nasiona marihuany

NEW GAME #3 [WW BSB][0,25m2][LED UP: 100-170W COB + BULB E27] [LED DOWN: 0-50W BULB E27]

Wyszukiwarka Forumowa:

Ile będzie gieta? :bounce:

  • [COLOR="#000000"]30-60 :sunny:[/COLOR]

    Głosów: 0 0.0%
  • [COLOR="#000000"]60-100 :freak:[/COLOR]

    Głosów: 1 33.3%
  • [COLOR="#000000"]100-140 <lol>[/COLOR]

    Głosów: 2 66.7%
  • [COLOR="#000000"]Powyżej 140 <lol2>[/COLOR]

    Głosów: 0 0.0%

  • Łącznie głosujących
    3

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,080
Buchów
5,505
Odznaki
3
Fajny ten led, ciekaw jestem jaką powierzchnie jest wstanie ogarnąć. :D
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Światło masz tak dwa razy za silne na ten boks, jak będziesz nieostrożny, to zobaczysz coś "fajnego" co nazywa się wypalenie chlorofilu w kwiatach - będą one całkiem białe i przestaną puchnąć.

Radziłbym tak robić z treningiem, aby lampa była nie niżej niż około 40 cm nad szczytami, inaczej będziesz stresował rośliny, a w skrajnym przypadku - to co wyżej. To nie jest tak że czym więcej światła to zawsze lepiej, za dużo światła też jest źle. Ja sobie COBem wypaliłem kiedyś kwiatka, stawiając diodę 15 cm nad szczytem, bo myślałem, że będzie tak za***iście. Kwiat pewnie dostał z 3000 PPFD, gdzie 750 jest optymalne bez wsparcia Co2, i na drugi dzień był biały jak śnieg.

Pożyjemy - zobaczymy :)
Wcześniej świeciłem w moim boxie 0,25m2 ledami łącznie 145W (100W od góry cobem 8 band i 45W żarówkami).
Mój poprzedni cob 100W świecił pod kątem 90° a moja nowa obecna lampa świeci w taki sposób - cob 94W świeci na soczewce 140° a diody (0-65W) 110°; więc teraz nowa lampa bardziej rozprasza światło na boki.
Oczywiście wiem o nadmierze światła i mam to na uwadze - obecnie też świecę mocą 111W - niewiele ponad to, czym świeciłem wcześniej.

Póki co roślinki wystrzeliły na nowej lampie i z tego się cieszę i nie zapeszajmy :)

[MENTION=85321]ProximaCentauri[/MENTION]- ta lampa jakaś nowość chiński wynalazek, bo co jakis czas oglądam sobie lampy na alie i wsześniej jej nie widziałem (za bardzo jestem zapracowany i za mało czasu, wiec wolę sobie kupić niż zbudować) - póki co moge powiedzieć, że produkcja jej pierwszorzedna, widać wysoka jakość a jakie będa efekty - zrelacjonuję ;)

Weg jest najlepszy bo na flow się nic nie dzieje :)
Chyba upaliłeś się i chciałeś raczej powiedzieć: "Flo jest najlepsze bo na weg nic sie nie dzieje :D"

 
Ostatnia edycja:

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Ja tu tak na chwilę :-D
63 dzień życia
8 dzień indukcji na 14/10 - zaniedlugo zmienię na 12/12
Dziś chyba dojrzałem pierwszy włosek :p
Parę dni temu podniosłem lampę do wys. 40cm nad szczytami i zwiekszyłem moc do 120W B-)
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Szybka aktualizacja bez zdjęć ;-) Jutro dodam zdjęcia ;-)
Dziś mają 11 dzień indukcji - od dziś naświetlam 13/10 (9:00-22:00)
Od dwóch podlań przygotowuję butlę 5l z odstaną wodą z nawozami na 3 rosliny, czyli każda po 1,66l (na 9l donicę) i podlewam co 3-4 dni - wodę piją aż miło ;-)
Już coraz więcej włosków widzę ale jutro zrobię większy rekonesans i dam znać - zastanawiam się od kiedy liczyć im flo.
Przez jakiś czas będą naswietlane 13h a potem przestawię na 12h - póki co ładnie rosną, piętra co 4-5cm, nie wyciągają się i pilnuję tego. Boczne odrosty na każdym piętrze też fajnie rosną - taki był mój plan z 14/10.
Dziś też zwiększyłem moc lampy do 130W z racji zmniejszenia naświetlania, żeby utrzymać w ryzach rośnięcie w górę - chce mieć w miarę regularne odstępy między piętrami, mieć ich dużo (dlatego zacząłem indukcję od 14/10) i w miarę wysokie planty, żeby wykorzystać wysokość boxa.
Obecnie światło trzymam 35cm nad szczytami jak urosną do 20cm różnicy - podniosę lampę - będę musiał pobawić się mocowaniem lampy, żeby ją później trzymać przy suficie.
Spośród 20 głównych topów 2 szaleją z (wigorem) rośnięciem w górę i będę musiał je przyrównać do innych.

Do zobaczenia jutro :)
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Cześć wszystkim :)

Przepraszam, że tak późno :D
Dziś mamy 77 dzień życia i 10 dzień flowering :)
Weg trwał 55 dni, indukcja 12 dni a od zeszłego poniedziałku, kiedy zaczałem świecić 12/12 licze im flo.
Podlewam je co 3 dni po 1,67l z nawozami Biobizz (za kazdym razem 100% dawki Root-Juice, Bio-Heaven, Alg-A-Mic, Acti-vera i 50% dawki Bio-Grow lub Fish-Mix, Bio-bloom, Top Max)
Dziś rano popryskałem tytanitem :)

2 dni temu przy ostatnim podlewaniu postanowiłem obrywać duże wiatraki - po jednym z każdej łodygi przy kazdym podlaniu, żeby powoli zaczac odsłaniac niższe piętra ;)
Póki co nie musiałem łamać - tym razem będzie bez łamania mam nadzieję :D













 
Ostatnia edycja:

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Się popieści to się zmieści ?
Lampę mogę jeszcze podnieść do 10cm ale muszę zmodyfikować mocowanie w tym celu.
Topy mogę pochylić a w ostateczności łodygę u podstawy w dwóch miejscach połamać i tym sposobem też mogę zyskać z naście centymetrów ?
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Sieeeema

Dziś podniosłem lampę do max i ustawiłem moc do max, czyli do 158W
Teraz lampa świeci 30-40cm nad szczytami :joker:




Temperatura powinna spaść, bo wentylator wciąga powietrze wprost z lampy, bo bliżej :yeahh: Wręcz ją dotyka :joker:
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,229
Buchów
2,046
Odznaki
1
Ładnie wszystko leci. Oby tak dalej.
Ten moduł to możesz zlapac za górna poprzeczkę. Mniej się będą wyginac a ciężar sie rozlozy na 2 belki. Wszystkie rurki to takiej wątpliwej jakości w tych boxach, wiec warto dmuchać na zimne :p
Ewentualnie złapać trytka po środku i dociagnac jedna do drugiej
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Ładnie wszystko leci. Oby tak dalej.
Ten moduł to możesz zlapac za górna poprzeczkę. Mniej się będą wyginac a ciężar sie rozlozy na 2 belki. Wszystkie rurki to takiej wątpliwej jakości w tych boxach, wiec warto dmuchać na zimne :p
Ewentualnie złapać trytka po środku i dociagnac jedna do drugiej

Dobra myśl. Będzie ciężko ale jutro powalczę i będzie git ? Mam już wizję, jak to zrobić ?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,229
Buchów
2,046
Odznaki
1
[MENTION=86595]jack_kirito[/MENTION]

A tam trudne.
Ziuup i tryteczka założona:p
20180721_204733.jpg
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
[MENTION=86595]jack_kirito[/MENTION]

A tam trudne.
Ziuup i tryteczka założona:p (...)
Może przesadziłem z tym, że "trudne" - zrobię tak samo jak z dolną poprzeczką - zdejmę obie poprzeczki, lampę założę na tą górną i ją pierw założę na box a potem dołożę dolną poprzeczkę pod tą górną. Kiedy wrócę do domu, to wyprobuję patent ?
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Cześć wszystkim :)

Dziś mamy 83 dzień życia i 16 dzień flowering :)
Takie upały u mnie, ze w nocy mają 29C w boxie a w dzień już się boję ile jest :freak:






 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół