nasiona marihuany

pomoc nowemu

Wyszukiwarka Forumowa:

Lyczek1990

Member
Rejestracja
Sty 29, 2018
Postów
14
Buchów
1
Witam. To mój pierwszy grow. Jak narazie wszystko mi się podobało. Jutro zaczyna mi się 7 tydzień kwitnienia lecz wydaje mi się, że topy bardzo wolno się rozwijają.

Box: 60x60x160
CFL 200w Dual
wentylatorki 2x arial 100
4 x airpot 10l
clear.gif
clear.gif


Rośliny to Amnezia Haze od RQS

Lałem im zestaw od AN: MicroGrowBloom, B52, VOODOO JUICE, PIRANHA, BIG BUD, BUD CANDY, CARBOLOAD.
Wszystko lane według kalkulatora od pruducenta, nigdy nie było objaw przenawożenia stąd moje pytanie czy wszystko dobrze się rozwija? Amenzia niby potrafi kwtinać do 12 tygodni ale brązowe włoski zbijają mnie z tropu.






Spuchną coś jeszcze ??
clear.gif
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Wrzuc zdjecia przez forumowa galerie(tylko i wylacznie) to na pewno ktos podpowie i pomoze.
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
https://www.royalqueenseeds.pl/nasiona-marihuany-feminizowane/115-amnesia-haze.html
"(...)Jedyną negatywną stroną Amnesia jest długi okres kwitnienia, około 12 tygodni. Pomimo, że czas oczekiwania jest długi, prawdziwi koneserzy marihuany docenią jej wartość I uznają, że warto jest czekać. (...)"

Więc chyba taka odmiana - trzeba dodać, że 12tyg. liczone jest przy idealnych warunkach. Np. Moja odmiana miała kwitnąć 8tyg. ale po odjęciu okresu rewegetacji kwitnie już 10tyg. - trichomy są 100% mleczne i czekam na więcej bursztynów teraz.. Niby już gotowa ale jak widać - kwitnie dłużej, niż podaję producent.

U ciebie może być podobnie, więc można przyjąć, że są one w środku (lub pierwszej połowie) swojego okresu kwitnienia.

Pytanie też, czy liczysz kwitnienie od zakończenia indukcji czy od zmiany fotoperiodu?
 

Lyczek1990

Member
Rejestracja
Sty 29, 2018
Postów
14
Buchów
1
liczyłem od zmiany fotoperiodu. fakt jak na pierwszy raz ta amnesia mnie przeraza, strasznie wolno puchnie ale od tych zdjec zmienilo sie duzo. duzo rozgalazien mam i kurde fajne sie robia szyszki.. chleja 1l na 4 dni i daje im max 3 tygodnie, tzn dwóm, dwie które stały od strony ściany jakby później zakwitły(na moje oko to ze dwa tyg do tyłu są) ale na nich dzieje się najlepiej a brązowe włoski pojawiły się na nich parę dni temu :D czym to może być spowodowane ? tempratura w zakresie 27-30, zawsze staram się trzymać bliżej 27, wilgotność 30-40 teraz, wczesniej 30-60. trzy maja po max 80cm, jedna wy***ala do 120 :O
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Więc 29 maja minie 12 tyg. kwitnienia uwzględniając powiedzmy 1 tydz. indukcji :p
Mi brązowe włoski dawno się pojawiły ale potem jeszcze puchła :3
Pokaż zdjęcie za 3tyg. :)
 
S

ShelbyGT

Guest
1 tydzień na amnezje to mało, niektóre i po 3 potrafią indukować.

Rośliny masz zdrowe (przynajmniej na tych starych fotach). Leć spokojnie, nie przesadzaj z nawozami.
Inna sprawa że na CFLce kokosów nie będzie. No ale swoje zawsze smakuje i kopie najlepiej.

Pomyśl nad hps250 do tego boxa, nawet jak nie teraz to na przyszłe uprawy.
 

Lyczek1990

Member
Rejestracja
Sty 29, 2018
Postów
14
Buchów
1
jest dokładnie jak shelby napisał.. dwie, które stoją Z TYŁU są na moje oko 2 tygodnie do tyłu patrząc na przednie(białe włoski niedawno porobiły się grube, pojawiają się pojedyńcze brązowe) więc z tą indykcją się zgodzę.. wszystko wygląda za***iście, a z tym hpsem to oczywiście cooltuba do tego ? nie popali mi roślin? patrząc na tą największa jak zatrzymać im wzrost w granicach 80-90cm?? wrzucę dziś fotki..

prawa przod

lewa przod

prawa tył (WIELKA)

lewa tył


pod spodem :D
 
S

ShelbyGT

Guest
Jak ogarniesz temperaturę to nie popali nic.
A czy cooltuba potrzebna to zależy od kilku czynników.
Jaki wyciągający went masz? I jaka temp. zazwyczaj panuje w pomieszczeniu gdzie jest namiot?

Jak na zewnątrz boxa nie rośnie powyżej 30 to da się z dobrym wyciągającym bez ogarnąć.
 

Lyczek1990

Member
Rejestracja
Sty 29, 2018
Postów
14
Buchów
1
pisałem w 1 poście. wtłaczający jak i wyciągający to arial flo 100mm, szczerze od dawna myslę nad zmianą wyciągającego. od kiedy zrobiło się ciepło uchylam namiot na ok 10cm bo temperatura potarfi mi podskoczyc do 35, przy uchylonym 27-30.. w pokoju obecnie mam słonce (10:30) a temp w pokoju 26,1. boje się przestawić wszystko żeby chodziło w nocy = wiatraczki robią hałas a mieszkam na 2 piętrze, w dzien zagluszaja to pojazdy itp itd. namiot chce uzywac jedynie dla siebie stad porada jak ogarnac temperature by miało to prawo bytu latem, nie chce sie bawic w outdoor, nie mam na to czasu a w domu jest zawsze druga polowka. co sadzisz o klimatyzatorach pokojowych ? m.in z media expert max do 200zł. postawiony chociazby blisko wtłaczającego wentylatorka??... robiłem tak z nawilżaczem, w namiocie podnosił mi temperature, postawiony przed wtlaczajacym robil swoja robote i rosla tylko wilgotnosc ale za to musialem wietrzyc pokoj :)
 

Maniak

Go Hard or Go Home
Rejestracja
Paź 9, 2008
Postów
405
Buchów
141
Cfl na weg , hps na flo wiecej nie wycisniesz poki nie dasz hpsa, widzisz jakie wyciagniete sa.
 

Lyczek1990

Member
Rejestracja
Sty 29, 2018
Postów
14
Buchów
1
To mój pierwszy raz a cflke mam działa i myślałem że wystarczy. Czy teraz hps mi coś da? 3 tygodnie do ściny
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół