nasiona marihuany

Agregat

Wyszukiwarka Forumowa:

TatraMoc

500+ madafaka
Rejestracja
Wrz 6, 2014
Postów
392
Buchów
1
Oblicz na przykładzie jakiegoś modelu i podaj jasno bo taki bełkot to tu się przewija na forum coraz częściej.
Jeśli jesteś taki research'owiec to oświeć nas.


kolega nizej ci napisal, z tych twoich 12 litrow to szacujac ostroznie 30kw bedzie...

jaki model ty tam umiesciles bo wystrzeliles cyframi ostro, cala sciana tekstu, tl/dr.

Ja jak to na chama i prostaka napisalem co napisac mialem, sory ze obiadu nie zrobie i na tacy do stolu nie doniose przy okazji w du*e calujac.

salut i piateczka :crazy: :jaraczz:
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Spalanie to jedno zdanie widzę strasznie pop******łem :zjarany:
Około 12 litrów na godzinę spalania. - nie czytajcie tego zdania :D
Niżej w tamtym tekście policzyłem źle koszty! Nie wiem jak mogłem zrobić taki błąd, i'm sorry jak cena się pomniejszyła o tyle w dół, ja rozumiałbym że gdyby w góre i było to nieopłacalne się czepiać hehe

Spalanie przy pełnym obciążeniu 80KW jego to 16L/h
Liczyłem dla 5KW
Czyli wychodzi około litra z tym, że to agregat bardzo dobry, bezawaryjny cząsto chodzi po 2 m-c 24/7. Spalanie pod koniec takiej ciągłej pracy bez wymian standardowych potrafi nieźle podskoczyć.
WIęc teraz rozwinę to co wyżej napisałem w skrócie:
1L/h
12L/12H
12L * 60 dni
720L * 3,50
2,600zł.

Obliczając z tych waszych awaryjnych chińczyków, po wpisaniu na alledrogo "agregat prądotwórczy" zdecydowanie gorzej by wyszło bo więcej kasy idzie na wymianę awaryjnych części. Często czasami także to wymiany sprzętu.
Jeździłem w zaopatrzeniu sklepów mięsnych, i te małe agregaty bardzo bardzo awaryjne.

Ale obliczmy te 250ml /kw/h
Masz spokojnie drugie tyle na ssaniu takiego urządzenia. Mogę liczyć 0.5L /h
6L - 12h
6L * 60 dni - 360 Litrów
W paliwie oszczędność jest stosunkowo niska?
~1300 zł.

Ale wymiana części, gdzie często bardziej warto kupić nowe ustrojstwo nie jest tego warta. Szczególnie przy uprawie, gdzie jak nie ma zamiennika to może ch*j trafić.


Ja podałem model solidny Polski, nie wiem jaki to dokładnie model, siedzi u nas na firmie. Czasami zdarza się go konserwować na nockach jak nie ma mechaników.

Także ja pisałem, poprawiajcie wyliczenia, a nie od razu ogólnikami :)

Czyli odjąc taki koszt który źle wyliczyłem to mamy na plus z całości około (potencjalnie) 58.000 zł.

Jak tmeat pójdzie w niepamięć edytuje tamten post co by nikogo w błąd nie wprowadzać.

Pozdro kombinatorzy! :D ;)
 
Ostatnia edycja:

TatraMoc

500+ madafaka
Rejestracja
Wrz 6, 2014
Postów
392
Buchów
1
No widzisz, oplaca sie czasem przypie****ic, widze dziala to na ciebie pro zdrowotnie. Nie czytalem calosci sciany tekstu, wystarczylo mi kajanie sie w pierwszych zdaniach :pr:
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Także ja pisałem, poprawiajcie wyliczenia, a nie od razu ogólnikami :)
Cos Ci kiepsko te liczenie wychodzi. Po pierwsze to nie oplaca sie odpalac agregatu dla 5kw. To spalanie co ktos Ci podal na te 80kw jest mniej wiecej prawidlowe teraz. Jest zblizone do tego co ja Ci podalem - twoje wyliczenie do ~250g/kw/h jest z dupy. Ale mniejsza o to. Nie uwzgledniles wegetacji, ani tego, ze przez reszte godzin musi funkcjonowac chociazby wentylacja - i sprzet do hydro bo nie wyobrazam sobie ogarniam tego ziemi czy kokosie... Jest prosty wzor, zalezny troche od ceny kw z sieci i ceny ropy - prad z agregatu jest okolo dwa razy drozszy niz ten z sieci. co tu sie wiecej rozpisywac? ;)
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Pisałem, że pomijam weg room. Sprzęt liczony. Chodziło, o to czy agregat jest opłacalny czy nie jest, bo widzę panuje tu dziwne przekonanie, że nie jest.

Ktoś kiedyś pisał na forum, że to nieopłacalny interes i tak teraz młodzież przepowiada...

A wyliczenia mogą być z dupy :D Oblicz po swojemu, dokładnie co do ułamka to Ci wyjdzie zysk na czysto.

I tak widzę, że podane zostało spalanie wszystkich agregatów po wpisaniu na alledrogo agregat prądotwórczy więc jak mniemam nie znasz tematu i sprawdzasz wyrywkowo informacje.
 

TatraMoc

500+ madafaka
Rejestracja
Wrz 6, 2014
Postów
392
Buchów
1
Mlodziez w swojej pierwszej pracy nawet za granica u niemca czy rudego musi dymac ostro z rok zeby na taki agregat uciulac. Gdzie tam reszta sprzetu. Gdzie tam glowa by taki projekt zrobic i dociagnac do konca, gdzie na niego miejsce.

Kazdy wie ze oplacalne, trzeba tylko z rozmachem, glowa i stalowymi jajami. Mnie brakuje przynajmniej jednego, ale na forum pier***ic moge :sunny: :lol3:

Jak sie oplaca kamieniolomy na agregatach operowac to i trawy troche zasadzic sie oplaci, grunt by rozmach byl odpowiedni.

Chetnym ugryzienia tematu zycze powodzenia i owocnej :harvest: !

Lekum a salam!
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
Jak by nie było zyski są śmieszne w porównaniu do uprawy bez agregatu,normalnie płacąc za prąd.Poza tym mniej roboty i możliwych awarii.
To tylko moje zdanie na ten temat...
Jeszcze nie widziałem komerchy na agregatach,chodź nie mówię że takich nie ma.Osobiście ja takiej opcji nie biorę pod uwagę.
Jak ktoś lubi się tak bawić proszę bardzo :jocolor:
pozdro
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Jak by nie było zyski są śmieszne w porównaniu do uprawy bez agregatu,normalnie płacąc za prąd.Poza tym mniej roboty i możliwych awarii.
To tylko moje zdanie na ten temat...
Jeszcze nie widziałem komerchy na agregatach,chodź nie mówię że takich nie ma.Osobiście ja takiej opcji nie biorę pod uwagę.
Jak ktoś lubi się tak bawić proszę bardzo :jocolor:
pozdro

Ja widziałem foty tu na forum bodajże ***li uprawe w szkole,a w rozdzielni było wytłumienie i stał agregat,przypał według mnie o decybele.
 

RysiuBeret

Active member
Rejestracja
Lis 7, 2015
Postów
44
Buchów
0
Zawsze można wyjąc z jakiegoś auta niezawodnego benzyniaka, zagazować, domontować prądnice całość zakopać na pare stop pod ziemie, oczywiście pamiętając o dobrej wentylacji puścić całe okablowanie i heja. Wtedy koszty będą jeszcze niższe
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
Zawsze można wyjąc z jakiegoś auta niezawodnego benzyniaka, zagazować, domontować prądnice całość zakopać na pare stop pod ziemie, oczywiście pamiętając o dobrej wentylacji puścić całe okablowanie i heja. Wtedy koszty będą jeszcze niższe

diesel pod tym względem bije benzyniaka i będzie tańszy bo nie trza gazować,silnik i graciarnia do niego z rusztowaniem to koło 2-3 tysi,kwestia kupienia silnika elektrycznego i połączenia tego.
 
K

K2

Guest
Mniej przypałowe od tego co gościu piszesz i tańsze jest podłączenie na lewo prądu , weź się ogarnij ... agregat do grow..
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Nie ma roku, żeby ktoś z agregatami nie wyskakiwał i jak to będzie super, tylko w blisko 15-letniej historii tego forum nie było ani jednego grow na agregacie - inteligentnemu człowiekowi to powinno wystarczyć za odpowiedź.

Raz tylko był koleżka, co miał i wiedzę i hasj (był właścicielem klubu nocnego w UK), nawet zagospodarował pomieszczenie i pierwsze testy robił, ale finalnie nawet on się poddał, a był to akurat bardzo bystry gość, więc sorry, ale grow na agregacie zawsze pozostanie tylko w sferze mrzonek, chyba, że naprawdę jakieś grube ryby z grubym hajsem się za to wezmą, ale tacy nie przesiadują po forach zadając debilne pytania :)
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Fakt - zdecydowana wiekszosc chlopaszkow ktorzy pytaja o agregat nie mieli nigdy do czynienia z powierzchnia wieksza niz metr i projekt z agregatem ich przerosnie na samym starcie. Ale to, ze nie sa one uzywane to bzdura... Sam znam ekipe ktora organizowala projekty na ~3tys roslin wlasnie na agregatach. A to, ze tacy wlasnie nie ujawniaja sie publicznie na forum to nic dziwnego... wystarczy sobie wpisac fraze 'agregat uprawa marihuany policja' i zobaczycie, ze to wcale nie kosmos i ludzie tego uzywaja... chociazby to; http://policja.pl/pol/aktualnosci/149559,Sukces-gorzowskiej-policji-w-walce-z-narkobiznesem.html
ladna barracuda - to juz jest calkiem przyjemny agregat nie wiele glosniejszy niz odkurzacz...
 
O

OdcieńZieleni

Guest
ktoś strzelił z dupska i bajka się skończyła, ten pies fotograf, jakiś chyba z zamiłowania bo fotek na***ał, niektóre nic nie wnoszą :crazy:
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
No ale masa nie napisałeś nic, o czym bym nie wspomniał. Właśnie to irytuje na forum, że o agregaty pytają kocmołuchy, co jeszcze nawet nie zarabiają na siebie, ale oni ogarną grow na agregacie za 50 czy 100 tysi PLN. A że grubsi zawodnicy z hajsem są w stanie to ogarnąć, to już o tym również wspomniałem.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół