nasiona marihuany

Zmiana lampy

Wyszukiwarka Forumowa:

Lorekosw

Member
Rejestracja
Mar 5, 2018
Postów
8
Buchów
0
Witam. Mam krzaczki w 4/5 tyg. Kwitnienia I mi troche slabo wyrosly wiec zastanawiam sie nad zmiana 400w hps na 600w. zeby jeszcze troche urosly. Nie zaszkodzi im to w zaden sposob? Zamowilem fcl 150w zeby je doswietlic ale bedzie dopiero za kilka dni a czytalem, ze ostatnie dwa tygodnie juz nie urosna wiec chce dzialac szybko poki im to cos jeszcze moze dac. Z gory dzieki za odp. Box ma 1x1 m wiec temperature ogarne.
 
S

ShelbyGT

Guest
Jak ogarniesz temp. to nie ma innych przeciwwskazań.
Inna sprawa że w 5tygodniu flo to już niewiele da no ale zawsze te pare gram powinno być więcej.
 

THCLORD

Member
Rejestracja
Mar 3, 2018
Postów
19
Buchów
0
juz nic to wg mnie nei da ale nowa lapan sie przyda na nowy projekt
 
U

Usunięty 71376

Guest
Sorki że tak komuś w temat się wbijam. Ale temat pasuje do mojego pytania. Kiedy będę wiedział że trzeba żarówkę zmienić ( hps 600w) bo już koniec drugiego grow się zbliża na jednej lampie. Z tego co tu czytam to różnie widzę. Mówią że co 3 uprawy. Kolega mi dziś mówil że max do pół roku swiecenia i zmiana. Takie żarówki to chyba stopniowo tracę swoje właściwości. Bo tu chyba chodzi o widmo fali jaka emituje. A przede wszystkim o te luxy czy tam lumeny które są potrzebne. Na grow box widziałem swiatlomierze ale to drogi gips. Na alledrogo widziałem jakieś radzieckie sprzęty po 20 zł tylko nie wiem czy to ma sens. Nie chce czegoś schrzanic przez głupią żarówkę biorąc pod uwagę pozostałe wydatki jakie poniosę. Tym bardziej że niebawem zacznę 3-cie grow też z automatami. A jak tu sami mówicie automaty błędów nie wybaczają :p. Z góry dzięki za wskazówki.
Ps. Tak mi przyszło do głowy że taka żarówka to ma też chyba podany cykl życia w godzinach swiecenia.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Do autora.
Ta cfl to na niewiele sie zda przy mocnych hpsach.
Mozesz ja jedynie uzyc w nastepnych projektach w czasie wegetacji kiedy to Twoje rosliny nie potrzebuja tak duzej intesywnsoci swiatla jak w czasie kwitnienia. Zarowke wymieniamy po czasie ktory zaleca producent i tyle. Zadnych miernikow Wam do tego nie trzeba.
Roslina wiecej nie bedzie juz rosla w gore (stretching) bo wlasnie robi to do tego wieku ktory teraz masz.
Teraz jedynie Twoje topki beda ladnie nabieraly masy i na tym sie skup. Beda potrzebowaly wiecej substancji odzywczych.
A to ze rosliny nie porosly wysokie moze byc spowodowane nie tym ze masz malo swietla tylko genetyka albo wlasnie zbyt intesywnym swiatlem we wczesnym ich wieku. Ja bym sie tym nie przejmowal i skupil aby ladnie zaczely "puchnac" teraz.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół