nasiona marihuany

[AF][HPS 150W] [0.4m2] 3x Speed Bud

Wyszukiwarka Forumowa:

xyz2826

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
43
Buchów
0
Cześć, jest to moja pierwsza uprawa indoor, wcześniej dwa razy outdoor, w tym roku pewnie też, ale nie o tym temat :)
Box: szerokość: 40 długość: 100 wysokość:110, trochę niski, ale myślę, że wystarczy, może w przyszłych uprawach będzie większy, na razie chcę zobaczyć co i jak
Światło: HPS 150W, 18000 lumenów
Wentylacja:Wylot pasywny, wlot i mieszający 12cm komputerowe
Donice: 9litrów
Podłoże:Zwykła ziemia o ph 5,5-6
Trening: LST
Nasiona: 3x Speed Bud od F2Seeds
Period: 20/4
Nawozy Na wega biohumus, a na flo zakupię nawozy biobizza

Dzień 1.
 

KingJoe

Member
Rejestracja
Mar 25, 2018
Postów
13
Buchów
0
Jeden wiatrak daj na wylocie, drugi mieszający. Ciepłe powietrze idzie w górę i powinno być zasysane na zewnątrz robiąc delikatne podciśnienie w boxie, wtedy przez wlot pasywny na dole zasysa Ci swieże, chłodniejsze. Przy aktualnym układzie i porze roku zapewne napotkasz problemy z temperaturą. Najlepiej jakbyś na wylot zakupił budżetowy wentylator łazienkowy, do dostania za 20-50 zł w budowlanym.
 

Centek

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2009
Postów
112
Buchów
0
No i zainwestuj za jakiś czas w filtr :) Powodzenia
 

xyz2826

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
43
Buchów
0
KingJoe zrobione, dzięki za wyjaśnienie :)

Centek myślę, że z zapachem nie będzie problemu

Dzień 8
Przesadziłem rośliny i podlałem biohumusem
Przed:


Po:


Wydaje mi się, że jak na razie wszystko idzie dobrze :)
 

xyz2826

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
43
Buchów
0
Dzień 20
Obawiam się, że rośliny są małe jak na ten dzień, kiedy zacząć LST?
Rośliny trochę popaliłem nawozem


 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,510
Buchów
2,920
Odznaki
3
Hej. Mam te odmianę outdoor, więc możesz sobie zerknąć. Przede wszystkim kontroluj pH. Jesli popalone to fluszuj, nie ma na co czekać. LST możesz już robić. Ziemię na przyszlość bierz jakąś dobrą, to kilka złotych a uprawa robi się 3 razy łatwiejsza!
 

xyz2826

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
43
Buchów
0
Hej. Mam te odmianę outdoor, więc możesz sobie zerknąć. Przede wszystkim kontroluj pH. Jesli popalone to fluszuj, nie ma na co czekać. LST możesz już robić. Ziemię na przyszlość bierz jakąś dobrą, to kilka złotych a uprawa robi się 3 razy łatwiejsza!

Patrzyłem, jestem ciekaw czy wyjdzie chociaż po 10 z rośliny. Już się trochę unormowało, więc nie płuczę. LST robię w takim razie, jak zaczną kwitnąć, bo zakładam, że niedługo to się stanie, nadal trenować czy puścić je wolno wtedy? Nie widziałem żadnej lepszej, a nie mam żadnego growshopu w okolicy :/
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Z zapachem będzie problem i to większy niż się koledze wydaje. Do mojego boxa wchodzą max dwie rośliny i zapach po otwarciu boxa potrafił uderzyć nie gorzej niż Andrzej Gołota za dobrych lat. Bez filtra za smród chyba sam bym na siebie doniósł... :D

Lepiej składaj już jakiś filtr DIY z maty węglowej, lub pójdź moją drogą i zainwestuj w wentylator kanałowy, a na jego wylot dasz normalny filtr węglowy za 100-150zl i masz spokój tak z zapachem, jak i problemami z wilgotnością. Wentylatory komputerowe dają małe pole manewru, jeśli chodzi o ich wydajność, a przy HPS 150W lepiej jednak mieć nieco zapasu.

Uwagi odnośnie ziemi popieram - mogę zaoszczędzić na jakimś dodatku, boosterze czy choćby benzynie, ale nie na ziemi - ta pelni fundamentalną rolę... i to dosłownie! Musi być porządna! :yeahh:


Pozdrawiam!


PS
Mam teraz u siebie też 1x Speed Bud'a, ale skrzyżowanego z +Speed'em od Sweet Seeds i będę śledził rozwój sytuacji u Ciebie z ciekawością!
 
Ostatnia edycja:

xyz2826

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
43
Buchów
0
Z zapachem będzie problem i to większy niż się koledze wydaje. Do mojego boxa wchodzą max dwie rośliny i zapach po otwarciu boxa potrafił uderzyć nie gorzej niż Andrzej Gołota za dobrych lat. Bez filtra za smród chyba sam bym na siebie doniósł... :D

Lepiej składaj już jakiś filtr DIY z maty węglowej, lub pójdź moją drogą i zainwestuj w wentylator kanałowy, a na jego wylot dasz normalny filtr węglowy za 100-150zl i masz spokój tak z zapachem, jak i problemami z wilgotnością. Wentylatory komputerowe dają małe pole manewru, jeśli chodzi o ich wydajność, a przy HPS 150W lepiej jednak mieć nieco zapasu.

Uwagi odnośnie ziemi popieram - mogę zaoszczędzić na jakimś dodatku, boosterze czy choćby benzynie, ale nie na ziemi - ta pelni fundamentalną rolę... i to dosłownie! Musi być porządna! :yeahh:


Pozdrawiam!


PS
Mam teraz u siebie też 1x Speed Bud'a, ale skrzyżowanego z +Speed'em od Sweet Seeds i będę śledził rozwój sytuacji u Ciebie z ciekawością!

Zobaczymy, rośliny już zaczęło pachnieć, ale lekko, box jest próbny, aby zobaczyć, że indoor jest dla mnie :D na następną uprawę planuję namiot 90x90 z 250W hpsem i sezonówkami, bo automaty za szybko zaczynają kwitnąć jak dla mnie, przynajmniej te moje, są słabo ponaginane, ale przynajmniej coś będzie.

Jakie odmiany roślin sezonowych polecacie?
 

xyz2826

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
43
Buchów
0
Dzień 29

Rośliny od około tygodnia kwitną, wydaje mi się, że urosły bardzo małe (mają około 30cm wysokości) i nic z nich nie zbiorę, co sądzicie? Podlałem je rax Florovitem, rośliny nie mają niedoborów, na zdjęciu wyszły dziwnie

 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
480
Jak to nie mają niedoborów, a te pomarszczone liście na dole? Na górnych też widać jakieś kropki... zrób zdjęcie trochę bliżej, i bez HPS, za to z lampą błyskową, to będzie jeszcze lepiej to widać.

Inna sprawa, to potrzebujesz wentylacji z prawdziwego zdarzenia, a nie wiatraczek mieszający i to wszystko. To może być przyczyną problemów.
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,510
Buchów
2,920
Odznaki
3
Małe nie są, ale mają problemy. W tym świetle mało widać. Może brak potasu. Co to za ziemia? Pewnie jakiś syf. Lej im panie nawozów, biohumus wiele nie da.
 

xyz2826

Active member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
43
Buchów
0
Jak to nie mają niedoborów, a te pomarszczone liście na dole? Na górnych też widać jakieś kropki... zrób zdjęcie trochę bliżej, i bez HPS, za to z lampą błyskową, to będzie jeszcze lepiej to widać.

Inna sprawa, to potrzebujesz wentylacji z prawdziwego zdarzenia, a nie wiatraczek mieszający i to wszystko. To może być przyczyną problemów.

Zdjęcia każdej z osobna w dziennym świetle pod spodem

Małe nie są, ale mają problemy. W tym świetle mało widać. Może brak potasu. Co to za ziemia? Pewnie jakiś syf. Lej im panie nawozów, biohumus wiele nie da.

Z marketu, starałem się wybrać trochę lepszą, ale myślę, że to nic nie dało, jak wspomniałem wcześniej, nie miałem gdzie kupić jakiejś dobrej, na następną uprawę będę lepiej przygotowany z pewnością


Dzień 33




 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,510
Buchów
2,920
Odznaki
3
Lej Cal-Mag albo sól epsom z apteki. Lej nawóz PK.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół