nasiona marihuany

Problem z wentylacją 60x60x140 Za dużo powietrza w BOXIE

Wyszukiwarka Forumowa:

SensiStarr

Member
Rejestracja
Lip 9, 2015
Postów
17
Buchów
0
Problem jest tego typu że mam cały zestaw wentylacyjny

https://maxgrowshop.pl/product-pol-...ny-TT100-187m3-h-Prima-Klima-Eco-240m3-h.html

Do tego wentylator łazienkowy 185 m//h

https://maxgrowshop.pl/product-pol-387-Wentylator-VKO125-125mm-185m3-h-VENTS.html

I nie mogę zamknąć boxa ponieważ jest tak jakby za dużo powietrza w nim. Podobno miało to działać ze sobą i obniżyć temp w boxie ale dalej jest 30st przy uchylonym. Jakieś porady? Zdjęcia wrzucam poniżej

displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
xD

Podcisnienie moze byc, ale w druga strone juz nie bardzo. Najlepiej kupic mocniejszy wyciagajacy wentylator z otworem pasywnym niz wtlaczac mechanicznie powietrze. Druga sprawa, ze jesli trzymasz tego boxa zamknietego w szafie to zadnym cudem nie zbijesz temperatury - cieple powietrze MUSI byc odprowadzone na zewnatrz, inaczej rotuje caly czas w obiegu.
 

SensiStarr

Member
Rejestracja
Lip 9, 2015
Postów
17
Buchów
0
Odprowadzane jest za szafe, szafa jest bez tyłu. A słabszy wtłaczający?
 
D

DarkMessiah

Guest
A wyłącz wtłaczający bo po co ci? Jaka temperatura jest na zewnątrz boxa?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,364
Odznaki
1
Wtłaczający nie jest ci w ogóle potrzebny, solidny wyciągający starczy.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Rura z wyciagu jest wyciągnięta za obręb szafy?
Generalnie z doswiadczenia wiem, ze chowanie boxow do szaf, nawet pol otwartych nie jest najlepszym pomyslem.
Jesli mozesz zrobic otwor/odsunac szafe od sciany i koniecznie chcesz ten wentylator wtlaczajacy to zamontuj go na poczatku przewodu wentylacyjnego, i wyciagnij z 1.5-2m od namiotu. Straci troche na wydajnosci plus masz szanse zaciagnac swieze, chlodniejsze powietrze np spod okna czy dajmy na to chlodnego korytarza.
Jednak zostaje przy tym, aby zamontowac mocniejszy wyciag.
 

marcopol

Member
Rejestracja
Maj 30, 2018
Postów
8
Buchów
18
Mialem podobne problemy z temperatura gdy box byl w szafie,ale wpadlem na pomysl aby obok otworu wlotowego stawiac naczynie z lodem.Wtedy wiatraczek wtlaczajacy zasysal schlodzone powietrze do wnetrza boxa.Wiem jest to dosc uciazliwe aby uzupelniac zapas lodu w pojemniku,ale coz ,czego sie nie robi dla kochanej rosliny.
 

SensiStarr

Member
Rejestracja
Lip 9, 2015
Postów
17
Buchów
0
Sprawa wygląda tak, że wymieniłem wentylator kanałowy na tt125 280m3/h i połączyłem jak na zdjęciach poniżej czyli Filtr węglowy>wentylator>cooltuba>wylot daleko za szafę i temp trzyma się na 30stopniach. Zostawić tak czy macie jakieś pomysły jak to jeszcze zbić. Z tego co mi wiadomo 30st to nie jakaś masakra dla roślin.
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
 
D

DarkMessiah

Guest
to ja zadam glupie pytanie a ten wentylator to wysysa powietrze czy zaciaga :freak:. dalej nie napisales jaka temperatura jest powietrza na zewnatrz boxa.
 
D

DarkMessiah

Guest
no to nie licz ze bedzie chlodniej jak masz 26 stopni na zewnatrz boxa. nawilzacz powetrza zbije temterature ale na flo bedziesz mial goronco :D zawsze mozesz zmienic na ledy ale to wysoki koszt. klimatyzator ale czy sie oplaca do tak malego boxa ? dasz rade podlaczyc went do cooltuby bezposrednio ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół