nasiona marihuany

Moc lampy LED a rozmiar boxa

Wyszukiwarka Forumowa:

zKostek

Member
Rejestracja
Maj 12, 2018
Postów
8
Buchów
0
Cześć,
Pierwszy post, ale nie ukrywam, że dlatego się właśnie zarejestrowałem.
Mam małe zlecenie budowy kompletnego boxa, rozmiary wyjściowe 40x40x80, możliwe, że będą jakieś modyfikacje wysokości. Fajna konstrukcja, szafeczka "homemade" z drzwiczkami na magnes + uszczelka - w toku.
Pytanie mam odnośnie mocy lampy. Przeglądam growlogi i nie mogę złapac jakiegoś punktu odniesienia - podobne boxy, różne lampy, różne plony (nie zawsze zależne od mocy lampy). O ile w przypadku HPSów i innych "standardowych" lamp określamy sprawę lumenami, o tyle przewija się informacja, że w przypadku ledów nie lumeny mają znaczenie. I teraz cholera nie wiem jakiej mocy lampę budować. Ogólnie konstrukcję chcę zrobić na ledach 3W firmy EPISTAR, do takich mam dostęp i są już przeze mnie sprawdzone w innych "nieroślinnych" projektach (spektrum światła zgodne z deklaracją producenta, a nie tak jak w najtańszym chińczyku).
Mam wytyczne, że lampa ma być pod weg i flo, sterowana z kontrolera (z tym sobie poradzę), w każdym razie wszystkie potrzebne diody muszą być na panelu.

Celuję w barwy:
630nm 60%
660nm 10%
460nm 10%
450nm 4%
580nm 4%
610nm 4%
14000K 2%
6500K 2%
500nm 2%
410nm 1%
850nm 1%

Czy są może jakieś uwagi co do powyższego spektrum?
I w jaką moc lampy celować? Nie chcę, aby była za mała - bo wiadomo. Nie chcę, żeby była za duża - bo również wiadomo :D Wszystko będzie na radiatorze, obiecuję fotorelację ze wszelkimi schematami, niestety nie będzie mi dane tego sprawdzić "na żywo" bo hodowla to nie moja pasja, a moją sytuację dobrze opisuje pewien wers Sokoła z kawałka "Dentysta" ;)

Do następnego weekendu chciałbym mieć temat ogarnięty w 100%, bo w weekend składam skrzynię. Rozmiar radiatora będzie 30x22, w pełni pasywny (diody 3W nie będą jechały na 100% mocy - dłużej pożyją i oddadzą mniej ciepła).

Pozdro
 

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
53
Buchów
0
Siemka, może trochę pomogę choć sam mam podobną sytuacje :D przeglądając posty w Indoor zakończone mikro, natknąłem się z mocą najczęściej między 30w a 60w, obczaj fotorelki zakończone mikro, które mają podobne wymiary boxa do twoich. Mr.Whitewidow reprezentuje dobry poziom w uprawie Mikro i ma kilka zakończonych fotorelek obczaj jego posty, sam chyba jedzie na 32w Ledach i ma po 1-2 roślinki i plon między 30g~ także warto się rozejrzeć na fotorelkach :p
 

zKostek

Member
Rejestracja
Maj 12, 2018
Postów
8
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź :) Zakupiłem trochę tematu, co mniej więcej przedstawia ten schemat:

Krótki opis sytuacyjny:
Ledy głównie 3W, poza UV i IR (te są po 1W).
"Kolorowa" plansza to rozmieszczenie ledów. Następnie kolumny: barwa światła (jako tako wpisałem ;) ), nr kat to nieważne, dalej zakres napięcia pracy diody, prąd w miliamperach, ilość użytych diod, Vrz to napięcie na którym będę domyślnie jechał, W to rzeczywista moc, dalej te 46,8 to suma mocy czerwonych, a 14,28 to suma mocy niebieskich, a ostatnia kolumna to procentowy udział.

Rzeczywista moc lampy to będzie 93W plus to co wytracę w rezystorach do diod IR i UV. I coś tam wytracę na przetwornicach :) Lampa w pełni "skręcalna" więc dobiorę sobie tak jak będę chciał :) 46W czerwonego to i tak dużo, bo projekt ostatecznie jest pod box 40x40x75 :) Uwagi?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół