nasiona marihuany

[AF][HPS 250w] AK472 moja pierwsza uprawa indoor

Wyszukiwarka Forumowa:

yaro56

Member
Rejestracja
Lip 17, 2013
Postów
23
Buchów
0
Witam forumowiczów :)
Chciałbym przedstawić Wam moją pierwszą uprawę indoor :)
Jako początkujący Grower, nie chciałem od razu rzucać się na głęboką wodę i kupować drogich sprzętów, wykonałem więc boxa z tego co miałem w piwnicy :)
Szkielet skręciłem ze starych łat, obiłem go płytami K/G, które zostały mi z remontu, później otuliłem całość styropianem 5cm i owinąłem całość streczem- jest szczelnie i tak ma być :) w środku wyłożyłem go kocem ratunkowym, podwiesiłem regulowany sufit z zamontowaną do niego lampą. Sklepałem filtr węglowy z kolanka PVC 110, maty od okapu i węgla aktywnego, do tego wentylatorek komputerowy, wentylatorek w środku mieszający i przy wlocie powietrza- wtłaczający który jest aktualnie nie używany, bo nie ma takiej potrzeby.


Przy mieszającym umieściłem domowej roboty dyfuzor CO2 sklepany z dwóch butelek i rurki.
Box umieszczony jest w piwnicy, w której jest dosyć zimno więc wstawiłem "piecyk" składający się ze wkładu do zniczy i glinianej doniczki która po nagrzaniu aż parzy w łapy :)
Żeby nie było w boxie za sucho wstawiłem dwa wiadra z wodą i zanurzone do połowy szmaty, które zdaje mi się dosyć dobrze nawilżają wnętrze boxa bo przy otwarciu aż czuć tą wilgoć w środku. Niestety nie mam ani miernika wilgoci, ani miernika CO2, ani PH. Robię wszystko "na czuja". Podlewam odstaną co najmniej 24h kranówą, którą zawsze wkładam do boxa żeby miała identyczną temp co otoczenie.


Pestki od razu po wykiełkowaniu na papierze, załadowałem do docelowych donic (nie wiem ile litrów bo znalazłem je wpiwnicy :) ) ziemię kupiłem w ogrodniczym taką specjalną do wysiewu marki Substral bodajże i nie dawałem keramzytu, czy innych dodatków. Wyszły po jednym dniu. Po dziewięciu dniach zacząłem lać im Biohumusa w płynie do rozcieńczania z wodą. Rozrabiam tak jak napisał producent i na razie jest ok. Podlewam dosyć obficie bo rozlewam 2l na cztery donice co dwa trzy dni w zależności czy mają już sucho, czy nie. Na razie nie zauważyłem nieprawidłowości... ale co tam moje amatorskie oko może wyłapać...


Zwracam się z prośbą o wasze opinie i porady co byście zmienili, zrobili inaczej. Panienki skończyły dzisiaj 15 dzień życia :)


Specyfikacja:
80x80x160
Lampa HPS 250w
Temperatura 29 stopni utrzymuje się 24h na dobę
Lampa załączona przez całą dobę










 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Jeżeli nie masz jakiegoś specjalnego powodu żeby świecić 24h na dobę, to daj im przynajmniej 4 godziny odpoczynku od światła. Różne testy porównawcze które czytałem pokazują, że świecenie 24/7 nie jest najlepsze. Najlepsze wyniki były przy naświetlaniu 20 lub 18 godzin.
 

yaro56

Member
Rejestracja
Lip 17, 2013
Postów
23
Buchów
0
Piętnaście dni świecę im 24h, jeżeli przełączę im teraz na 20/4, to nie będzie to dla nich szkodliwe?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Moglbys troche lepiej naciagnac folie, hotspoty Ci sie moga porobic, lampa 250W juz swoje daje
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Piętnaście dni świecę im 24h, jeżeli przełączę im teraz na 20/4, to nie będzie to dla nich szkodliwe?


Nie będzie szkodliwe, wręcz odwrotnie - odpoczną sobie. Naświetlanie 24 godz na dobę nie jest naturalne, raczej nie ma odmian cannabis które rosną pod kołem podbiegunowym gdzie jest okres nawet i pół roku gdzie jest cały czas dzien.

Jeżeli znasz angielski to wpisz taką frazę wyszukiwania: "best photoperiod for autoflowering cannabis" i poczytaj sobie. Niestety najwięcej najwartościowszych artykułów i testów jest po angielsku.

Edit: po liściach widać (zniekształcone brzegi), że mają za ciepło, więc te kilka godzin ciemni dodatkowo jeszcze da im odpoczynek od wysokiej temperatury.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
u nas niestety nie ma kultury uprawy marihuany stad tak malo informacji mozna znalezc w Polskim internecie.
Tak jak kolega wyzej napisal, musza odpoczac, niektore procesy w roslinie zachodza tylko podczas ciemni dlatego tak wazne jest aby dac im troche odpoczynku
 
K

K2

Guest
roślina ( nie ważne jaka ) przyswaja tylko 18h światła, reszta to strata energii = kasy, a oszczedzać zawsze warto.

---------- Post Zaktualizowany 17:54 ---------- Data pierwszego postu 17:53 ----------

niektore procesy

np. wzrost :)
 

yaro56

Member
Rejestracja
Lip 17, 2013
Postów
23
Buchów
0
Przełączyłem panienkom 18/6 zobaczymy jak to podziała :D z folią niestety raczej nic już nie zrobię bo przykleiłem ją taśmą dwustronną i prędzej wszystko porwę niż naciągnę. Będę po prostu obserwował, czy gdzieś na liściach nie skupia się światło.

Czy teraz podlewanie powinno odbywać się w czasie ciemni, czy nie ma to znaczenia?
Kiedy powinienem zacząć trening LST i czy w ogóle powinienem?
 
Ostatnia edycja:

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Najlepiej podlewać zaraz po włączeniu światła.
 

yaro56

Member
Rejestracja
Lip 17, 2013
Postów
23
Buchów
0





Uznałem, że dwie z czterech są już gotowe do LST :D
Zauważyłem, że u dwóch listków pojawiły się żółte końcówki. Za dużo nawozu?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Przełączyłem panienkom 18/6 zobaczymy jak to podziała :D z folią niestety raczej nic już nie zrobię bo przykleiłem ją taśmą dwustronną i prędzej wszystko porwę niż naciągnę. Będę po prostu obserwował, czy gdzieś na liściach nie skupia się światło.

Czy teraz podlewanie powinno odbywać się w czasie ciemni, czy nie ma to znaczenia?
Kiedy powinienem zacząć trening LST i czy w ogóle powinienem?

Wy*** tą folię i pomaluj ściany na biało, więcej PAR się odbija. :p
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Zrób zdjęcia bez HPS, wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół