nasiona marihuany

Co zamiast perlitu na spulchnienie gleby?

Wyszukiwarka Forumowa:

BoggyGER

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2018
Postów
102
Buchów
0
Pomoże mi ktoś doradzić co mam dorzucić do ziemi by pomogło ją spulchnić/napowietrzyć? Styropian odpada, słyszałem że można wymieszać ziemie ze słomą czy to prawda? Najlepiej aby to były rzeczy które można znaleźć na każdym podwórku bo niestety mam nie wiele perlitu a teraz nie mam jak kupić jej większą ilość :D .
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,616
Odznaki
8
Powiem Ci tak z tą sloma to jest prawda ale to musisz robić rok wcześniej żeby to wszystko przegnilo i wtedy zrobi Ci się nawóz z tego. Są minusy dodawania słomy kiedy dajesz słomę jako nawóz musisz potem dodawać nawozów azotowych ponieważ słona żeby zgnić zabiera azot ale pozostawia ci duże ilości fosforu i potasu coś za coś nawet w przyrodzie. Więc słoma odpada pozostało ci za mało czasu na ten rok. Najlepije będzie jak przekopiesz dodasz nawozy jakieś na ten rok np. Azofoska, oborniki granulowany i to powinno wystarczyć. Po sezonie out przekopiesz sobie swój ogródek i dodasz do niego słomę czy oborniki naturalny i będziesz miał na następny sezon elegancka ziemię. Nie rozumiem dla czego styropian odpada? Pozostaje Ci dodać ten perlit który posiadasz. Powodzenia. :yeahh:
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
wiele osób dodaje sieczkę słomianą lub trzcinową do spulchnienia , napowietrzenia ziemi . zatrzymuje ona też wilgoć, można jednocześnie dodać grubego żwiru, ziemia ma wtedy mniejszą tendencję do zbijania się. testowałem i nie było widać żadnych złych następstw. styropian zanieczyszcza ziemię
 

BoggyGER

Well-known member
Rejestracja
Mar 7, 2018
Postów
102
Buchów
0
wiele osób dodaje sieczkę słomianą lub trzcinową do spulchnienia , napowietrzenia ziemi . zatrzymuje ona też wilgoć, można jednocześnie dodać grubego żwiru, ziemia ma wtedy mniejszą tendencję do zbijania się. testowałem i nie było widać żadnych złych następstw. styropian zanieczyszcza ziemię

W jakim sensie zanieczyszcza? Jakieś problemu w późniejszym czasie może to przynieść? Jednak chyba zdecyduje się zmieszać ten styropian z perlitem. Niestety mam go tylko 20l a krzaków dużo się szykuję :D
 

BigDog

Pies na gambe
Weteran
Rejestracja
Gru 22, 2012
Postów
772
Buchów
1
Od styropianu lepsza będzie dobrze przesiekana słoma tak jak kolega wyżej napisał i wcale nie chodzi o to, żeby się przegniła bo wtedy efekt spulchnienia będzie słabszy. Dodatkowym atutem jest to, że jeżeli już zacznie przegniwać to będzie dodatkowe żródło węgla i innych śladowych ilości pierwiastków niezbędnych do życia. Minusem jest fakt, że trzeba zwiększyć nawożenie N w celu wyrówniania bilansu wynikającego z poboru N przez bakterie glebowe do rozłożenia C zawartego w słomie.
Styropian może powodować zwiększenie zasiedlenia glonami gleby co ujemnie wpływa na ogólny rozwój pozytwnych mikroorganizmów ;)
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
przecież ten styropian to badziewie co zostanie w ziemi na lata a naszym celem nie jest zanieczyszczanie środowiska, znajdzie ktoś taki śmietnik i powiedzą potem w tv że zanieczyszczamy środowisko i jaką opinię będziemy mieli. ludzie uprawiają rośliny na kostkach słomy z małym dodatkiem ziemi i jest ok a ty od razu chcesz ten syf sypać
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół