nasiona marihuany

Pierwsza roślinka. Czy zabieram się od dobrej strony do tematu ?

Wyszukiwarka Forumowa:

Zoimek

New member
Rejestracja
Cze 3, 2018
Postów
2
Buchów
0
Siemka.

Jak nie trudno się domyśleć mam pytania laika.
Na chwilę obecną zbieram informacje. Następnie planuje kupić growboxa - zamysł, wykarmić 3-4 paszczę, czyli chyba 1-3 roślinki z naciskiem na 1-2.
Przy założeniu jednego krzaka pomysł jest następujący:
1)Box - Growbox Zestaw DiamondRoom DM40 + CFL 150w (linków nie podajemy, oferta pierwsza z google)
1a)Tutaj nie jestem pewny co do oświetlenia, Potrzebuję około 8k lumenów. Jednak nie ma żadnej informacji ile proponowane oświetlenie ich daje. Ludzie proponują raczej 200W-250W
1b) barwa 2700k / 6400k Tu zgłupiałem. Jest ona regulowana ?
1c) Jeśli dobrze policzyłem zestaw nawozów w zupełności wystarczy ?

2)Jak wygląda sprawa z filtrem węglowym. Czy on faktycznie zabija zapachy praktycznie do zera (wspomogę się jeszcze sprayem likwidującym zapachy). Innymi słowy, czy mogę kogoś zaprosić na posiedzenie nie martwiąc się, że coś wyniucha ?

Pozdro:jocolor:
 

WódzWąskieOko

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2014
Postów
622
Buchów
1
Siemanko :)Do takiego boxa ciężko będzie z 4 sztukami, bardziej celował bym w 1-2. W internetach można poczytać, że CFL 150W dają ok.8 tys lumenów. Jeśli chodzi o barwę oto tej żarówki, to niestety nie jest regulowana, połowa świeci na niebieskie a druga na pomarańczowo, szkoda że to nie 2700K . Lecz ja polecam niezastąpionego HPS-a 150W na cały okres . Zakladam, że każdy starter pack jest przygotowany na 1 uprawe, więc powinien w zupełności wystarczyć patrząc na dawkowanie . Co do filtra to powinien zabić zapach w 100% aczkolwiek rury wentylacyjne nie mogą mieć prześwitu na łączeniach:)
 

Zoimek

New member
Rejestracja
Cze 3, 2018
Postów
2
Buchów
0
Co do HPSa czytałem że daje dużo więcej ciepla niż cfl. Na chwilę obecną nie mogę sobie na to pozwolić. W mieszkaniu mam 28-32°C. Jesienią/ zima, jak najbardziej. Szukam prostego sprzętu do nauki, ale który też da mi możliwość dowiedzenia się co potrzebuje zmienić pod siebie. Może znasz jakiegoś gotowca godnego polecenia , lub pomoglbys skompletować zestaw pod namiot 40x40x120 ? Dla mnie problemem jest szukanie na telefonie czy dana żarówki pasuje do oprawki, potem pod kalkulator itd
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół