nasiona marihuany

Masło z ABV - Przepis

Wyszukiwarka Forumowa:

Czy jesteś zainteresowany/a przepisami z użyciem ABV?

  • tak

    Głosów: 7 77.8%
  • nie

    Głosów: 2 22.2%

  • Łącznie głosujących
    9

wipe

Active member
Rejestracja
Kwi 12, 2018
Postów
32
Buchów
1
Siema,
Z braku takiego wątku na forum postawnowiłem napisać przepis na masło z palonka z waporyzatora. ABV - already been vaped (już zwaporyzowany susz). Jest to świetna sprawa dla każdego, kto korzysta z waporyzacji. Wiele ludzi wyrzuca temat po zużyciu, co jest dużym błędem bo ten materiał jest już po procesie dekarboksylacji więc można go nawet zjeść na "surowo" np na kromce z masłem lub dodać go do jakiejś potrawy (1g - 2g to minimalna dawka jakiej chcecie użyć, żeby zadziałało).. Na początku chciałem po prostu przetłumaczyć artykuł z angielskiego forum, ale wczoraj spróbowałem swoich sił no i postanowiłem podzielić się doświadczeniem. Zdjęcie będzie niestety tylko jedno - gotowego masła, ponieważ nie wiedziałem co z tego wyjdzie w trakcie. Może kiedyś dorzucę więcej zdjęć, jak będę robil więcej masełka. W przepisie było 15g ABV na 100g masła. Oczywiście ta ilość ABV jest dość "ruchoma", zależy ona oczywiście od jakości suszu oraz stopnia wysuszenia. Ja użyłem 12g ciemno brązowego materału z Mighty'ego na 80g masła. Obniżyłem ilość masła, z powodu stopnia wyuszenia oraz oczywiście nie miałem całych 15g.

Co będziemy potrzebować:
-Mały garnek/rondel z przykrywką
-Gaza
-Sitko kuchenne
-Moździerz lub młynek do kawy
-około 15g suszu z waporyzacji (Zasadą jest 15g suszu na 100g masła, należy po prostu zachować proporcje przy większej/mniejszej ilości)
-100g masła - użyłem masła 82% tłuszczu (jak wyżej co do proporcji)
-Około 250ml wody
-pojemnik lub jakieś naczynie + folia aluminiowa

Proces:

- Na początek w moździerzu niemal sproszkowałem cały susz. Jest to dość ważny proces, który podniesie finalną moc masła.
-Do garna/rondla wsypuję sproszkowany susz, dodaję masło i wlewam 100ml wody.
-Daję na średnio-niski ogień i czekam, aż masło się roztopi.
-Dobrze wszystko mieszam i ustawiam na najniższą możliwą moc.
-Na niskim ogniu podgrzewam całość przez ok 4-5 godzin. (ja osobiście wstawiałem termometr i temperatura nie przekraczała 100 stopni).
-Po wszystkim przefiltrowywuje przez sito z gazą całą zawartość garnka do pojemnika
- Na koniec gazę z całą zawartością dodatkowo jeszcze wyciskam, żeby nic się nie zmarnowało (warto użyć rękawiczki lateksowej, bo gaza jest bardzo gorąca)
- Pojemnik zamykam szczelnie i wstawiam do lodówki na jakieś 10 godzin. Można ewentualnie na początku schłodzić całość - w imię zdrowia lodówki :D (Można oczywiście pojemnik zastąpić jakimś naczyniem i przykryć folią aluminiową)
-Po ok dziesięciu godzinach masło będzie idealnie zastygnięte na górze, a wodę pod nim należy po prostu odlać.

Masełka można oczywiście użyć do przepisów np ciastek, można również zrobić sobie z nim kanapkę na śniadanie do pracy :zombi:

Zdjęcie gotowego masła:


Smacznego! :bounce:

PS. jakby ktoś był zainteresowany większą ilością przepisów z ABV to mogę coś jeszcze kiedyś napisać. Lubię eksperymenować z ABV, bo szkoda wyrzucić, a palić się tego nie da :freak:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

wipe

Active member
Rejestracja
Kwi 12, 2018
Postów
32
Buchów
1
[MENTION=81126]Kicia :3[/MENTION] co do tego suszu co użyłem to był z waporyzacji w przedziale właśnie 180-200st. I szczerze mówiąc nawet ten, który został "dowapowany", to ma jak najbardziej jakąś moc, tylko trzeba użyć go znacznie więcej. Raz ze znajomym użyliśmy suszu z 200st, daliśmy do Mac n Cheese jakieś 6-7g i po prostu zjedliśmy, siekło nas dość konkretnie :freak: . Oczywiście smak nie zachwyca, smakuje tak jak mogłabyś sobie to wyobrazić..
Co do smaku i mocy tego masła to zdam relacje na dniach, bo będę je właśnie konsumował dzisiaj. :) Domyślam się, że najsmaczniejsze nie będzie. Zrobie z niego ciastka i dodam olejku waniliowego i czekolady, żeby jak najbardziej "zamaskować" ten smak. Z tego co czytałem to można też zrobić "water curring" temu materiałowi z wapo. I ten proces polega na tym, że bez straty mocy pozbywasz się posmaku spalenizny płucząc susz wodą.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Dziwny kolor wyszedł Ci tego masła, ja co prawda używam popcornu i przytopowców to robienia masełka i kolor wychodzi zawsze bladozielony.
Jak u Ciebie ze smakiem ? jest gorzkie ?
 

lordrevan

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2011
Postów
391
Buchów
1
Możesz dolać ciepłej wody do tego masła rozpuścić i znowu do lodówki kolor powinien sie poprawić po kilku takich manewrach. Potem tylko odlewasz wodę.
 

wipe

Active member
Rejestracja
Kwi 12, 2018
Postów
32
Buchów
1
Co do koloru to wydaje mi się, że jest taki ciemny przez waporyzacje. Powinien się zmienić po tym "water curringu", albo jak jak [MENTION=41094]lordrevan[/MENTION] mówi kilkuktrotnym dodaniu ciepłej wody do masła.

Co do smaku to zrobiłem z tego ciastka, dałem 100g cukru (brązowy+biały), mąka, jajko, proszek do pieczenia, cynamon i czekolada deserowa (wyszło 8 wielkich ciastek). Były w sumie bardzo smaczne, nikt z towarzystwa nie narzekał. Co do mocy to oceniłbym, że podobnie zadziałałoby masło z ok. 5g świeżego palenia. Po jakiejś godzince czuć było pierwsze efekty, niestety oceny nie wydam bo wleciało zaraz później bongo, z pewnością strasznie przedłużyło i wzmocniło efekt palenia. Widzę, że jest jakiś sens w tym maśle, to może kiedyś napiszę jeszcze coś bardziej rozbudowanego.
 

PowietrzE

New member
Rejestracja
Wrz 9, 2018
Postów
1
Buchów
0
Witam, właśnie kupiłem vapka i nazbierało mi sie dość ABV aby cos z tego upichcić. Masz moze jakis inne przepisz niż tylko na masło ? Z góry dzieki i pozdro
 

Taito

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
83
Buchów
0
Przy robieniu masła z suszu po waporyzacji wydziela się dużo zapachu? Czy da radę bez przypału w bloku zrobić?
 

Taito

Well-known member
Rejestracja
Gru 21, 2018
Postów
83
Buchów
0
Włącz okap i będzie po problemie. :)

I mówisz ze to pomoże ? ?
Wydaje mi się ze ten susz po waporyzacji nie powinien wydzielać zapachu mj, bo mam w pudełeczku już dużo to i całkiem inaczej pachnie. Tylko jak to będzie w praktyce? Ma ktoś już takie doświadczenie za sobą?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ja mam takie że robię regularnie co zbiory masło(olej kokosowy właściwie) z całego gara trymu w mieszkaniu w bloku i się nie zastanawiam czy coś czuć czy nie.
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
@up
Taka odwaga kończy się z dzwonkiem do drzwi o 6 rano. Wg mnie jak już robić takie akcje w bloku to tylko w środku nocy jak wszyscy śpią. No chyba, że znasz swoich sąsiadów na wskroś i wiesz, że nic ci nie grozi, ale wątpię.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
@up
Taka odwaga kończy się z dzwonkiem do drzwi o 6 rano. Wg mnie jak już robić takie akcje w bloku to tylko w środku nocy jak wszyscy śpią. No chyba, że znasz swoich sąsiadów na wskroś i wiesz, że nic ci nie grozi, ale wątpię.

Idąc tym tropem nawet bym zajarać w domu nie mógł. Bo zapach jointa jest bardziej charakterystyczny i kilka razy bardziej intensywny od gotującego się masła/oleju.
Takie paranoje i sranie się o byle pierdołe najczęściej kończą się nerwicą.
 
Ostatnia edycja:

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Pan maruda? Bredzisz "królu młodzierzy" - słońce forumowego Peru :D

@śmieszku
Pogadamy, jak pewnego dnia będziesz musiał się "zgestować".
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
A z jakiego wapka? Ja zrobiłem masło z ABV ale tylko lekko smerało bo vapcap M wycisnął wszystkie soki z tematu :freak2:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół