grown from a selfed population, the better probability a breeder has of finding selfed progeny that show all the desired traits.

Self-Pollinating Breeding

Step One: Identify superior genotypes for the trait under selection.

Step Two: Cross superior genotypes and select improved progeny.

Step Three: Repeat steps One and Two over a series of generations.

This is an excerpt from chapter 25 “Breeding” from the Cannabis Encyclopedia (596 pages, 2,000+ color images, large A4 format) by Jorge Cervantes that is available everywhere in English. Spanish edition will be available autumn 2017. For more information please see Jorge´s website, www.marijuanagrowing.com.

Text: Jorge Cervantes

https://www.myhydrolife.com/definition/1786/selfing

Selfing
Definition - What does Selfing mean?

Selfing is the ability of a plant, or the intentional coordination of environment to achieve selfing, to produce seeds without being pollinated by another plant or requiring another plant for any part of seed production.

Plants that can “self” are hermaphroditic plants that self-pollinate. A selfed plant will produce male and female flowers, but its progeny may not be true to form or express all of the desired traits of the mother.

Without homozygous alleles, the offspring of a selfed plant will display a diversity of phenotypes based on the recessive or dominant nature of the genes.
Hydrolife explains Selfing

Plants that undergo selfing cannot produce male only plants; they create female only and hermaphroditic seeds. This makes the prospect of future crosses or hybridization problematic. The female plants resulting from selfing may also carry the hermaphroditic trait.

Selfing is generally only a helpful practice to breeders when the desired traits of the mother plant happen to be homozygous, otherwise, at best, 75 per cent of the wanted attributes will be present in the offspring’s phenotype.

A criticism of selfing as a propagation method is owed to its diminishing returns. Many growers claim a loss of vigor with successive generations of selfed plants.
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Sorry trollu, mi juz sie nie chce. Ty jestes tylko amatorem-teoretykiem, a genetyka roslin, to nie matma, ze 2+2 zawsze da 4. Na dobra sprawe, nie masz nic na potwierdzenie tego, o czym piszesz, a kurczowe trzymanie sie jednej fotki od GW Pharm sprzed 15 lat niewiele zmienia.
 
S

sub

Guest
Sorry trollu, mi juz sie nie chce.

A szkoda ;) Lubie sobie pogadać.

Ty jestes tylko amatorem-teoretykiem,

Bardzo upierdliwym i trudnym do ubicia. ;]
Oj jakaś niezerową praktyczną stronę tego co w miksach Fx potrafi wychodzić także posiadam. Nie zawsze siedziałem na dupie przed kompem - kiedyś się biegało z łopatą.
Kilka miksów i Fx po nich się zrobiło - z hodowlą to nie miało nic wspólnego .. ale liczy się chyba ;)
Przynajmniej w machaniu łopatką i produkcji własnych dziwnych hybryd na outa w warunkach in się jakieś doświadczenie ma. Nieco dawno to było - ostatnie hybrydy robiłem z 12-13? lat temu. Potem jedynie bez-selekcyjna linia S - która była depresyjna jak sam diabeł. To się już nie liczy - badylowanie

a genetyka roslin, to nie matma, ze 2+2 zawsze da 4. Na dobra sprawe, nie masz nic na potwierdzenie tego, o czym piszesz, a kurczowe trzymanie sie jednej fotki od GW Pharm sprzed 15 lat niewiele zmienia.

Nic nie zmienia.

A patrząc na to co robią np: brothers grimm można odnieść wrażenie, że cała masa podręczników ogólnej i szczegółowej Hodowli roślin sobie - a rzeczywistość sobie.
Miksy między niezbyt jednolitymi rodzicami + miksy z wykorzystaniem klonów. Renomę mają kosmiaczną - twórcy legendy.

Jedynie GW Pharma.... - leciała programem który w wypadku konopi czy kukurydzy albo ogórków (bardziej nawet ogórków szklarniowych partenokarpicznych gdzie się prowadzi bez męskich linie żeńskie) wydaje się być oczywistością. Przynajmniej Trollowi.

ps: Tobie się kiedyś ten ich program hodowlany także podobał. Skąd ta zmiana?

ps2: sierius seeds - jedna odmniana IBL reszta F1 - zapewne mają "sporo" odmian własnych IBL i robią miedzy nimi F1 - nie bez powodu - choćby wigor roślin. Heterozja może być przynajmniej jednym z powodów.
Tak jakby robili to co Gw Pharma ale zapewne z liniami które były prowadzone siostrzanie - właściciel tego interesu jest biologiem - zresztą korespondowałeś z nim z tego co pamiętam.

Może byś do Niego skrobnął z pytaniem o heterozję? Pamiętam, że jego ocena Twojego ówczesnego programu hodowlanego była raczej pozytywna - albo przynajmniej nie negatywna.
Strasznie dawno - całe wieki temu to było - ale pamiętam, że coś było.
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Heh, zmiana stad, ze ja nadal sledze rynek i nic z tego o czym piszesz nie ma poki co pokrycia w rzeczywistosci. Po prostu przestalem wszystko co zapodajesz traktowac jako pewnik, bo Ty na dobra sprawe mowisz tylko i wylacznie to, co Ci sie wydaje. Nie masz ani wyksztalcenia kierunkowego, ani najmniejszego doswiadczenia w tej materii, no offence pliz.
GW Pharm i ich oczywisty program? Oni sa komercyjna firma nastawiona na trzepanie hajsu i nic wiecej. Gdzie sa fotki i jakas namacalna dokumentacja tego programu? Nie ma. Do tego pamietam fotke, zapewne latwo ja odnajdziesz i wrzucisz, jak te baby u nich bandazowaly rosliny zeby izolowac pylek, tyle ze w takim wykonaniu jak to bylo pokazane, te rosliny nie mialy cienia szans na normalny wzrost, co najwyzej na zgnicie i rychle zakonczenie zywota, jeden wielki farmazon.
Dalej - jak Simon z Serious, ktory wykladal biologie na uniwerku w Southampton i ma dziesiatki lat doswiadczenia z tysiacami krzakow, a mimo to nie jest w stanie pozbyc sie w pelni hermienia z Serious 6 i polowa feno pokazuje puprpurowe pistile, a druga polowa nie, to jakas przyczyna tego jest i na pewno nie taka, ze jest glupszy lub wie mniej od Ciebie.
Ja bardziej wierze kolesiom, co sa dzisiaj w wieku emerytalnym, sadza konopie od lat 70tych i widzieli tych konopi tysiace, niz komus, kto zaklada, ze jak jest heterozyjna kukurydza i cebula, to musi byc i konopia. Sam z doswiadczenia powiem tylko tyle, ze najwieksze i najbardziej plodne krzaki mialem z F2 i F3, nie z F1, tak jak i najciekawiej wygladajace rosliny widzialem w Fx i te, ktore awansowaly na rynku do topowych obecnie odmian, to sa Fx, czasem zupelnie przypadkiem zrobione.

---------- Post Zaktualizowany 17:47 ---------- Data pierwszego postu 17:43 ----------

A co stoi na przeszkodzie, zebys Ty do Simona skrabnal? :) Mi kolo chu*a lata ta heterozja, ja z paczki 10 nasion nie chce 10 identycznych roslin :)
 
S

sub

Guest
Heh, zmiana stad, ze ja nadal sledze rynek i nic z tego o czym piszesz nie ma poki co pokrycia w rzeczywistosci.

Czyli to co pisze to typowe Bujdy Na Resorach.

Po prostu przestalem wszystko co zapodajesz traktowac jako pewnik, bo Ty na dobra sprawe mowisz tylko i wylacznie to, co Ci sie wydaje.

Potwierdzam w pełni - tak pisze nie tylko ja a zdecydowana wiekszość ludzi .. Chyba?

Nie masz ani wyksztalcenia kierunkowego, ani najmniejszego doswiadczenia w tej materii, no offence pliz.
GW Pharm i ich oczywisty program? Oni sa komercyjna firma nastawiona na trzepanie hajsu i nic wiecej. Gdzie sa fotki i jakas namacalna dokumentacja tego programu? Nie ma. Do tego pamietam fotke, zapewne latwo ja odnajdziesz i wrzucisz, jak te baby u nich bandazowaly rosliny zeby izolowac pylek, tyle ze w takim wykonaniu jak to bylo pokazane, te rosliny nie mialy cienia szans na normalny wzrost, co najwyzej na zgnicie i rychle zakonczenie zywota, jeden wielki farmazon.

;) Nie wiem czy tak łatwo znajdę odpowiednią fotkę. Program hodowlany z książki był na forum ale foty zagineły.

jest: http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Plik:85792761.png ostało się coś w wiki.

85792761~0.png


Dalej - jak Simon z Serious, ktory wykladal biologie na uniwerku w Southampton i ma dziesiatki lat doswiadczenia z tysiacami krzakow, a mimo to nie jest w stanie pozbyc sie w pelni hermienia z Serious 6 i polowa feno pokazuje puprpurowe pistile, a druga polowa nie, to jakas przyczyna tego jest i na pewno nie taka, ze jest glupszy lub wie mniej od Ciebie.

Na pewno nie. Jest zapewne zdecydowania bardziej lotny od trolla.

Ja bardziej wierze kolesiom, co sa dzisiaj w wieku emerytalnym, sadza konopie od lat 70tych i widzieli tych konopi tysiace, niz komus, kto zaklada, ze jak jest heterozyjna kukurydza i cebula, to musi byc i konopia. Sam z doswiadczenia powiem tylko tyle, ze najwieksze i najbardziej plodne krzaki mialem z F2 i F3, nie z F1, tak jak i najciekawiej wygladajace rosliny widzialem w Fx i te, ktore awansowaly na rynku do topowych obecnie odmian, to sa Fx, czasem zupelnie przypadkiem zrobione.


;) Czyli masz swoich Guru - a troll spadł w twoich oczach na samo dno. Posiedzę więc sobie w mule.

A co stoi na przeszkodzie, zebys Ty do Simona skrabnal? :) Mi kolo chu*a lata ta heterozja, ja z paczki 10 nasion nie chce 10 identycznych roslin :)

Co szkodzi nic ;) Zapewne mój koślawy angielski.

ps: wgląda na to, że dalej mam książkę : chyba naśmiecę tu tym ich dziwnym programem hodowlanym.
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Czyli masz swoich Guru

Nie mam guru, po prostu widzę, że te najfajniejsze i ponadprzeciętne krzaki gdzieś tam po drodze wypadły sroce spod ogona, a nie były zrobione przez biologów hodowlą populacyjną na 150 hekatarach :)

a troll spadł w twoich oczach na samo dno.

Heh, bez przesady :) Wszystko, czego sie nauczyłem o hodowli roślin, nauczyłem się głównie dzięki temu, że poznałem Ciebie na łamach forum, po prostu nieco zweryfkiowałem moją slępą ufność w słuszność wszystkiego co piszesz :)

---------- Post Zaktualizowany 18:25 ---------- Data pierwszego postu 18:08 ----------


No to teraz mi powiedz, jak te rośliny leżące na stole mogą rosnąć po postawieniu? Liście i gałęzie zgniecione na płasko, do tego taka ilość włókniny nie dopuszcza ani światła, ani dostępu powietrza, ani nic. Materiał na kompost można tak robić conajwyżej :)
 
S

sub

Guest
Nie mam guru, po prostu widzę, że te najfajniejsze i ponadprzeciętne krzaki gdzieś tam po drodze wypadły sroce spod ogona, a nie były zrobione przez biologów hodowlą populacyjną na 150 hekatarach :)

Czyli bardziej ślepy traf.. niż planowa Hodowla. Tysiące amatorów setki tysięcy feno - i pojedyncze CUDA.

A hodowla populacyjna to chyba jedynie w Afganistanie na polach na # .. miała kiedyś miejsce.


Heh, bez przesady :) Wszystko, czego sie nauczyłem o hodowli roślin, nauczyłem się głównie dzięki temu, że poznałem Ciebie na łamach forum, po prostu nieco zweryfkiowałem moją slępą ufność w słuszność wszystkiego co piszesz :)

Nie wiedziałem, że miałem aż taki posłuch ;)

No to teraz mi powiedz, jak te rośliny leżące na stole mogą rosnąć po postawieniu? Liście i gałęzie zgniecione na płasko, do tego taka ilość włókniny nie dopuszcza ani światła, ani dostępu powietrza, ani nic. Materiał na kompost można tak robić conajwyżej :)

Skoro im się udało zrobić to co zrobili to musiały w tych kondomach rosnąć.

mam nieco lepszą jakość;

666~0.jpg
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Czyli bardziej ślepy traf.. niż planowa Hodowla. Tysiące amatorów setki tysięcy feno - i pojedyncze CUDA.

Dokładnie tak, ale w końcu CUDA, a nie tylko pie****enie o szopenie :) Piękne fenotypy dochodzące do 36% THC, czasem przy dodaniu THCV, ale to też psychoaktywny cannabinol.

Skoro im się udało zrobić to co zrobili to musiały w tych kondomach rosnąć.

Co im się udało, a co nie, to tylko oni wiedzą. Daj fotkę, jak im te rośliny stoją i rosną, bo ja jak zapewne pamiętasz, używałem włókniny do separacji - od grubej po cienką, od jednej warstwy po trzy i na podstawie tego mówię, że to, co ta baba na fotkach pakuje, nie ma prawa normalnie rosnąć.
 
S

sub

Guest
Co im się udało, a co nie, to tylko oni wiedzą. Daj fotkę, jak im te rośliny stoją i rosną, bo ja jak zapewne pamiętasz, używałem włókniny do separacji - od grubej po cienką, od jednej warstwy po trzy i na podstawie tego mówię, że to, co ta baba na fotkach pakuje, nie ma prawa normalnie rosnąć.

Może to rosło jedynie na tyle dobrze aby doszły na nich pestki S. Żadnych fot powyżej tego co sami udostępnili nie dam o czym dobrze wiesz.

ps: powoli robię z PDF zdjęcia co by ten ich program hodowlany raz jeszcze wrzucić na forum. Może do jutra będzie mi się chciało to zrobić.

Dokładnie tak, ale w końcu CUDA, a nie tylko pie****enie o szopenie Piękne fenotypy dochodzące do 36% THC, czasem przy dodaniu THCV, ale to też psychoaktywny cannabinol.

ps2: co z tym chromatogramem z laby o którym mówiłeś? To zapewne jakiś klon>?

BTW. GW Pharma startowała z materiału siewnego który dostarczyli do nich... Sporo ludzi podobno im w początkach ich działalności dostarczało pestki - lecieli nie tylko na komercyjnie dostępnych odmianach . Przynajmniej takie słuchy chodziły.

Fragment książki GW Pharma

The breeding process is currently most advanced for the pure THC materials. Several S4 inbred lines have been obtained and were mutually crossed. The hybrid seedling progenies, the parental lines (seedlings) and the current best THC reference clones have been evaluated for the relevant yield and quality characteristics. As an example, Table 3.2 shows the performance of just two parental lines, their hybrid F1 and, as a reference, GW Pharmaceuticals' THC production clone Gl, Ml,

The hybrids' THC yield by far exceeds that of its parents, A large heterosis effect is found for each of the quantitative yield components: above ground dry matter, floral proportion and total cannabinoid content. Being the cross-combination of two pure THC parents, the F1* THC proportion can, of course, hardly deviate from the mid-parent value. For crosses between chemically contrasting lines, this qualitative component is a much more exciting trait (de Meijer et aL, 2003).

The production clone Gl, Ml is also outyielded by the hybrid. For a more adequate comparison of clonal standards and an elite subset of newly made hybrids, a trial is now being prepared with the object of comparing new hybrids grown as seedlings with new hybrids grown as clones and references grown as clones. This test will elucidate the effect of the mode of cultivation on the performance of a fixed genotype and the effect of genotype on the performance of clones.

An unexpected finding in the trial evaluating the several new THC seedling hybrids and the reference clones was that the variability (calculated as coefficient of variation) for the yield components was often similar and in some cases even lower within hybrid seedling progenies

than within clones. The variation within a clone can only be attributed to environmental variation, whereas the variation in a seedling progeny is a consequence of both environmental and genetic variation. Clearly, the genetic variation in seedling progenies from S4 parents is very small. It is very likely that cuttings originating from different parts of a mother plant have such differences in potential from the outset that in a competitive crop situation the variability in performance eventually exceeds that of hybrid seedlings. Their high level of uniformity, their high productivity and the less laborious crop establishment make certain hybrid seedling progenies a serious alternative to clonal cultivars.

dorzuciłem cały rozdział o hodowli z książki:

gw_pharma_grow_hodowla001.jpg


tu: https://www.forum.haszysz.com/showt...amme-gw-pharmaceuticals&p=1712972#post1712972

nie piszą nic o depresji wsobnej -> Może rzeczywiście jest ona bardzo słaba.. Ja po tym co widziałem stawiałbym, że jest. Ale to nic pewnego skoro inni nie mają w F22...

A GW Pharma po tylu latach jest teraz zapewne na zupełnie innym etapie - po drodze stworzyli zapewne wiele innych hybryd - linii o czystych dziwacznych chemotypach - czy produkcyjnych F1 [ dalej stawiam, na to, że poszli w tym kierunku - czemu nie skoro wyniki były bardziej niż obiecujące ]

tak sobie czytam: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=67382&page=17 i sporo o nieaktywnym pyłku z hermionych roślin jest. Ten sam problem co Ty miałeś.

wracając do GW pharma i ich programu: program linia czysta THCV. S4 postęp po wybranej S1 w "czysczeniu" chemotypu niewielki - tak jakby to było na jednym allelu.

gw_pharma_THCV.jpg


i jeszcze inne ciakawostki z ich opisu programu hodowlanego.
Several conspicuous, discrete morphological markers have been found in the many different S1 generations that were evaluated. Examples so far observed are the so-called Duckfoot leaves (joined leaflets, previously indicated as 'Pinnatifidofillia' by Crescini (1956), a mild form of chlorophyll deficiency in stems and leaves, triple instead of pairwise leaf arrangement and dwarfism. On the basis of segregation ratios, these markers appear to be monogenic, recessive traits. Markers with a neutral or minor effect on productivity and quality could play a role in technical, intellectual property protection.

An expected problem, appearing in some lines during line selection, is a strong decrease in fertility. Normally, there are alternative sufficiently fertile sister plants to get around this obstacle. However, specifically in CBD inbred materials, a strong drop in fertility was found to be almost general. A solution to this problem is to perform, prior to line selection, a basic cross of the CBD starting materials with a highly fertile and vigorous THC individual.

EDIT:
========================================================================
Tak wracając po pewnym czasie do tematu.

O co chodzi w tej całej "szalonej" dyskusji z De'ath.

Amator teoretyk Troll aka. sub ubzdurał sobie, że najlepszą drogą do tworzenia nowych odmian hybrydowych jest prowadzenie hodowli heterozyjnej która sprowadza się do:

1. Uzyskiwania wielu jednolitych linii wsobnych poprzez selfing ( tak jest najszybciej)
2. Krzyżowania między sobą we wszystkich możliwych kombinacjach uzyskanych linii w celu odnalezienia takiej kombinacji, która da efekt Heterozji. Tu liczyło by się szczęście bo efekt ten nie musi występować - jedynie może.

to tak w telegraficznym skrócie: dokładny opis tego jest tu: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?23901-Chów-wsobny-i-heterozja

Przy czym u hodowców/producentów odmian, jest sporo ras które są mieszańcami pierwszego pokolenia uzyskanymi między rasami zwanymi IBL.

W wypadku np: Serious Seeds - jedynie jedna odmiana była rasą IBL - reszta to hybrydy pierwszego pokolenia - między nie wiadomo jakimi komponentami - zapewne jakimiś otrzymanymi w tym celu liniami wsobnymi. Ja np. stawiam, że przynajmniej cześć z tych hybryd ma efekt heterozji np: Ak47. Czemu nie?

Co sami pisali kiedyś na stronie....

serious_seeds~1.jpg


Jedyną różnicą miedzy tym co robią hodowcy "odmian narkotycznych", jaką troll sub "proponował" jest to co robili w programie hodowlanym GW pharma - selfing - tworzenie linii wsobnych przeznaczonych do otrzymywania hybryd poprzez wielokrotne samozapylenie. Hodowla IBL "feminizowana" bez męskich.
(wcale nie jest powiedziane, że hodowcy konopek nie bawią się w selfing)

Jest to metoda zdecydowanie szybsza od tworzenia rasy IBL poprzez chów wsobny siostraXbrat - do tego całkowicie eliminuje wpływ roślin męskich na fenotyp.

A w wypadku konopi wybór właściwego ojca, z uwagi na jego fenotyp - nie ujawniający tego co kryje w sobie - jest to bardziej oparte na intuicji i trafie ślepym niż realnej ocenie feno. ( stąd np: popularność cubingu się bierze - eliminuje się wpływ ojca na dzieci i poprzez wielokrotnie krzyżowanie z wybranym klonem uzyskuje populacje praktycznie jedynie z genami matki - tak jak już pisałem coś w rodzaju S1 dużym nakładem pracy)

Wielokrotne samozapylenie "selfing" pozwala bardzo szybko uzyskiwać linie które nie będą miały praktycznie zróżnicowania - np: rośliny pokolenia S5 będą niemalże 100% homozygotami względem wszystkich alleli genów. Uzyskanie takiej jednorodności przy chowie siostrzanym wymaga wielokrotnie większej ilości pokoleń.

patrz obrazek: porównanie szybkości narastania homozygotyczności w wypadku róznych metod prowadzenia linii
Jest w tym i "cubing" - backcross
selfing to selfing a siostrzany to full sib

Selfing.jpg


Całkowita jednolitośc linii wyjściowych, przekłada się na identyczność uzyskiwanego z krzyżowania takich linii potomstwa F1. Nawet jeśli nie było by efektu heterozji to i tak F1 było by interesujące - idealnie wyrównane - jak rośliny z klonów.

I to by było chyba na tyle apropo całej dysputy.

De'ath poza tym, chyba bardziej lubi amatorów ( w rozumieniu nie biologów genetyków) bawiących się hodowlę niż panów w białych kitlach podchodzących do tego jak do kukurydzy lub ogórka.. bez sentymentów - masówką i chromatografem.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Zupełnie nie na temat: odjechało to od pierwotnego tematu wątka... A to co było na temat, to bardziej mniemania ..
Kto ich tam wie co robią i na ile selekcjonują. Można się jedynie domyślać patrząc na ofertę
Domysły idą raczej w stronę "radosnej" hybrydyzacji i namnażania - a nie długofalowej hodowli - co nie
dziwi w końcu rynek oczekuje nowości i różnorodnej oferty. Porządni rodzice - dzieci nie gorsze to , że nieco zróżnicowane nie jest wielkim problemem. Dobre nasiona za rozsądną cenę ;]
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół