nasiona marihuany

Eklerki z nadzieniem pistacjowo-śmietankowym

Wyszukiwarka Forumowa:
K

K2

Guest
Eklerki z nadzieniem śmietankowo-pistacjowym

Składniki na ciasto:

250 ml wody
100 g masła
15 g cukru
szczypta soli
150 g mąki
4 jajka

Ciasto:

Wlewamy 250 ml wody do garnka, dodajemy 100 g masła i szczyptę soli i 15 g cukru, zagotowujesz to do wrzenia, wyłączaswz z gazu, ściągasz z ognia i dodajesz całą mąkę i mieszasz aż do momentu kiedy ciasto odchodzi od garnka, zostawiasz to do wystygnięcia, dodajesz jajko po jajku, po kolei ! Każde jajko musi być rozmieszane oddzielnie i bardzo dobrze rozbite, aż do b. twardej konsystencji masy.

Tak wyglądaję eklerki ( na tych fotografiach akurat tzw. robaki ) po wyciśnięciu z tej tuby, będzie ona widoczna na innej fotografii.. też wstrzykuje nią nadzienie w upieczone już eklerki





Pieczenie - 200 stopni celsjusza.

Rozgrzej piekarnik do temp 200 stopni.

Do wyciśniecia masy musisz mieć jakąś tubkę. Teoretycznie można zrobić takie placki z łyżki stołowej, ale tak naprawdę to sie nie sprawdza. Konsystencja ciasta nie jest taka lekka. Mogą wyjść np. płaskie i ciężko w nie się wstrzykuje masło pistacjowe.






Przepis na krem smietankowo - pistacjowy

Śmietana kremówka 200 ml
Cukier - 10 gram
Pasta pistacjowa parę gram

Do smietany dodajemy cukier i ubijamy do uzyskania puszystej masy. Uważaj, żeby nie zrobić masła. Jak rozbijesz za mocno i jest za twarda konsystencja to dodaj mleka i rozbij na puszysta masę. Po uzyskaniu puszystej masy dodajemy paste pistacjowa i rozbijamy. Można zastapić to cukrem waniliowym, według uznania, konfiturę itp. mówię to, żebyście się nie czuli limitowani, że pistacje i nic innego. To zrobiłem ja, bo akurat mam czystą pastę pistacjową.






Eklerek z wstrzykniętą do środka masą śmietankowo-pistacjową



Smacznego !
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół