nasiona marihuany

Wentylacja do boxa 0.1225 m2 35x35x90

Wyszukiwarka Forumowa:

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
52
Buchów
0
Witam

Jaki wentylator wyciągający będzie wystarczający do boxa o wymiarach 35x35x90 0.1225m2. Planuje zakupić Axial Flo 100mm 105m3/h lub 125mm 185m3/h dodam, że nie będzie wentylatora mieszającego w środku. I tu pytanie do was moi drodzy :D czy ten z siłą 185m3/h nie będzie za mocny do mojego boxa? a z drugiej strony boje się, że ten z 105m3/h będzie za słaby. Jest to mój pierwszy grow proszę o wyrozumiałość :p
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
903
Buchów
714
Odznaki
6
Bierz ten mocniejszy jak będzie szedł filtr, albo zrób jak u mnie: dwie prędkości 150 i 200, lata na pierwszym na razie i jest ok. Jak bedziesz zwiększał metraż to też się przyda. Jeszcze jak byś napisał czym będziesz świecił to było by miło. A jak jeszcze bez mieszaka to na pewno brał bym większy, ale to ja
 

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
52
Buchów
0
Tak będzie razem z filtrem ( Filtr ECO mini 160-240m3/h ) a oświetlenie to LED Naked Cob 60w Cree X-TE 3000k Phytolite. Również myślę nad tym większym i ewentualnie dokupić obrotomierz :p a jak z boxem masz podobne wymiary?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
903
Buchów
714
Odznaki
6
Boxa mam jakieś 40x45x100 i taki sam filtr. Ten obrotomierz dobre rozwiązanie będzie też. Przy takim ledzie to weź sobie jak już co wentylator 150m3 i powinno być ok. Ale osobiście to bym zamontował mieszak z obawy przed plechą w topach ( załamał bym się jak by szara wjechała na koniec uprawy).
 

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
52
Buchów
0
Znajomy powiedział, że mieszający będzie niepotrzebny przy takim wentylatorze, ale jednak moje obawy się potwierdzają i mieszający jednak by się przydał. Też nad pleśnią myślałem. Lecz to będzie mój pierwszy grow i mało wiem o praktyce :D
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Ja na 40x40 mam axial-quiet-duo 100mm 75 / 100 m3/h i na pierwszym biegu daje rade, elegancko :), cichutki, tani, malutki, pisałem że elegancki?
A tak, to chyba tyle :D.

---------- Post Zaktualizowany 20:36 ---------- Data pierwszego postu 20:34 ----------

Znajomy powiedział, że mieszający będzie niepotrzebny przy takim wentylatorze, ale jednak moje obawy się potwierdzają i mieszający jednak by się przydał. Też nad pleśnią myślałem. Lecz to będzie mój pierwszy grow i mało wiem o praktyce :D

Mieszający to must have, nawet jeżeli nie masz problemów z temp, zawsze daje się mieszak.
 

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
52
Buchów
0
Dzięki wam za informacje, co do wenta to chyba zastosuje ten mocniejszy na złe mi to nie wyjdzie. W razie czego dokupię obrotomierz :D
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
903
Buchów
714
Odznaki
6
raczej sądzę że zwiększysz powierzchnię w następnym grow, a wtedy będzie jak znalazł z tym filtrem.

e: tylko dokup jakiś nawilżacz może bo wilgotność spadnie. Ja olałem i chyba nie jest źle.
 

Benzoholik

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2018
Postów
52
Buchów
0
Jeżeli chodzi o nawilżacz to na ledach jest aż tak potrzebny? planuje zrobić tylko 10-14 dni wega żeby pomieścić roślinkę i przy tym użyć standardowych metod nawilżania typu opryski , szmatki z wodą itd. Co do większego boxa to daleka przyszłość :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół