nasiona marihuany

Nauka języka angielskiego.

Wyszukiwarka Forumowa:

rm26-600

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2010
Postów
318
Buchów
0
czy ktos moze sie podzielic skutecznymi sposobami przyswajania?Nie jestem na poziomie 0,lecz wciaz mam blokade do ludzi brakuje słowa.Jak cos musze załatwic to załatwie.Jezeli chodzi o nauke to wszystko z ksiażek i filmów jak dotąd.
 

Kosha

Well-known member
Rejestracja
Lis 5, 2017
Postów
85
Buchów
41
Najwięcej się uczymy ze słuchu, próbuj rozmawiać z innymi.. ja mam podobnie z niemieckimi z tym że ja od 0 jadę haha też mam bloki, ale czym więcej słówek będziesz znał, tym rozmowa będzie lepsza i będziesz miał więcej pewności siebie, czego mi jeszcze sporo brakuje hehe.
Ja na początku zrobiłem sobie zestaw słówek które mam na początku dziennym, a reszta przychodzi z czasem, gdyż się zastanawiasz jak coś powiedzieć a nie wiesz..często googlowalem
Pozdro
E: ale nie googlowalem w trakcie rozmowy hah
 
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2
Ja ci moge podpowiedziec tyle, zebys nie probowal od razu skladac idealnie gramatycznych zdan. Zobacz jak przyjezdzaja kebaby do polski czy gdzies, mowia kaleczonym ale sie dogadaja a to wazniejsze niz skladnia. Na poczatku tak jak kolega wyzej mowi przyda sie zestaw slowek, ktorych potrzebujesz uzywac najczesciej. Reszta sama sie przyswoi ale rowniez zgadzam sie ze najlepsza nauka jest praktyka. Rozmawiaj jak najwiecej z innymi. Z przelamaniem blokady moze pomoc rozmowa z ludzmi, ktorzy maja podobny poziom do twojego.
 

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
Jak jesteś na wyspach to włącz tv i oglądaj kreskówki.
Polecam bajeczkę "DORA" :D
Śmieszne, ale skuteczne.
 

Simon5D

Well-known member
Rejestracja
Kwi 7, 2018
Postów
53
Buchów
1
Samo oglądanie tv, słuchanie muzyki nic nie da. Wiem po sobie. Mimo że wszystko rozumiem to nie mogę znaleźć słów podczas wypowiedzi. Co innego jak piszę i mam sekundę na zastanowienie się. A więc żeby mówić, trzeba mówić. Ewentualnie dużo pisać ale to nie będzie tak efektywne.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Dwie sprawy:
1. Rozmawiac. Jak mieszkasz w polsce to znajdz kogos, kto wymieni z toba pare zdan. Ja mialem na chacie "angielski czwartek", zero rozmowy po polsku.
2. Ogladac i czytac po angielsku. Ogladasz film vzy serial? Wlacz angielskie napisy. Grasz w gre? Wybie english. Musisz wygooglowac sposob na zmarszczki? Zrob to po angielsku.
 
K

K2

Guest
słuchaj muzyki, czytaj teksty i je tłumacz

możesz jeszcze przez łóżko, poznaj grubą angielkę i ona nauczy Ciebie języka ;)
 

rm26-600

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2010
Postów
318
Buchów
0
Hehe :D gruba angielka odpada,mam rodzine i dzieci.Narazie pozostaje mi angielska tv,i radio
 

Sahtar

Member
Rejestracja
Kwi 3, 2018
Postów
22
Buchów
0
Mieszkam w UK od pol roku. Od 4 miesoecy pracuje w serwisie z angielskimi inżynierami. Poczatkowo szlo ciezko, jedynie szkolny ang i nic wiecej. Aktualnie rozmawiam dobrze, czasami jest ciężko bo robie w serwisie i spotykam ludzi z wiekosci hrabst. Angielski jest specyficznym jezykiem gdzie akcent i pochodzenia bardzo zmienia jezyk. New castle i liverpool dwa akcenty ktore ciezko mi zrozumiec.

Suma sumarum? Polecam rozmawiac, rozmawiac i jeszcze raz rozmawiac. Pytac sie, jak cos powiedziec czy starac sie cos opisywac aby ta osoba zrozumiala :)
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
Dwie sprawy:

2. Ogladac i czytac po angielsku. Ogladasz film vzy serial?

ta tak zlapalem zajawke na hiszpanski z narcosa.

patwah " inglisz " natomiast z piosenek, polecam agresywne nuty sizzli, vybz kartel, sprraga benz i innych z gangsterskim glosem, nie pamietam teraz.. artystow

angielski angielski dobrze znac, znaczy tez z ich stylem gadania hehe

zawsze jest tez amerykanski / murzynski - tez dobrze brzmi.

filmy, muzyka etc. potem sprawdzasz tekst i wiesz jak co powiedziec :sunny:
 

Sahtar

Member
Rejestracja
Kwi 3, 2018
Postów
22
Buchów
0
Mowisz ze jak musisz cos zalatwic to dajesz rade, mieszkasz w uk? Wiem ze w Anglii w college są zajecia dla imigrantów z nativ speaker. Platnosc to chyba 80F na semestr. Znajoma chodzila i sobie chwali. Idzie sie d9brze nauczyc sluchac i mowic + chyba jakas gramatyka ale nie jestem pewien.

Jeśli UK sprawdz w council czy nie ma jakis zajec pomagajacych wzdrozyc sie w zycie w UK. Duzo ludzi nie wie, ale council naprawde duzo pomaga i nie chodzo tylko housing benefits czy inne takie.
 
Ostatnia edycja:

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Co wy mu radzicie przecież napisał że jest na poziomie 0, Zaczynaj od podstaw z dobrym podrecznikiem, czasownik "być" "mieć" jak odmieniać liczba; mnoga, poj. jak zadać pytanie,, dni tygodnia,nazwy miesięcy, ogólnie słowek musisz sie uczyc... czasy; przyszly przeszly terazniejszy itd. Ze sluchu i ogladania filmow najbardziej korzystaja osoby ktore juz jako tako umieja angielski. I nie ucz się brytyjskiego bo oni maja z***any akcent, latwiej bedzie ci wymawiac jak amerykance mowia ;p. To co jest ci najbardziej potrzebne i przydatne czego bedziesz uzywac na codzien najszybciej przyswoisz
 

Nick Fiend

Keep smiling
Rejestracja
Lip 28, 2015
Postów
570
Buchów
11
Jak nie wiesz co mówić to mów niewyraźnie. . . chyba najlepiej to do szkoły sie zapisać, inaczej to jak z maczetą przez dzungle.

płynnie patrze i słucham.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1

rm26-600

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2010
Postów
318
Buchów
0
Co wy mu radzicie przecież napisał że jest na poziomie 0, Zaczynaj od podstaw z dobrym podrecznikiem, czasownik "być" "mieć" jak odmieniać liczba; mnoga, poj. jak zadać pytanie,, dni tygodnia,nazwy miesięcy, ogólnie słowek musisz sie uczyc... czasy; przyszly przeszly terazniejszy itd. Ze sluchu i ogladania filmow najbardziej korzystaja osoby ktore juz jako tako umieja angielski. I nie ucz się brytyjskiego bo oni maja z***any akcent, latwiej bedzie ci wymawiac jak amerykance mowia ;p. To co jest ci najbardziej potrzebne i przydatne czego bedziesz uzywac na codzien najszybciej przyswoisz

Poziom zero mam już za soba mordzia ;)

---------- Post Zaktualizowany 00:15 ---------- Data pierwszego postu 00:12 ----------

Mowisz ze jak musisz cos zalatwic to dajesz rade, mieszkasz w uk? Wiem ze w Anglii w college są zajecia dla imigrantów z nativ speaker. Platnosc to chyba 80F na semestr. Znajoma chodzila i sobie chwali. Idzie sie d9brze nauczyc sluchac i mowic + chyba jakas gramatyka ale nie jestem pewien.

Jeśli UK sprawdz w council czy nie ma jakis zajec pomagajacych wzdrozyc sie w zycie w UK. Duzo ludzi nie wie, ale council naprawde duzo pomaga i nie chodzo tylko housing benefits czy inne takie.
Myslałem o szkole,i słyszałem ze w collegach jest cos dla migrantów o nazwie ''esol'' co pomaga przy brexicie.No nic zobaczymy narazie gwałce słówka,tabelki...nie wiem czy dam rade dołączyc szkołe do życia. :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół