nasiona marihuany

Duża wilgotność

Wyszukiwarka Forumowa:

chemolhaze

Well-known member
Rejestracja
Sty 17, 2016
Postów
56
Buchów
0
Jest szansa na jakieś konkretne zbicie wilgotności poza koniecznością kupowania większego went. wyciągającego lub osuszacza powietrza ? Panny już nabierają masy i nie chce plechy a tam 70-80% wilgotności i nie idzie zejść w dół.
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,313
Buchów
2,632
Odznaki
8
Poleca ci grzałka do terrarium. Ona podniesie temp. O 2-5 stopni jaka powierzchnia boxa jest?
 

chemolhaze

Well-known member
Rejestracja
Sty 17, 2016
Postów
56
Buchów
0
Myślę że grzałka nie pomoże bo temperatura jest pod kontrolą i zmiany temp nic nie dają, wilgotność cały czas taka sama a szczególnie gdy lampa NIE świeci (ok. 80%). Powierzchnia boxa 1,44 m3, went TD Silent 350
 

WódzWąskieOko

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2014
Postów
622
Buchów
1
Polecam kupić osuszacz powietrza. Jakiś o wydajności 25-40m2.w nocy miałem podobnie jak Ty, ok. 70-80%. Dzięki niemu i kontrolerowi udało mi się zejść do 45%.mam boxa 80x80x180 i powiem, że sprzęt robi swoje :)
 

chemolhaze

Well-known member
Rejestracja
Sty 17, 2016
Postów
56
Buchów
0
Właśnie zastanawiałem się nad osuszaczem powietrza, jakieś sprawdzone modele ktoś poleci ?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,229
Buchów
2,046
Odznaki
1
Mieszajacy z oscylacja dobrze sobie radzi z osuszaniem. Wal po roślinach i przewietrzy ladnie wszystko między topami. Co do osuszaczy to nie znam konkretnych marek. Widziałem tylko, że wcinaja prądu tyle co cały box.
 

chemolhaze

Well-known member
Rejestracja
Sty 17, 2016
Postów
56
Buchów
0
Dwa duże i jeden mniejszy mieszający na full 24/7 robią niezły huragan w środku plus jeden wtłaczający a mimo to taka wilgotność, chyba jedynym wyjściem jest dużo większy wyciągający lub osuszacz powietrza. Pleśń pewna przy 70% wilgotności w zaawansowanej fazie kwitnienia ?
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Polecam osuszacz Fral MiniDry 12E. Wystarczy ustawić na 60% wilgotności i będzie git.
 

WódzWąskieOko

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2014
Postów
622
Buchów
1
Ja przykładem posiadam osuszacz o wydajności 25m2 i prądu zjada około 230W. Dlatego też mam go podłączonego do kontrolera, żeby nie hulał cały dzień, a kolejnym powodem jest to, że na wiór wysuszylby wszystko w środku :) niestety konkretnego modelu nie jestem w stanie podac
 
K

K2

Guest
żeby zbić wilgotność to podnieś temperaturę i osuszaj powietrze, pamiętaj, że osuszacze chodza efektywniej w wyższej temp. Wyższej tzn. ok powiedzmy 30 stopni ( to będzie tak optymalnie ), on sam pracując podniesie temp w pokoju ( zależy od wielkości oczywiście ale średnio powiedzmy 20 m2 ) pewnie z 2,3 stopnie, w namiocie ( taki jak mój ) ponad 10 podniesie lekko. Dobry oszuszacz to nie mały wydatek. Ja mam osuszacz firmy Amcor, to osuszacz do 4 pokojowego domu. Wydałem kupę kasy, ale z myślą na przyszłość, bo warto mieć ambitne plany. Nie wiem jak stoisz z kaską ale taki amcor to pewnie z 1000 zł :/ ... Tego mogę polecić z czystym sumieniem bo naprawdę działa. Zioło schnie w 3 dni jak go zamkniesz w 0.36m2 ( tak się nie powinno suszyć ale czasem trzeba ), wody zbiera mój ok 18 l na dobę. Zużycie prądu ok 275 watt - to jest ten minus. Na mniejszym biegu ( bo ma 2 ) ok 235 watt, ale to sie nie opłaca bo masz 3 dychy więcej i daje na maksa. Tyle mogę powiedzieć o osuszaczu :) pozdro !
 

WódzWąskieOko

Well-known member
Rejestracja
Lis 15, 2014
Postów
622
Buchów
1
Wydaje mi sie, że temat osuszacza wyczerpałes do końca :) jeśli chodzi o cenę tego urządzenia, to polecam szukać używki, jesli nie potrzebujesz go do niczego więcej niż osuszanie całego mieszkania. Ja swój nabyłem z zamyslem, jak kolega wyzej, a że miałem problemy w growboxie to go wykorzystałem . U mnie osuszacz podnosi temperaturę w nocy o około 6-7 stopni i powiem, że to ogromny plus:) z fartem koledzy
 

Dyn

Active member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
41
Buchów
1
Siemanko co byś polecal na 2.88m2 box w piwnicy ciezko coś zbić może masz pojęcie jaki by dał radę dzięki pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół