nasiona marihuany

Auto garden na wyspach

Wyszukiwarka Forumowa:

Vegito

Świeżak :D
Rejestracja
Maj 2, 2018
Postów
86
Buchów
0
Witam wszystkich
[SUB][SUP]
[/SUP][/SUB]





Jest to moja pierwsza fotorelacja i pierwsza uprawa pomidorków. W poprzednich latach chciałem mieć swój ogródek gdzieś na polance ale nie było do tego warunków, teraz są także poszło zamówienie na nasionka. Zaopatrywałem się w seedbanku a nasionka jakie wybrałem to:
2x AK47
2x Think Different
2x White Widow
2x Easy Plant XXL
4x Lowres#2

Kiełkowane 12h w kieliszku po czym zrobiłem na wszystkich precrushing i wrzuciłem na chusteczki. Po 2 dniach puściły kiełki i od razu poszły w ziemie. Po 3 dniach 10 z 12 nasionek ujrzało światło, następne pojawiło się dzień poźniej, a ostatnie AK47 niestety do tej pory nie wyszło i już nie wyjdzie bo okazało się że kiełek był nadgnity.
Jak na pierwszy raz to jestem zadowolony, 11 na 12 do chyba dobry wynik :spalony:
Zemia jakiej używał to kupna uniwersalna ziemia kompostowa o nieznanym pH bo nigdzie o tym wzmianki nie ma (postaram się poszperać w necie i coś znaleźć na ten temat).
Docelowo chcę dodać obornika dyblęcego do którego mam dostęp i tu pierwsze pytanie czy świeży obornik nie wpłynie źle na roślinki? Świeży tzn taki prosto z farmy po odsączeniu, który suchy składowany jest na kupie gówna :freak: Dodatkowo dodam zmielone skorupki jajek i jeżeli zabraknie mi ziemi podkopie trochę spod pokrzyw obok ogródka.

Nawozów jeszcze nie mam kupnych ale biochumus, planton K i inne tego typu raczej odpadają bo nie mam do nich dostępu. Za to mam ponad tygodniową gnojówkę z pokrzywy, a na flo sproszkowane skórki banana.
Przy kupnie będę się kierował NPK nawozu, a wiem że na weg musi być spora przewaga azotu, a na flo więcej fosforu i potasu, ale na to będzie jeszcze czas.

Trening LST raczej na wszystkich roślinkach bo czytałem, że daje fajne efekty.
Zdjęć z kiełkowania nie mam, a to co mam widać poniżej.

Roślinkom mija 5 dzień życia

Dwie roślinki są mniejsze ale mam nadzieję, że nadgonią.
Podsypywałem już ziemią bo mi rosła drużyna koszykarek

Jako, że pogoda na wyspach nie rozpieszcza zbudowałem pomidorkom mini szklarnie, w której już 3 dzień je trzymam na trawce w ogródku

Na ostatnie dni nie mam co narzekać bo jest słonecznie i jakieś 17 stopni w cieniu ( na słońcu będzie około 26 co jest dobrym wynikiem jak na te rejony, a pogoda ma utrzymać się na następne dni.
Na spota chcę je przenieść w piątek/sobotę i tutaj coś nowego czego jeszcze nigdzie nie widziałem. Zamiast doniczek mam zamiar użyć reklamówek z Lidla :freak: są wytrzymalsze niż te w polsce, a po zrobieniu dziur na spodzie i po bokach myślę, że będą dobrą alternatywą Pomysł ten powstał dlatego, że spot znajduje się na zboczu górki i obawiam się przelania roślinek podczas dużych opadów.

Mojej mini szklarni uciąłem nóżki tak, że góra leży na skrzynce, oczywiście są w niej dziurki, żeby małe się nie zagotowały. Fotkę dodam później bo nie robiłem po tuningu ale działanie jest to samo.

Z pytań jakie kieruję do starszych stażem farmerów:
1. Czy obornik jest dobrym pomysłem na polepszenie jakości gleby? Jak tak to w jakim stosunku go zmieszać?
2. Czy według was reklamówki zamiast doniczek mają prawo bytu?
3. Czy roślinki dobrze się rozwijają? Nie powinny już mieć nowych listków?

Następnego posta dodam na dniach ze zdjęciem kupy obornika, szklarnią z krótkimi nogami i może jeszcze jakieś pytanie mi się nasunie.

Pozdro :zjarany:
 

yashahima

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2012
Postów
94
Buchów
0
Obornik jest ok ale lepiej właśnie niech wyschnie wtedy go skrusz i wymieszaj z ziemią
0.5 kg na 20l ziemi ja tak robię, skorupki z jajek też tak możesz wymieszać z 10 jajek na 20l. W reklamówkach też będzie ale lepiej wykop dołek i włóż donice a jeszcze lepiej bez donicy. Roślinki dobrze rosną, wszystko w swoim czasie tylko dużo słońca trzeba ;)
Jak dodasz ten obornik to uważaj na azot w nawozach trzeba będzie z nim ostrożnie bo spali rośliny. Poczekaj jeszcze niech podrosną i sadź w miejscu docelowym pozdro
 

Vegito

Świeżak :D
Rejestracja
Maj 2, 2018
Postów
86
Buchów
0
Up. 8 dzień życia
Dzisiaj po powrocie z pracy zastała mnie niemiłą niespodzianka. Dwie roślinki położyły się na ziemi, a ich łodygi wyglądają jak by usychały w miejscu złamania. Całkiem możliwe, że to przeze mnie bo kiedyś jak je wynosiłem na dwór dwa kubeczki mi się przewróciły i zapewne to własnie te dwie roślinki. Podsypałem je ziemią i mam nadzieje, że dojdą do siebie chociaż nie liczę na to za mocno.
Wyglądało to tak:


Ta większa to White widow, a mniejsza Easy plant xxl. Przed całą uprawą wiedziałem, że jako początkujący mogę robić błędy dlatego kupiłem więcej nasionek niż planowałem początkowo.

Przy okazji podsypywania tych złamasów dałem ziemi wszystkim roślinkom, a całość wygląda tak:




Do ziemi dodałem trochę startego styropianu, niektórzy piszą, że pomaga, inni że nic nie daje czyli zaszkodzić też nie powinno.
Odwiedziłem także growshop i zaopatrzyłem się w nawozy na flo:



Na weg będę podlewał gnojówką z pokrzyw, mam już gotową po 2 tygodniach kiszenia.

Zrobiłem też płotek ze stalowej siatki o małych oczkach bo w tych rejonach królików i innej zwierzyny nie brakuje, a materiały miałem pod ręką więc szkoda by było je zostawić:


Na spota wybieram się jutro, mam zamiar zamontować płotek, porobić dołki i przy okazji parę fotek. Może i jutro już przesadzę roślinki w miejsce docelowe, a może poczekam jeszcze z tym kilka dni.

Mile widziane uwagi/porady co do tych złamasów czy jest szansa je odratować oraz opinie co do nawozu (czytałem, że jest całkiem ok ale nowe opinie też chętnie przeczytam)

Pozdro :zjarany:
 

Vegito

Świeżak :D
Rejestracja
Maj 2, 2018
Postów
86
Buchów
0
Up.

Zainteresowanie małe ale lecimy dalej.
Dziś krótko, byłem na spocie, ogrodziłem siatką, pokopałem dołki i we wtorek pomidorki lecą na miejscówkę.
"Ziemia" na spocie to same kamienie także nie łatwo się kopało.
Wcześniej wykarczowane chaszcze kolczastych jeżyn od których się tu roi, fotek nie ma bo zapomniałem komóry ze sobą zabrać :freak2:
Tak to wygląda teraz:





Pełnego słońc jest tam około 10h ale z czasem będzie więcej, słonko będzie wyżej wiadomo :freak:

Pozdro :zjarany:
 
P

PolnaMiedza

Guest
Wszystko wygląda jak należy. Roślinki, które się przewróciły podsyp w miarę możliwości jak najwyżej i obserwuj ich reakcje. Nie bój się, każdy odwiedza nie każdy zostawia post i może to sprawiać wrażenie, że nikt jej nie odwiedza ale nie popełniaj mojego błędu ze zeszłego roku i rób aktualizacje od początku do końca.
Z fartem i oby do:harvest:
 

Vegito

Świeżak :D
Rejestracja
Maj 2, 2018
Postów
86
Buchów
0
Up. 12 dzień życia pomidorków
Desant na spota zakończony sukcesem (tak mi się wydaje) :freak:
Dzisiaj jedna ze złamańców, o których ostatnio pisałem (Easy plant) uschła i zostało 10 sztuk. Druga złamana niby rośnie ale przy przesadzaniu widziałem, że jej łodyga nie wygląda najlepiej.
Póki co najlepiej rozwijają się Think Different i Lowress#2.
Muszę przyznać, że jako nowicjusz przesadziłem trochę z podlewaniem (chociaż co wieczór lałem kilka kropelek (może więcej :freak2: ) z butelki z dziurą w korku) bo na dnie doniczek mimo dziurek robiło się powoli błotko.
Wczoraj studiowałem przesadzanie roślinek i mam nadzieję, że zrobiłem to dobrze i małe mocno się nie zestresowany, nie mówiąc już o uszkodzeniu korzeni :sunny:

Korzonki największej roślinki (TD) wyglądały tak:


Reszcie zdjęć nie robiłem bo jakoś nie urzekała specjalnie.
Pomidorki mam pooznaczane także nie będzie problemu z rozróżnieniem ich.








Dodatkowo zrobiłem im prymitywną szklarnię pod którą będą najbliższe kilka dni:



Całość wygląda tak, a jakość zdjęcia średnia bo już się ciemno robiło:


Wczoraj też byłem na małych zakupach i kupiłem coś na ślimaki (chociaż ich tam nie widziałem) i nawóz na weg z fajnym składem NPK 10,6/4,4/1,7


Planty odwiedzę w czwartek/piątek i zobaczę jak się będą miały. <peace>

Pozdro :zjarany:
 

Vegito

Świeżak :D
Rejestracja
Maj 2, 2018
Postów
86
Buchów
0
Up, 20 i 23 dzień.


8 dni po przesadzeniu na spota, 8 zdrowych roślinek zostało (12 pestek na start było) :freak:

Oby już tak dalej nie szło <lol2>

Dwie mniejsze roślinki lekko poprawiły swój wygląd ale i tak chyba karzełki z nich będą.

Zaskoczyła mnie różnica pomiędzy 20 a 23 dniem, roślinki wyrosły w górę w poszukiwaniu słońca bo ostatnio go u mnie mało. Ostatnio cały czas pochmurnie, temp 20/10 dzień noc także jeszcze szału nie ma ale mam nadzieję że pogoda się poprawi :spalony:

W 18 dniu dostały 2l wody z dawka tego nawozu na weg, a w 20 dniu 200ml gnojówki z pokrzywy w 2 l wody

Na jednym Lowres#2 zrobiłem LST, mam nadzieję że poprawnie i roślinka się wyciągnie z tego. Z racji ostatnich codziennych deszczów bałem się robić na wszystkich żeby nie połamać łodyg. za 4 dni wrócę na spota i zobaczymy co tam z tego wyjdzie, jak będzie dobrze zrobię na następnych i tak dalej :jaraczz:


Fotki 20 dzień:













Fotki 23 dzień:















Na następne odwiedziny idę za 4 dni czyli w 27 dniu wyjścia z ziemi.

Pytanie: ile czasu może trwać faza weg na automatach out przy średniej pogodzie?

Do następnego, pozdro :zjarany:
 

Vegito

Świeżak :D
Rejestracja
Maj 2, 2018
Postów
86
Buchów
0
Up. 30 dzień weg



Siemanko, odwiedziłem spota a tam ładne roślinki rosnące z dnia na dzień :jaraczz: Pogoda w kratkę ale póki co jest spoko <coolpalacz>

Zrobiłem sobie eksperyment jaka różnica będzie w zbiorze między roślinami z LST i bez.

2x Think Different wyglądają tak:



4x Lowress#2 najlepiej udane razem z TD, 100% wykiełkowane i bardzo ładne krzaczki:








2xWhide Widow, jedna ładna, duża, zielona, a druga karzełek ale rośnie i się nie poddaje:





Easy Plant XXL, jedna z 2 pestek wyszła ale jest największa:





AK47, najgorsza odmiana w moim ogródku, 1 z 2 wyszła ale za to karzeł:






Jeden Think Different ma małe dziurki i trochę traci kolor ale nie przeszkadza mu to rosnąć:



Zastanawiało mnie też ostatnio wywalone wiadro z gnojówką z pokrzyw, stało sobie w krzaczkach, a potem leżało już puste. Pewnie jakiś zwierz odwiedził spota <peace>



Dziś poprawiłem LST na 3 roślinkach, tamtejsza gleba to same kamienie i ciężko się w nie wbić :sunny:

Po ogarnięciu spota w końcu czas na piwerko i bucha Lemona
<coolpalacz>


Do następnego, pozdro :zjarany:
 

Vegito

Świeżak :D
Rejestracja
Maj 2, 2018
Postów
86
Buchów
0
Up. Dzień 37 weg

Roślinki mają się bardzo dobrze, największy Lowress wypuszcza białe włoski, a reszta się do tego powoli składa. Dzisiaj nie podlewałem je niczym, w środę/czwartek wybiorę się na spota i podleje wszystkie nawozem na flo.
Pomidorki bez treningu rosną ładnie w górę, a te po LST fajnie wypuszczają odrosty. Myślę, czy by trochę nie ponaginać na północną stronę tych bez treningu, żeby łapały więcej światła do dolnych rozgałęzień.
Dziś fotki roślinek przy butelce 2l.

2x Think Different:





4x Lowress#2







2x White Whidow






1x Easy Plant XXL



1x AK47




Górny rządek to roślinki bez treningu, a na dole po LST, tych leżących nie widać za bardzo no ale trudno. Wygląda to tak:





Następny up za tydzień albo jak coś się zmieni to przy następnej wizycie na spocie.

Do następnego, pozdro
:zjarany:
 

Vegito

Świeżak :D
Rejestracja
Maj 2, 2018
Postów
86
Buchów
0
Up. 42 dzień

Dziś podczas odwiedzin roślinki mnie pozytywnie zaskoczyły, szczególnie dwa karzełki WW i AK47. Do tej pory słabo im szło rośnięcie ale teraz jest lepiej <lol>
Niektóre rośliny wypuszczają włoski, za to wszystkie dostały pierwszą dawkę nawozu na flo.
Ogródek prezentuje się tak:















Niektóre liście jak już wcześniej pisałem mają sporo małych dziurek, wyczytałem w internetach że to może być wina przędziorka. Dziś zrobiłem wywar z czosnku i w sobotę wieczorem skoczę na spota zrobić oprysk. Co ciekawe tylko te stojące (bez LST) zaatakowały owady. Wyglądają tak:




W celu lepszego nasłonecznienia bocznych gałązek podwiązałem trochę nietrenowane pomidorki:





Do następnego, pozdro :zjarany:
 

popapraniec

Well-known member
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
455
Buchów
390
fajnie to wyglada... Fotorelka podpisana jest "na wyspach" czyli gdzie?
 

pszczółka

Well-known member
Rejestracja
Maj 23, 2017
Postów
82
Buchów
0
Zapewne w UK. Na przędziorki wywar z czosnku nie działa, jeśli nie chcesz chemii zapodawać to zakup olejek z drzewa herbacianego, dajesz 15 kropli na litr wody i mocno pryskasz krzaki od spodniej strony liście również. Na przędziorki to u Ciebie nie wygląda, coś innego zżera Ci planty.
 

Vegito

Świeżak :D
Rejestracja
Maj 2, 2018
Postów
86
Buchów
0
fajnie to wyglada... Fotorelka podpisana jest "na wyspach" czyli gdzie?

Na Madagaskarze mordeczko <peace> A na serio to w UK jak kolega wyżej pisał :jaraczz:

Zapewne w UK. Na przędziorki wywar z czosnku nie działa, jeśli nie chcesz chemii zapodawać to zakup olejek z drzewa herbacianego, dajesz 15 kropli na litr wody i mocno pryskasz krzaki od spodniej strony liście również. Na przędziorki to u Ciebie nie wygląda, coś innego zżera Ci planty.

Jak na przędziorki nie działa, a mówisz że to co innego to może zadziała :pr:
Wywar miałem już gotowy także szkoda nie zrobić.

Dziś byłem na spocie i opryskałem wszystkie roślinki, wyglądają fajnie tylko niektóre mają pojedyncze liście zaatakowane przez coś.









Jak robiłem zdjęcia myślałem, że lepiej będzie widać jednak telefon to nie lustrzanka :freak:

Nawóz na flo będę lał co tydzień i tak samo oprysk (jeżeli pomoże albo nie zaszkodzi)

Pogodę zapowiadają bardzo ciepłą i słoneczną także czekam do następnych odwiedzin żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało.


Do następnego, pozdro :zjarany:
 

Vegito

Świeżak :D
Rejestracja
Maj 2, 2018
Postów
86
Buchów
0
Up. Dzień 49, +/- 7 dzień flo

Pogoda jakby nie tutejsza, 30°C w cieniu przez cały tydzień :zombi: w ciągu tygodnia podlałem roślinki 2 razy, raz samą wodą i potem z nawozem na flo. 10L na 10 roślinek czyli prosta matematyka 1L na sztukę :freak:
Zrobiłem też kolejną dawkę oprysku z czosnku chociaż liście już nie są tak dziurawe jak ostatnio.

Liście u pomidorków wydają mi się jakieś takie oklapnięte, możliwe, że to przez te upały albo przez to, że chodzę na spota wieczorem jak już nie ma bezpośredniego słońca. Możliwe także, że jakieś problemy z ph czy niedobory ale tego nie biorę pod uwagę :freak:
Chyba wybiorę się jutro za dnia sprawdzić czy liście się podniosły, mam nadzieję, że będą wyglądały lepiej, a jak nie to będę się zastanawiał w czym leży problem :jaraczz:

Dolne liście wiatrakowe u niektórych pomidorów pożółkły i zrobiły się takie brzydkie, na dwóch roślinach pozrywałem te listki, a u reszty je zostawiłem. Przy następnych odwiedzinach będę miał porównanie czy zerwać reszcie te listki czy je zostawić.

Różnica wzrostu roślin już nie jest tak zauważalna ale za to widać jak na szczytach rosną włoski, nie mogę się doczekać jak zaczną się formować topki i pierwszy raz w życiu będę mógł zajarać swojaczka :spalony:

Fotki pomidorków po jednej na sztukę:

2x Think Different:


4x Lowress




2x White Widow


1x Easy Plant XXL

1x AK47



Dwa najładniejsze szczyty:




Myślałem, że mój telefon potrafi robić lepsze zdjęcia jednak się trochę myliłem :freak:

Ogólnie roślinki po LST szybciej zabierają się za kwitnienie, a mimo że mam w ogródku 5 różnych odmian wszystkie wydają mi się takie same :pl:
Pewnie moje oko świeżaka nie widzi różnicy albo zobaczy ją w późniejszym okresie kwitnienia.

Przy następnej wizycie postaram się o zdjęcia lepszej jakości i kilka wrzucę dla porównania czy za dnia wygląda to jakoś inaczej.

Jak ktoś zauważy coś niepokojącego to piszcie bo możliwe, że coś robię nie tak jak trzeba, a nie mam o tym pojęcia.

Pozdro i do następnego :zjarany:
 

Vegito

Świeżak :D
Rejestracja
Maj 2, 2018
Postów
86
Buchów
0
Po dzisiejszych odwiedzinach stwierdziłem, że z roślinkami wszystko ok. Oklapnięte liście z ostatniego posta musiały być spowodowane późną porą robienia zdjęć oraz pogodą bardzo słoneczną oraz suchą. Po 2 dniach od podlania ziemia na głębokości kilku cm była prawie sucha także jak jutro nie spadnie trochę deszczu (na co się nie zapowiada) będę musiał brać baniaki w ręce i lecieć do panienek ukoić ich pragnienie <peace>

Dodatkowo poucinałem stare liście wiatrakowe, które robiły się żółte/brązowe albo zaczęły obumierać.
Bardzo fajnie wyglądają roślinki po LST, następnym razem więcej pomidorków potrenuje <lol>

Ostatnio zdjęcia były słabe bo robiło się ciemno, a dziś w pełnym słońcu chyba wcale nie wyszły lepsze :pl:


Największy Think Different który nie był naginany:


Kilka najładniejszych szczytów innych roślinek:




Jestem pod wrażeniem wigoru dwóch roślinek, które wcześniej były karzełkowate. Doganiają swoje koleżanki i wcale nie widać, żeby im coś dolegało, a wcześniej myślałem że pójdą na straty :zombi:



Dla porównania zobaczcie jak wyglądały w 24 dniu a dziś dzień 50. Wniosek taki żeby nigdy nie rezygnować z mniejszych roślinek :spalony:



Następny up za tydzień.
Pozdro :zjarany:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół