nasiona marihuany

Nawóz uniwersalny ogrodowy Agrecol

Wyszukiwarka Forumowa:

SHOTUZI

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2018
Postów
175
Buchów
0
Witajcie
Mam proste pytanie niczym zadanie matematyczne:
Wykopany jest dołek 25cmx25cmx25cm, ziemia uniwersalna, są automaty.
Ile wsypać nawozu (NPK 15-15-17) Agrecol nawóz ogrodowy uniwersalny do dołka?

Proporcje wg nich to 50 g na metr kwadratowy. Automaty powinny wyrobić się w 3 miesiące.
Ile na taki dołek? 20g? 10? Więcej?

---------- Post Zaktualizowany 18:33 ---------- Data pierwszego postu 13:52 ----------

Pozwolę sobie odświeżyć bo potrzebuje waszej rady.
 

autostrada

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2012
Postów
406
Buchów
654
Odznaki
1
A czy ten nawóz przypadkiem nie sypie się na powierzchnię?
Jeżeli tak to twoje 0,25x0,25 daje 0, 06m2. Więc wychodzi niecałe 5g.
 

SHOTUZI

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2018
Postów
175
Buchów
0
Ogólnie to dziwna sprawa z tym nawozem bo on jest dedykowany na większe pola. Ja nie mam pojęcia jak to się sypie, są to malutkie bryłeczki.
Ja wsypałem ok10 g do dołka i nie mam pojęcia czy to zadziała i czy dawka nie jest zbyt hardcore.
ku**a, użyłbym zwykłych nawozów ale w tym roku muszę mieć coś żeby długo trzymało.
 
L

Lord of Bhang

Guest
Walnij nawet 9-10 nic sie nie stanie
Powieksz se troche ten dolek bo maly
Pozdro
Yo
Beng!
 

SHOTUZI

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2018
Postów
175
Buchów
0
Dobra dołki zasypane compo sana po mniej więcej 28 cm sześciennych. Do środka wsypany nawóz ok. 10 gram zmieszany z gleba, wydawało się zbyt mało wiec podsypie na powierzchnie po ok 3 g dla planta.
Spoty w glinie, zbitej glinie wiec wilgotność myśle ze sobie poradzi, hydrożelu w tym roku nie daje bo jednak psuje smak ;)
Wszystko będzie obsypane odstraszaczem na zwierzątka.
Myśle ze można byłoby sypnąć kerazmtyem lub przykryć siankiem. Co wy na to?
A co do trypacku biobizza, dla fast auto myślicie ze ile razy musiałbym latać z tym organicznym nawozem i czy jest sens skoro stosuje już mineralke w granulacie?
Mój cel to jak najrzadziej tam chodzić, dlatego zadaje takie proste pytania :) Zawsze była pełna kontrola no ale trzeba się przystosować:)
 

autostrada

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2012
Postów
406
Buchów
654
Odznaki
1
Mogłeś kupić biotabsy zamiast agrecola. Miałbyś praktycznie problem z głowy.
 

SHOTUZI

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2018
Postów
175
Buchów
0
Poleć coś konkretnego, co za problem wydać pare groszy jak ma się zwrócić w plonach pff
 
C

Convictus

Guest
co się tu tak je**ć :D z opisu wygląda podobnie do azofoski/polifoski. Na automata dużo nie trzeba, dajmy na to sypiesz trochę ziemii, i (na oko) w 3 palce i rzucasz w ziemię, potem znów ziemia i znów to samo, tak ze 3-4-5 warstw :p tak żebyś na górze miał czystą glebę.
A co do plonu to nawóz ma tutaj drugorzędne znaczenie :D albo trzecio, słuńca trzeba panie.
 

SHOTUZI

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2018
Postów
175
Buchów
0
Słońce będzie świecić, mam dobra odległość od południa i zachodu :D
Warto coś na wilgotność dac np sianko, keramzyt na wierzch? :D

---------- Post Zaktualizowany 12:56 ---------- Data pierwszego postu 09:09 ----------

To nie popali mi plantów?
Już mam ziemie gotowa czyli pasuje odkopywać? Czy posypać już na wierzch, wszystko można naprawić. Warto się poświecić dla lepszych plonów. Nawóz tez robi robotę nie mówcie :D
 
C

Convictus

Guest
Nie musisz odkopywać, ale z drugiej strony jak dałeś w jedno miejsce porządną garść to jak tam korzenie dojdą to może się coś podziać :p lepiej mniejsze ilości ale pomieszane :p ale wsadz tam w dołek szpadel i przemieszaj ze 2-3x, przerzuć glebę, powinno być wymieszane :D
A jak w dołki dawałeś kupną ziemię albo mieszałeś kupną ze spotową to nie musisz nic dodawać raczej. Keramzyt sie sprawdza w donicach na wierzchu, spowalnia parowanie wody, ale w ziemii jak masz to nie ma raczej wiekszego sensu (chyba).
 

SHOTUZI

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2018
Postów
175
Buchów
0
Dzięki za odpowiedz.
Ogólnie sadze w samych dołkach wykopanych, no i nawóz przekopalem wcześniej tylko to 10 g wydaje mi się mało na tak duży dołek. Dodałbym tylko boje się ze spale, dodatkowo keramzyt właśnie po to być trzymał wilgoć.
 

SHOTUZI

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2018
Postów
175
Buchów
0
W paru dołkach mam compo sana, a w kolejnych paru mam zwykłą ziemie uniwersalną. Mam jeszcze pare paleczek nawozowych biopon (organiczne) i mam też trypack z biobzza. Dodatkowo ten nawoz mineralny, dlatego BB nie warto chyba mieszac z mineralkami?

---------- Post Zaktualizowany 20:58 ---------- Data pierwszego postu 20:01 ----------

Dodam ze najbardziej wydłużona ma 6 cm, a żyją od niedzieli ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół