nasiona marihuany

[IN][0,36][LED+ HPS] Regularnie u Świeżego

Wyszukiwarka Forumowa:

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Cześć
Kolejny growlog, tym razem po raz pierwszy zagoszczą u mnie pestki regularne.
Odmiany to Mullum Super 5 z openseedu od Zaciera oraz Aunt of farouq od kocura.

Boks 60x60x140, niedawno prany w pralce automatycznej, ku mej uciesze nic mu się nie stało, nigdzie się nie rozkleił i trzyma się kupy jak przed praniem, z tym że jest znacznie czystszy.
Donice 11L Kwadratowe
Ziemia z Leroy merlin
. Ładna i nie syfiasta, bez chęchów, korzeni i zbędnego badziewia. Na razie nie zaobserwowałem żadnych roślin 'ubocznych' :D
Światło Led 70w na weg + HPS 150w na FLO. To ostatni grow tej żarówy
Nawozy - Jeszcze zobaczymy. Na początek weg poleci biohumus + Dutch pro Take root potem się okaże. Mam jeszcze nawozy plagrona ale wolałbym nie lecieć na mineralnych nawozach. Pożyjemy - zobaczymy.
jak zacznie wydobywać się zapach dojdzie filtr
Wentylatorki mieszający w ilości sztuk 3 AAB Super silence force 14'

Dodatkowo

elektroniczny termometr + Higrometr z sondą
miernik pH

w boksie z pannami znajdują się dodatkowo papryczki Jalapeno i Habanero, dostałem od kolegi kilka nasionek to sobie kiełkuję bo czemu by nie :)

Kilka słów o samych pannach
Liczmy że od wczoraj panny pokazały łby na świat, jeden aof jest kilka dni starszy od reszty bo wybił aż nader szybko ale dla własnej wygody liczę że wczoraj był pierwszy dzień weg dla wszystkich.
Dwa AOFy są w jednej donicy, bo tak. coś mi głupiego wpadło do głowy i w sumie kto nie ryzykuje ten nie ma :)
oczywiście liczę na same kobietki ale w życiu bywa różnie więc najwyżej albo zrobi się wolna przestrzeń albo dojdzie jakaś nowa pestka, zobaczymy.

to mój pierwszy raz z regami więc wszelkie sugestie, propozycje oraz pomocne rady zawsze będą mile widziane
Zachęcam do oglądania oraz pozdrawiam






Wszelkie pytania, rady oraz z***ki mile widziane.
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Noooo będzie na co popatrzeć:) powodzenia!
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Jo,

Odmiany są tak bardzo różne, że przy jednym źródle światła będzie ciężka sprawa. MS5 to praktycznie czysta sativa i może spora urosnąć, AoF przy standardowym vegu nie będzie wyższy niż po kolana, więc będziesz musiał podłożyć coś pod donice żeby je trzymać na równym poziomie z MS5.

Wysadzanie regów od razu w docelowe donice, to bardzo ryzykowna sprawa, może się zdarzyć, że będą same żeńskie, ale to mocno wątpliwe, równie dobrze może się zdażyć, że będą same męskie, albo tylko 1 żeńska Ci zostanie, loteria zupełna.

Generalnie na czas vega i indukcji regów doniczki 3l wystarczą w zupełności (ja 2,5l używam), więc jak chcesz mieć 4 żeńskie, to wysadź minimum 10 roślin w 3l. Jak już się określą, to wtedy przesadź żeńskie do docelowych - tylko w ten sposób będziesz miał pewność, że zapełnisz boksa. W razie jakbyś z tych 10 roślin miał większość żeńskich, to jeszcze lepiej, bo wybierzesz sobie 4 najładniejsze.
Zasadniczo polecam wrzucić jeszcze nasiona na watę, a to co już rośnie, przesadź z powrotem w 3l, te kilka dni różnicy we wzroście nie będzie miało większego znaczenia w skali całej uprawy. No i jak chcesz 2 AoFy w 1 donicy, to się zmieszczą, ale muszą rosnąć w przeciwnych końcach, bo tak jeden przy drugim, to oba będą rosły ch***wo zasłaniając sobie nawzajem światło.

Naprawdę mocno zalecam zastosowanie się do tego co napisałem, bo możesz zmarnować całego vega plus indukcję i finalnie skończyć z niczym.

Pozdro
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Dokładnie, zrób tak jak TNR prawi a będziesz Pan zadowolony.
Dodam tylko, że mogłeś wpierw kiełkować Aofy a za tydzień albo dwa dorzucić dopiero Ms5, bo te Aofy malutkie rosno a Ms5 wręcz przeciwnie i w ten sposób w miarę byś je wyrównał.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Dokładnie, zrób tak jak TNR prawi a będziesz Pan zadowolony.
Dodam tylko, że mogłeś wpierw kiełkować Aofy a za tydzień albo dwa dorzucić dopiero Ms5, bo te Aofy malutkie rosno a Ms5 wręcz przeciwnie i w ten sposób w miarę byś je wyrównał.
Potwierdzam, zrobiłem tydzień różnicy i stwierdzam, że tydzień to za mało. AoF wy***ałem do kompostu właśnie ze względu na różnice w wysokości na rzecz mulluma który okazał się jajcarzem. :D
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
mała aktualizacja w oparciu o 3 post
aofy rozdzielone, poprzesadzane do mniejszych donic, nie znalazłem więcej doniczek o tak małych rozmiarach więc uciąłem butlę 5L
mullumów nie dokładam bo więcej już nie mam, pozostałe aof się moczą, jak puszczą kły to wylądują w uciętych butlach 5L
mało ziemi żeby na podsypkę było. butli nie oklejam, potem wylądują w osłonkach ale teraz nie mam na to już czasu.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Potwierdzam, zrobiłem tydzień różnicy i stwierdzam, że tydzień to za mało. AoF wy***ałem do kompostu właśnie ze względu na różnice w wysokości na rzecz mulluma który okazał się jajcarzem. :D

Sorry, ale ja nie kumam jak można sadzić regi i zakładać, że będziesz miał farta i jednak same żeńskie się trafią. Jakbyś miał rewolwer 6-cio strzałowy z 3 kulami, to przystawiłbyś sobie do głowy i nacisnął spust licząc na farta? :)

Kiedyś były tylko regi w obiegu, nie było internetu ani forów konopnych i jakoś ludzie sadzili. Już pomijam fakt, że za oceanem do dziś dominują regi, a femki są w głębokiej pogardzie. Tutaj odwrotnie - mają być femki, bo przeciętnego growera przerasta wyrzucenie męskich, no i najlepiej jakby doszły w 2-3 tygodnie od wysiania, nic więcej się nie liczy :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
TNR™;1696914 napisał:
Sorry, ale ja nie kumam jak można sadzić regi i zakładać, że będziesz miał farta i jednak same żeńskie się trafią. Jakbyś miał rewolwer 6-cio strzałowy z 3 kulami, to przystawiłbyś sobie do głowy i nacisnął spust licząc na farta? :)

Kiedyś były tylko regi w obiegu, nie było internetu ani forów konopnych i jakoś ludzie sadzili. Już pomijam fakt, że za oceanem do dziś dominują regi, a femki są w głębokiej pogardzie. Tutaj odwrotnie - mają być femki, bo przeciętnego growera przerasta wyrzucenie męskich, no i najlepiej jakby doszły w 2-3 tygodnie od wysiania, nic więcej się nie liczy :)

Sorry Kocie, wysadziłem dwa mullumy, jeden mi padł, bardzo mi zależało na tym strainie. Fakt, za bardzo liczyłem na farta, przeliczyłem się. :(
Z tymi regami za oceanem masz rację, aczkolwiek ostatnio zauważyłem, że grimmbrothers zaczeli robić femki, bardzo mnie to zszokowało. :p
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Grimm Bros odkąd wrócili parę lat temu mają cały czas femki, dobre zresztą, ale to już taki bardziej mainstreamowy producent, właściwie w każdym seedbanku są.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
siemka szybki UPek

AoF'y po wrzuceniu na watę wreszcie wykiełkowały, znowu trwało to sporo. nie wiem czy to wina nasion czy moja ale wstawały najdłużej ze wszystkich nasion które sadziłem; wczoraj pokazały łby więc szybki kurs do sklepu po doniczki (4 Litrowe) i jazda w glebę.
Sorka za jakość fotek ale nie mogłem złapać ostrości, od dłuższego czasu mam z tym problem więc prawdopodobnie telefon idzie na gwarancję ze względu na aparat :/
Tak było:


największe bryły korzeniowe najstarszych roślin, jedna AOF druga ms5



Tak jest teraz



Ostatnia fotka to środkowy Mullum, jakoś nie przypasowało mu to przesadzanie i posmutniał ale jak zajrzałem niedawno do boksa to wygląda już normalnie więc trzymam kciuki.
No i są tylko dwa te mullumy więc oczywiście liczę na panny hehe
pozdro i do następnego.

//Edit
Jeśli kogoś to interesuje to papryczki wyszły i zostały przeniesione do donic na parapet :)
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Odświeżam

Problemy są trzy z czego poważny tylko jeden:
1. Temperatura. Led nak***ia mi temperaturą do 29 stopni a będę musiał jeszcze zasilić się HPS, nie wiem jak ja to zrobię
2. HPS musi zostać włączony bo mam wilgotność powyżej 85%, woda zaczęła skraplać mi się na dachu namiotu :/
3. Przebarwienia, niedokarmione są.

Ogólnie w sobotę zmuszony jestem zakupić nową ziemię bo ta jest mega syfiasta, od wilgotności zaczął mi się nalot tworzyć i rośliny nie piją wody bo mają stale wilgotną ziemię a dużo nie podlewam

Jeden Aof zatrzymał się i stał ciągle w miejscu, wczoraj odniosłem wrażenie że trochę podskoczył ale nie wiem czy to nie jest mylne.
Mam ochotę go wyj***ć z tego boksa bo tylko miejsce mi marnuje, nie dostał nawozów a ma przypalone listki, ch*j wie co mu jest, przestało mi na nim zależeć, na szczęście jest to jeden z tych które dosadzałem więc teoretycznie jest najmłodszy a i zarazem najmniejszy, zero jakiegokolwiek widocznego wzrostu.

Cała reszta jakoś idzie, mullumy ostro wyskoczyły w górę zostawiając AoF daleko za sobą, w ogóle niektóre liście są... dziwne, dziwnie się rozkładają, na zdjęciu jest pokazane o co mi chodzi, tworzy się palec który jakby nie pasował do całej reszty, nachodzi na pozostałe 'palce' od góry i kurde nie wiem w sumie jak to wytłumaczyć...
Dzisiaj wszystkie panny oberwały po stożku, oprócz tego jednego chlaśnięcia nic im już nie będę robić, ewentualnie podgolę ale to dopiero na FLO
Podpowiedzcie kiedy przełączać ?
Standardowo, z***ki mile widziane.

Mullumy




AoF






 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Po pierwsze to chujowata widać ta ziemia.
Ja bym przesadził do nowej, dobrej ziemi. Mullumy skrócił o połowę, poczekał parę dni i przełączył na flo i tak już wysokości nie wyrównasz, ale zawsze coś. Te Mullumy spore rosną i jak przełączysz bez cięcia to będą takie krzaki, że będziesz miał spory, problem, żeby je pomieścić w tym namiocie.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
No coś im się tam grubo nie podoba. Też ciężka sprawa tak dobranymi odmianami, jedne w piżdziec wielkie, drugie bardzo malutkie. Nie sądzę żeby przy tym wzroście AoFom brakowało jedzenia, zwłaszcza że dużo większe Mullumy takich przebarwień nie mają, a przy tym rozmiarze na pewno pobierają więcej składników z ziemi.
Przesadź do nowej ziemi, poczekaj aż AoFy trochę podrosną, wtedy ciachnij Mulluma nad najdolniejszymi gałęziami i przełącz na 12/12.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Chłopie co ty masz za ziemie ? Wygląda tak jak byś ją wykopał koło przystanku PKS... Dajesz rady a sam widzę, że ich potrzebujesz.
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Chłopie co ty masz za ziemie ? Wygląda tak jak byś ją wykopał koło przystanku PKS... Dajesz rady a sam widzę, że ich potrzebujesz.

napisałem przecież że ziemia syfiasta, kupiona w leroy merlin i że muszę panny przesadzić.
pierwszy raz wybrałem taką i sam doszedłem do takiego samego wniosku co i wy.
daję rady, owszem, staram się jakoś pomagać a czy potrzebuję ?
jeśli jesteś w stanie coś doradzić to ja zawsze chętnie nauczę się czegoś nowego, nie jestem alfą i omegą.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół