nasiona marihuany

Psylocibe Cubensis by Wooden Man

Wyszukiwarka Forumowa:

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Witam,

Postanowiłem ponownie spróbować sił w uprawie grzybów które będą rosnąć na ciastkach ryżowych.

Mieszanka została przygotowana 7 kwietnia i tego samego dnia wysterylizowana, dwa dni później otworzyłem szybkowar i zaszczepiłem mieszankę poprzez dziurki w wieczku, po czym słoiki zostały schowane do szafeczki i tak sobie stały i stały i stały i nic się nie pojawiało przez 2-3 tyg i myślałem że już nic z tego nie będzie. Dzis zaglądam do szafeczki i ku zaskoczeniu widzę jak ciastka zaczęły zarastać, nie wszystkie z obu stron. Trochę im zajeło zaskoczenie i tu moje pytanie, czy to ma jeszcze jakiś sens czy raczej do kosza ? Zdjęcia poniżej

 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Siema
bym powiedział że powoli z jednego z słoików myślę że nic nie będzie bardzo mało tej grzybni i jakaś taka słaba struktura widać wermikulit przez nią . Reszta czyli całe 5 słoików całkiem nieźle lecz jeszcze im brakuje.

 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
no to kolejny up !

Idzię to jak krew z nosa .....

Jeden słoik zarośnięty , 4 prawie a jeden gdzieś troszkę więcej niż w połowie ... zresztą zdjęcia poniżej.

Zastanawia mnie jedno miejsce u góry kawałeczek ciasgka nie zarosło i pociemniało dość mocno ale nie wygląda na zainfekowane .... co o tym myślicie?

 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Pewno ubite ciut za mocno jak tak wolno. Powinno w końcu skolonizować całość tylko zajmie to trochę więcej czasu.
Na drugiej fotce od góry w tym słoiku po lewej to przypadkiem nie przebijają jakieś zielonkawe kolory? Czy tylko tak na fotce to wygląda?

Powodzonka :)
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,617
Odznaki
8
Zadam pytanko. Zainteresowało mnie to.
Pytanie nr. 1 Czy to wydaje nie przyjemny zapach jak rośnie..
Pytanie nr2. Gdzie kupić zarodniki?
 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Witam,

Wróciłem z urlopu z pl a z słoikami nie za dobrze zaczeło się dziać. W dwóch słoikach jakies meszki żywei zdechłe wiec od razu out , w innych słoikach jakas brązowe coś ( zdjecie poniżej ).

Myślę żę dwa ciastka się nadawały wiec poleciały do terrarium I zobaczymy co z tego wyjdzie.

czekam na wermikulit I zabieram się ponownie za robote oby tym razem lepiej poszła kolonizacja

Foty












 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Jak to mówią chu*nia z grzybnią nie mam pojecia o co chodzi z tymi meszkami, tez sie pojawiły na dwóch pozostawionych ciastkach. Wszystko poszło do kosza odkażone wymyte i ponownie zrobiłem nowe, tym razem 5 słoików zostało już zaszczepione goldenem.
Szósty słoik został puki co wolny ale zamierzam zrobić tą miksturę na miodzie i zaszczepić nowymi zarodnikami :D A+ bądz B+

Musi w końcu wyjść ;)
 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Siemka

W Nowych ciastkach już sie pojawiła grzybnia i zaczyna zarastać, zobaczymy jakiej będzie jakosci.
W tym monecie bardziej mnie martwi grzybnia która robiłem na miodzie... a mianowicie po 5 dniach od zaszczepienia A+ ( 2 ml ) nie widać ani śladu ... czysta ciecz ... co o tym sądzicie ?? Trzymać czy robić nowe ??

Foto






 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
UP

A wiec miód mi nie wyszedł, nie było zakażenia jak i grzybni .... zastanawiam się ile tam tych zarodników jest w kupnej strzykawce ..... słoiki robią się wolne i ma dniach zacznę robić te A+. Ponownie zrobię 5 ciastek i jeden miód przy czym zużyję całą strzykawkę i zobaczymy czy coś zacznie rosnąć

No i jak pisałem słoiki robią się wolne czyli ładnie zarosło bez żadnego skażenia , 3 ciastka są już w terrarium dwa jeszcze potrzebują 2-3 dni na pełne zarośniecie.

Terrarium też zostało troszkę upgradowane, mianowicie porobiłem dziurki do okola dla lepszej wentylacji oraz jako podłoże położyłem grubsza warstwę namoczonego perlitu.

A wiec teraz tylko czekać aż grzybki zaczną rosnoąć :bounce:

FOTKI










 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Kolejny up

W ubiegłym tyg zaszczepiłem 3 ciastka oraz miód odmianą A+ dziś zaszczepiam jeszczę kukurydze i mam nadzieję że pójdzie,
Zamówiłem żyto i zamierzam je zaszczepić printem na który oczekuje od Rusha ;)

a teraz najlepsze grzyby zaczęły powiedzmy że rosnąć na dwoch ciastkach z 5 i co mnie zdziwiło najbardziej że rosną od dołu ciastka dosłownie .... i teraz nie wiem mam obrócic te ciastko by mogly rosnąć w górę czy zostawic jak jest i jakoś se poradzą ? I czym to jest spowodowane ?

Foty







 

Rush B

cyka blyat!
Rejestracja
Gru 17, 2016
Postów
282
Buchów
821
to je normalne że wychodzą z dołu ;p część wyjdzie a część " z abortuje" ;p
 
M

MłodyGrzyb

Guest
Hej [MENTION=47765]Wooden Man[/MENTION], jak trzymasz ciastka w terrarium to opryskujesz je od czasu do czasu wodą czy tylko ścianki boxa?
A co do perlitu to rozumiem, że go najpierw namaczasz (ile godzin jeśli można wiedzieć) i potem dolewasz mu co jakiś czas wody jak jest w środku (jeśli tak to co ile dni/tygodni) czy nie trzeba ? Buduję dokładnie te same terrarium wzorując się na zdjęciach twojej fotorelacji ^^ (Pod koniec roku pewnie zrobię fotorelkę z nim w roli głównej)

No i jeszcze może jedno pytanko odnośnie wentylacji :p Te dziurki całkowicie wystarczają i nie trzeba nic wachlować?
 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
Hej Hej MłodyGrzyb a wiec po kolei, Opryskujesz tylko ścianki boxa ciastka się na macza po zbiorach to jedyny czas gdzie mają bezpośrednią styczność z wodą. Do perlit najlepiej użyć dużego sita, wsypujesz perlit namaczasz 2-3 minuty czekasz chwilę aż woda ścieknie i gotowe.
Co do dziurek zrobiłem mały eksperyment i wiem na pewno że zrobiłem je za wysoko, teraz przełożyłem wszystkie ciastka do boxa be dziurek i chyba jakoś mi lepiej nie wiem czy grzybom ale na bank ja to jakoś lepiej widzę. Dziurki jak już coś powinny być tuż powyżej linii perlitu bo chodzi o oprowadzenie Co2 które osadza się na dnie a wachlować i tak trzeba ;) Tak czy siak lepiej bez dziurek moim zdaniem puki co.

Też dopiero się uczę mam więcej pytań niż odpowiedzi ale po mału i do przodu jak to mówią i pamiętaj by box był przezroczysty z każdej strony .


A tak z nowin to:
- zaszczepiłem kukurydzę odmianą B+
- Przyszedł print od Rush B za co bardzo dziękuję
- Dwa kg żyta się moczy i zostanie zaszczepione odmianą Z strain ( od rush B )
a wiec zaczyna się dziać pomalutku

*pisane po pijaku
 

Wooden Man

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2012
Postów
1,018
Buchów
5
Odznaki
2
UP!​


Witam ,
Troszkę się dzieje, Z printu otrzymanego od Rush B zeskrobałem 1/4 i zrobiłem 10ml strzykawkę po czym zaszczepiłem 3x 1L słoiki z żytem które bardzo ładnie i szybko zaskoczyły i już zarastają. Kukurydza która zastała zaszepiona B+ hen hen dawno temu o dziwo ruszyła. Dwa z czterech ciastek zaszczepionych odianą A+ ruszyły i sąw 1/5 skolonizowane. Miod z odmianą A+ jak i B+ ni chu ja nie ruszają i chyba nie ruszą .... i ostatnie dwa jedno litrowe słoiki zostały zaszczepione A+ oraz B+ w życie i zobaczymy co z tego będzie.

Ciastka w terarium no coż szału nie ma, 5 ciastek poszło do wodu na 24/h a jednego roaną grzybki wiec jeszcze czeka. Grzybki które rosną zaliczył bym do kategorii mikro .... może kto coś doradzi ?

Układam Alfabet xD





 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół