nasiona marihuany

[AF][HPS 150W][0.23m2]- Northern Light, AK47, Amnesia x G13

Wyszukiwarka Forumowa:

KingJoe

Member
Rejestracja
Mar 25, 2018
Postów
13
Buchów
0
rośliny -4 sztuki
*Amnesia x g13, GGS
*2 x ak47, ORION
*Northern Light, F2Seeds

- box
0.49 x 0.46 x 1.25 [m], OSB 18mm

- oświetlenie
HPS 150 W, odbłysnik honeycomb
naświetlanie 18/6 planowane przez cały okres życia roślin

- medium
+- 7 Litrów

- wentylacja
Wentylator wyciągajacy 80 m3
wlot pasywny na dole

- nawozy
BioBizz BioGrow
Biobizz BioBloom
BioBizz TopMax

- warunki

-Box stoi w pokoju temperatura ~20 stopni Celsjusza, nie posiadam termometru ani higrometru, postaram się takowy zakupić w najbliższej przyszłości.
-Ziemia do warzyw Kronen + ~litr perlitu na 4 doniczki
- ogólne

uprawa w założeniu miała być typowo parapetowa, następnie stwierdziłem że zakupie hps, ale nie będe stosował boxa tylko roślinki będą doświetlane przy braku słońca, potem doszedł box, i w sumie skończyłem na (prawie) pełnoprawnej uprawie w boxie... Growbox to skrzynia z osb o podanych wyżej wymiarach, jedynie drzwi nie są zamontowane a jedynie oparte, ponieważ w przyszłości box ma iść na strych, a bez drzwi juz sporo waży.

- trening
LST- na 2 roślinach wykonany w 10-12 dniu życia, pozostałe czekają

- Off
Postanowiłem założyć fotorelację ponieważ mam nadzieję że z waszą pomocą wyciągne więcej, oraz na Northern Light pojawił się problem, a mianowicie liście zawijają się do góry, jest to widoczne na ostatnim zdjęciu, pozostałe rośliny rozwijają się prawidłowo, w 5-6 dniu życia zapodałem mu jak i całej reszcie ~0.5 dawki biogrow, objętościowo nie dostał więcej niż 0.5 L wody z nawozem.




2 największe rośliny z przodu to NL i AK47, 11-12 dzień, pozostałe dwie 2-3 dni młodsze
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
Mordziatti, powiedz co to jest za kosmita między doniczkami na ostatnim zdjęciu.
Pamiętaj, że z nami osiągniesz lepiej, a nie więcej. :crazy:
QUALITY OVER QUANTITY.
Remember nigguh.
Z fartem.
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Za sucho i za gorąco tam masz. Podnieś troche hpsa, mieszający dodaj no i czytaj forum, tylko ze zrozumieniem :-D
 
D

DarkMessiah

Guest
Dziołchy zwinęły listki za ciepło/ słaba wilgotność musisz to ogarnąć
 

KingJoe

Member
Rejestracja
Mar 25, 2018
Postów
13
Buchów
0
dziś zakupiłem termometr z higrometrem i 2 godziny po włączeniu lampy temp 32 stopnie na 50 % wilgotności, podniosłem hps o 2 oczka ~5cm. Zauważyłem że nowe liście na NL już się tak nie wywijają.
[MENTION=35010]Zulinho[/MENTION]
To ustrojstwo na środku to dolna część butelki z wacikami i wodą, w celu zwiększenia wilgotności :D
 

KingJoe

Member
Rejestracja
Mar 25, 2018
Postów
13
Buchów
0
UP

Dwie większe rośliny (AK47, NL) są w 19 dniu życia, mniejsze w 17. Największa ak47 pokazała już preflowery kilka dni temu co mnie martwi ponieważ roślinka ma 20-25 cm wysokości, nie wiem czy nie przegiąłem z LST, proszę o informację czy pójdzie jeszcze w góre czy będe miał karła. Na wiekszym ak47 występuje problem zwijających się liści,i jasnych przebarwień na końcu, zaś na NL w dolnych partiach na liściach są podobne przebarwienia na końcach, bez efektu zwijania końcówek, ale za to pojawiają się brązowe plamki, co to może być ? Rośliny podlewane są odstaną kranówką z Bio-Grow.




zwijające się liście AK :


plamki na NL :

 

KingJoe

Member
Rejestracja
Mar 25, 2018
Postów
13
Buchów
0
UP
23/25 dzień życia


AK47 i NL 25 dzień życia, drugie AK47 i Amnesia x G13 23 dzień. Chwilę przed komentarzem kolegi wyżej roślinki dostały około 1.5 litra wody z dawką nawozów na 1 litr (bio-grow, bio-bloom, top-max),wczoraj lub przedwczoraj tj. 24/22 albo 23/21 dzień dostały około 2 litry odstanej kranówki, i mam wrażenie że dwie mniejsze rośliny po tym wystrzeliły w górę. NL najbardziej pokazuję przenawożenie, i mam nadzieję ze po samej wodzie odżyje, jedno ak zaczyna już ładnie kwitnąć. Temperatura z hps ~ 27 stopni, bez ~20-23, wilgotność ~50%.
Czekam na komentarze, bo cienko coś mi ten grow idzie.




AK47 nr 1





AK47 nr 2


Northern Light



Amnesia x G13

 

KingJoe

Member
Rejestracja
Mar 25, 2018
Postów
13
Buchów
0
Dzień 35

AK47 i Amnesia X G13 zaczyna już formować kwiaty, NL się ociąga, ale za to jest zdecydowanie największy i mam nadzieję że już przestanie iść w górę, po tym zdjęciu główny szczyt dociągnałem sporo poniżej innych topów NLa. Planty co podlanie dostają zalecaną dawkę nawozów, od tego podlania zacząłem zwiększać dawkę topmaxa ( z 1 ml/L na 2 ) . podlewane co 72 h 2.5 L na 4 planty

Proszę o rady, z***ki i komentarze



NL- zdjęcie robione 3 minutypo podlaniu, dlatego dolne liście oklapnięte



1 ak47



Amnesia x G13



2 ak47


 
D

DarkMessiah

Guest
cos mi sie wydaje ze umieraja powoli? ale ja tam sie nie znam
 

KingJoe

Member
Rejestracja
Mar 25, 2018
Postów
13
Buchów
0
cos mi sie wydaje ze umieraja powoli? ale ja tam sie nie znam

możesz rozwinąć myśl i ewentualnie postarać się poradzić co zrobić żeby doczekały śmierci naturalnej poprzez ścinkę ? :D
mniejsze ak47 i NL są oklapnięte ale tak jak pisałem zdjęcie robione chwilę po podlaniu więc odbiły w górę, chyba że wnosisz po czymś innym ?

Po licznie postów, buchów i odznaczeń wnioskuję że jednak się coś znasz :D
 

Centek

Well-known member
Rejestracja
Maj 25, 2009
Postów
112
Buchów
0
Wystarczy na nie spojrzeć, za zdrowo nie wyglądają
 

KingJoe

Member
Rejestracja
Mar 25, 2018
Postów
13
Buchów
0
Panowie proszę o pomoc, póki co wiem ze planty umierają, ale co zrobić żeby wrócił do żywych... lampa wisi okolo 25 cm nad najwyższymi szczytami, objawy wyglądają na przenawożenie, ale dostają 2.5 L ze standardowymi lub minimalnie większymi dawkami bio-bizza, więc to raczej odpada. Obstawiam więc przesuszenie, 2 dni temu podlałem 3.5 L wody ze zwiększonymi dawkami bio-bloom i top-max i jakby to postępowało wolniej, z resztą liście są najbardziej popalone na największym i najlepiej się rozwijającym ak47, póki co po lekturze forum jest w kropce i nie wiem czy lać większe dawki nawozów i trzymac się 3.5 L wody co podlanie zamiast 2.5, czy przez jakiś czas przelewać je samą wodą. Jako że są to automaty czasu jest niewiele...



 

KingJoe

Member
Rejestracja
Mar 25, 2018
Postów
13
Buchów
0
Dzięki wielkie za pomoc, podlałem samą wodą, jutro planuje zakupić dolomit a pojutrze powinny mi przyjść paski lakmusowe do pomiaru PH, może tutaj leży problem.
 

KingJoe

Member
Rejestracja
Mar 25, 2018
Postów
13
Buchów
0
UP dzień 45

Panny jakoś żyją, problemy które występowały w ostatnim czasie jakby sie uspokoiły. Jestem w posiadaniu pasków lakmusowych które wskazują na ph wody ~7 czyli w normie, Panny dostały dziś po 1 L wody z katalogowymi dawkami nawozów, ostatnio na jedno podlanie poszło ~6.5 litra wody i już nie dopuszczam do obkurczania się ziemi i nadmiernego przesuszenia, zauważyłem również że największe niedobory/przenawożenie/przelanie/przesuszenie/migrenoweSchnięcieLiści pokazuje AK-47 który idzie najładniej i zawiązuję najładniejsze kwiaty, zaraz po nim jest NL który wyrósł na potwora i dopiero zabiera się za kwiaty. Wszystkie Panny podsypałem dolomitem, poza boxem nic nie czuć, a wyczytałem ze ak to śmierdziuch jakich mało. Zamontowałem również wentylator mieszający który włącza i wyłącza się z HPS.
Zapraszam do komentowania, daje to chęci do prowadzenia fotorelki i produkowania materiałów pomocnych początkującym,

AK-47 nr 1


ak47 nr 2

Northern Light

Amnesia x G13

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół