nasiona marihuany

[AF] [Moby Dick XXL od Dinafem] [10 sztuk]

Wyszukiwarka Forumowa:

Ile wyjdzie suchego z 10 sztuk Moby Dick-a XXL


  • Łącznie głosujących
    15

Kierownik Plantacji

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2017
Postów
234
Buchów
85
Siemanko Przyjaciele

w roli głównej występują:
10 sztuk nasion Moby Dick XXL od Dinafem (decyzję o tych nasionach podjąłem w zeszłym roku ponieważ bardzo przypadła mi do gustu fotorelacja "Sceptyka" z 2017 r.

ziemia z "DINO" bo w "BIEDRONCE" akurat nie było :)

będę stosował BIOHUMUS oraz PK13/14

6 sztuk będzie rosło w lesie
4 sztuki w kukurydzy

ogólnie się nie spinam, będzie co będzie :)
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
 
Ostatnia edycja:
P

PolnaMiedza

Guest
Robisz przecinke w kukurydzy czy sadzisz między rzędami?
 

Kierownik Plantacji

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2017
Postów
234
Buchów
85
jeszcze nie podjąłem decyzji, ogólnie to muszę się jeszcze trochę wstrzymać gdyż niebawem ROLNIK może wjechać z opryskiwaczem, żeby zabić rosnące na polu kukurydzy chwasty a tym samym pozbawiłby mnie moich 4 sztuk przeznaczonych na ten cel :)
a Ty co byś sugerował? przecinka czy międzyrzędzia? :)
 

SHOTUZI

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2018
Postów
175
Buchów
0
Mam to samo, obczaj sobie pineapple express od fastbuds dla odmiany :D
 

SosnaPlant

Member
Rejestracja
Mar 4, 2018
Postów
17
Buchów
0
Ja bym ci proponowal nic nie wycinać tylko w między kukurydza (możliwy przypal z dronem, bo u mnie tych sk***ysynow jest od groma:pl: ) Powodzenia w uprawie będę zaglądał <coolpalacz>
 
P

PolnaMiedza

Guest
Sugerował bym sadzić między rzędami i jedynie obciąć liście kukurydzy miedzy rzędami a na pewno będzie to mniej widoczne niż przecinka. Będę leciał na podobnym schemacie tylko, że na swojej ziemi, defakto ogrodzonej płotem przez lasy państwowe abym zrezygnował z roszczeń o odszkodwanie wynikające ze strat spowodowanych dziką zwierzyną<coolpalacz> Wilk syty i owca cała:harvest:
 

Kierownik Plantacji

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2017
Postów
234
Buchów
85
minęło 11 dni od rozpoczęcia fotorelacji i po tym czasie jedyne co przychodzi mi teraz na myśl to krzyczeć RATUNKU !!!
o co w ogóle chodzi?

1) Przelane?
2) PH gleby?
3) PH wody?

wzrost roślin jakby się zatrzymał, lub postępuje bardzo powoli.
jedne liście brązowieją, drugie żółkną trzecie zawijają się do środka a jeszcze inne są oklapnięte tak, że wyglądają jak zmokłe kury.

SPOT LAS

[url=https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-963696]
[img]https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/94679/normal_IMG_4307.JPG[/url][/IMG]











SPOT KUKURYDZA









ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W ANKIECIE I ODPOWIEDŹ NA PYTANIE ILE KIEROWNIK PLANTACJI ZBIERZE W TYM SEZONIE Z 10 SZT. AUTO MOBY DICKA XXL

pozdrawiam i wszystkim życzę powodzenia.
 

Arni nożycoręki

Well-known member
Rejestracja
Mar 17, 2017
Postów
257
Buchów
0
Jak to jakie ph ziemi ? - masz na opakowaniu ale radziłbym sprawdzić samemu odpowiednim miernikiem
 

Zyzz

Member
Rejestracja
Lut 6, 2018
Postów
22
Buchów
0
Na zdjęciu widać igły, domyślam się że sadzisz w pobliżu iglaków, ziemia prawie że na pewno jest kwaśna a widać że zmieszałeś ten piasek z jakąś lepszą chyba sklepową. Może masz za kwaśno, nie wiem. Wy*** te igły z dołka i odkwaś glebę (tylko nie żadnym gównianym dolomitem bo zanim to odkwasisz o ile w ogóle tym odkwasisz to nie będziesz już miał po co tam chodzić a jak zaraz zaczną się upierać przy swoim umiłowanym dolomicie to masz:
"Wapno dolomitowe (wapno kopalniane, wapno magnezowe, wapno drobno kruszone) to najgorszy i najmniej reaktywny rodzaj wapna stosowanego w rolnictwie. Jego skuteczność w odkwaszaniu gleby jest często bliska zeru. Niestety rolnicy dają się oszukiwać i często płacą za tego typu produkt duże sumy skuszeni zawartością magnezu. Prawda jednak jest taka że dostępność magnezu jest mocno ograniczona przez krystaliczną strukturę węglanu( podobną do marmuru) i zbyt dużą frakcję ziaren . Dopiero dolomit pochodzący z mocno zwietrzałych złóż i dobrze przemielony ( lub prażony) może wykazywać działanie odkwaszające i zaopatrywać glebę w magnez."

Zmierz pH gleby (lepiej płynem Heliga niż chińskim badziewnym pH metrem z allegro bo koło pH metru to to nawet nie leżało), pi razy oko będziesz wiedział jakie pH, zmierz pH wody testem kropelkowym jak nie masz na dobry pH metr i kup pH+ lub pH- w zależności od tego jaką masz wodę, przelej porządnie glebę roztworem o odpowiednim pH, ewentualnie podsyp jakimś wapnem węglanowym i nie baw się w żadne dolomity z magnezem, lej cały czas pożywkę o pH 5,5-6,5 +/- 0,5 pH, gleba nabierze odczynu tego czym podlewasz.
 
Ostatnia edycja:

Kapitan Hasz

Banned
Rejestracja
Maj 22, 2018
Postów
36
Buchów
0
jak ogarniesz z tą glebą to może tą sete zrobisz, dina auto dobre produkują. ale póki co to widać, ze im nie pasuje podłoże
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Na zdjęciu widać igły, domyślam się że sadzisz w pobliżu iglaków, ziemia prawie że na pewno jest kwaśna a widać że zmieszałeś ten piasek z jakąś lepszą chyba sklepową. Może masz za kwaśno, nie wiem. Wy*** te igły z dołka i odkwaś glebę (tylko nie żadnym gównianym dolomitem bo zanim to odkwasisz o ile w ogóle tym odkwasisz to nie będziesz już miał po co tam chodzić a jak zaraz zaczną się upierać przy swoim umiłowanym dolomicie to masz:
"Wapno dolomitowe (wapno kopalniane, wapno magnezowe, wapno drobno kruszone) to najgorszy i najmniej reaktywny rodzaj wapna stosowanego w rolnictwie. Jego skuteczność w odkwaszaniu gleby jest często bliska zeru. Niestety rolnicy dają się oszukiwać i często płacą za tego typu produkt duże sumy skuszeni zawartością magnezu. Prawda jednak jest taka że dostępność magnezu jest mocno ograniczona przez krystaliczną strukturę węglanu( podobną do marmuru) i zbyt dużą frakcję ziaren . Dopiero dolomit pochodzący z mocno zwietrzałych złóż i dobrze przemielony ( lub prażony) może wykazywać działanie odkwaszające i zaopatrywać glebę w magnez."

Zmierz pH gleby (lepiej płynem Heliga niż chińskim badziewnym pH metrem z allegro bo koło pH metru to to nawet nie leżało), pi razy oko będziesz wiedział jakie pH, zmierz pH wody testem kropelkowym jak nie masz na dobry pH metr i kup pH+ lub pH- w zależności od tego jaką masz wodę, przelej porządnie glebę roztworem o odpowiednim pH, ewentualnie podsyp jakimś wapnem węglanowym i nie baw się w żadne dolomity z magnezem, lej cały czas pożywkę o pH 5,5-6,5 +/- 0,5 pH, gleba nabierze odczynu tego czym podlewasz.

Skad te rewelacje o dolomicie?
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Kupujesz za***iste drogie pestki i do tego jakąś tanią ziemię z marketu... jak już wydajesz tyle na pestki to kup przynajmniej jakiś lightmix plagronu czy biobizza.
 

Zyzz

Member
Rejestracja
Lut 6, 2018
Postów
22
Buchów
0
Kupujesz za***iste drogie pestki i do tego jakąś tanią ziemię z marketu... jak już wydajesz tyle na pestki to kup przynajmniej jakiś lightmix plagronu czy biobizza.

co roku sadzę w ziemi biedronkowej i sprawdza się idealnie, odpowiednie pH ma(choć na outdoorze to nie jest tak istotne bo na zewnątrz gleba sama w sobie ma bardzo dobre właściwości buforowe), nawóz NPK na pierwszy tydzień ma, odpowiednie EC ma, struktura, porowatość, sorpcja dobra i krzaki rosną ładnie bez bawienia się w wapnowanie więc z tymi plagronami czy biobizzami na outdoor to Cię lekko poniosło
 

Sceptyk

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2012
Postów
254
Buchów
418
Odznaki
2
Witaj Kierowniku. Miło, że o mnie wspominasz :). Jako ciekawostkę mogę napisać, że jeszcze mam troszkę topków z tego mojego Moby Dicka pomimo tego, ze kosa była koniec lipca 2017. Strasznie go przesuszyłem, kruszy się bardzo itp, ale do vapo w sam raz taki. Mam go jeszcze, bo vapuje głównie Shamana od DP i ogólnie odkąd używam vapo to mało mi idzie zioła. Będę zaglądał, bo interesuje mnie jak to będzie u Ciebie z tą odmiana. Trochę bidne te Twoje rośliny, ale mam nadzieję, że odbiją i wyjdzie Ci sporo palenia. Po testach wielu automatów od Dinafem dla mnie najlepsze są OG Kush Auto, tylko ciężko je ukryć bo duże rosną. Pozdro.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
co roku sadzę w ziemi biedronkowej i sprawdza się idealnie

Ja akurat brałem ziemię z innego marketu nie biedronki, nie pamiętam nazwy i była bardzo zła. Jeszcze w miarę sprawdzała się ziemia do kiełkowania z castoramy, ale to wszystko bez porównania jakościowo do markowego lightmixu który kosztuje za 50L tyle co jedna pestka od Dinafemu, a zawiera różna za***iste włókna i inne kawałki w mieszance (ten od Biobizzu).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół