nasiona marihuany

Spot na podmokłych terenach - czy trzeba podlewać?

Wyszukiwarka Forumowa:

andrzej8246

Member
Rejestracja
Kwi 11, 2018
Postów
6
Buchów
0
Witam. Tak jak w temacie. Znalazłem konkretnego spota, jest na podmokłych terenach, więc nikt nieproszony taam nie wejdzie. Oczywiście sam też bym wolał pojawiać sie tam jak najrzadziej. Planuję zrobić kopce. Czy rośliny na takim spocie trzeba podlewac? Czy da rade bez podlewania? A jeśi trzeba to jak często? Nieopodal widzialem ślady bobrów. Czy bobry są narkomanami tak jak łosie i sarny?
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
W tamtym roku ponad 100 roślin na bagnie bez podlewania. Ale wiemy jaki był tamten rok. Same deszcze. Niemniej jednak myślę, że obyło by się bez podlewania.

Musiałbyś na flo solidnie dać nawozu że 2 razy bo Ci siano wyjdzie. Na jednym spocie nie było mnie wcale i straszne siano wyszło, wcale nie zbite prawie.

Bobry Tobie raczej nie zagrażają dopóki nie powalą czegoś na Twoje rośliny :-D
 

Nakurwiamkopce

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2017
Postów
178
Buchów
1
Ja poleciałem bez podlewania w kopcach i fajnie wyszło, użyłem hydrożelu, poczytaj o nim
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maniak

Go Hard or Go Home
Rejestracja
Paź 9, 2008
Postów
405
Buchów
141
nak***iamkopce dobrze gada, na podmoklych kopce tylko i wylacznie. bedziesz zadwolony bez kopcy ci pognije, a donice w ziemi to sredni pomysl , przechodzilem to.
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
U mnie z kolei jest tak podmokły teren, że kopce nie mają racji bytu. Jak susza do***ie to i tak teren jest mocno podmokły, a jak deszczem ***nie to woda potrafi się podnieść o 20-30cm. Raz tak do***ało opadami, że wody było po pas, i na przestrzeni miesiąca opadła może z 20cm - wszystko co żyło bezpośrednio w glebie zdechło. A z bobrami też nie ma żartów, w zeszłym roku o***ały mi pare plantów :freak: , myślałem że to jakieś małe gryzonie, ale raz się na chujaszka natknąłem wchodząc na spota. Zobaczył mnie i dał nura do wody. Schizowałem się potem, że ***any mnie dziabnie z zaskoczenia bo wszedłem na jego teren, ale chyba pare moich krzaków okazało się być wystarczającą rekompensatą za wejście na jego rewiry, bo już więcej skubańca nie spotkałem, a krzaki też przestały mu smakować :D
 

Hogan

Well-known member
Rejestracja
Sty 23, 2018
Postów
46
Buchów
4
Fakt, nie ten dział ale możesz przerzucić samodzielnie do prawidłowego albo ktoś to zrobi. Ja podlewałem tylko przy podawaniu nawozu, może inaczej - podając nawóz przy okazji chcąc nie chcąc podlewałem. Podlewanie samo w sobie można powiedzieć mija się nieco z celem jeśli roślina ma dostęp do wody, nie warto ryzykować i zapie****ać z bańkami po polach bez potrzeby, nikt nie jest głupi.
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
Na terenach podmokłych latać z baniakami? A komu to potrzebne :) Najlepiej wykopać studnie przy kopcach :)



Przy okazji dobra skryjówka na fanty śmieci itp, trzeba tylko zrobić wieko z chrustu i liści :)
 

jaksydragsy

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
545
Buchów
2
BARDZO PROSZĘ! Czy ktoś mi może podać instrukcję ewentualnie jakąś fotorelkę z uprawy na kopcach? Jak się robi takie kopce? Usypuje się? Ile litrów? Będę niezmiernie wdzięczny za jakiś opis tej metody, bo mam jeden podmikły teren i może wezmę go jakoś bardziej pod uwagę.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Nie trzeba usypywać. Należy wytresować dziki żeby nasunęły Ci ziemię na kupkę, potem musisz odwiedzić jakieś żeremie i poprosić bobra żeby przyklepał to ogonem.
A teraz serio: fraza "kopce" i kliknij szukaj. Zacznij czytać i używać wyobraźni.
[MENTION=81850]jaksydragsy[/MENTION], masz zapełnioną skrzynkę i nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie co takiego bezwartościowego jest w tym powyższym poście, więc masz odpowiedź tutaj. Gdybyś nadal miał jakieś wątpliwości to zwolnij skrzynkę.

1. Tytuł: "Spot na podmokłych terenach - czy trzeba podlewać?". Nie "Spot na podmokłych terenach - jak robić kopce?"
2. Prosisz o podanie na tacy fotorelki na kopcach gdzie jest takich sporo - wystarczy użyć opcji "szukaj".
3. Pytasz jak się robi kopce - wystarczy użyć opcji "szukaj".
4. Pytasz ile litrów - czytasz forum nie od dziś i już powinieneś doczytać, że litraż jest uzależniony od rodzaju rośliny (auto/półauto/sezon), jak również Twojej własnej inwencji, a jeśli tego nie wiesz to wystarczy użyć opcji "szukaj".
5. Chcesz, żeby ktoś podał Ci wszystko na tacy a Ty "może weźmiesz sobie coś bardziej pod uwagę" - ktoś ma wyszukiwać za Ciebie informacje, które są dostępne na forum bo Ty może kiedyś coś rozważysz. Trochę niepoważne to.
Weź się w garść - "szukaj" + czytanie ze zrozumieniem i w przeciągu 5 min jesteś w stanie znaleźć odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania, które zadałeś.
A przede wszystkim - weź się do działania bo moim zdaniem póki co fantazjujesz.
 
Ostatnia edycja:

jaksydragsy

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
545
Buchów
2
[MENTION=75024]delavega[/MENTION]. No ofens, ale się już pogodziłem się z tym, że wyniki wyszukiwania "szukajką" nie udzielają zadowalających odpowiedzi. Ale nic to. Ostrzeżenia mi się sypią... w sumie już jakiś czas temu się pogodziłem z banem na tym forum. Because life is life i "Idę tam gdzie idę, nie idę gdzie nie idę, idę tam gdzie lubię, nie idę tam gdzie nie, ole". <peace>
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół