nasiona marihuany

Potrzebna pomoc elektryka bo prąd venta nie tyka

Wyszukiwarka Forumowa:

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
Witam mam problem z wentylatorem kanałowym
VENS 125 VKO1
IN-LINE FAN

mianowicie miałem dziś gości więc odłączyłem główna wtyczkę od zasilania boxa z gniazdka gdy wszystko było w ciągłej pracy.
Gdy włączyłem wtyczkę spowrotem wszystko zadziałało tylko nie wentylator
sprawdziłem multimetrem prąd dochodzi went bardzo cichutko buczy i kręci śmigłem ale tak wolno że ledwo to widać , tak ok. jeden obrót na minutę

co mam sprawdzić i jak ewentualnie naprawiać ??????????
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Kup smar w spraju i napsikaj do srodka powinno zadziałać
wenty maja to do siebie ze z czasem sie zacieraja i jak je wyłączysz to mają problem z rozruchem
 

Paplotka

Well-known member
Rejestracja
Cze 7, 2016
Postów
412
Buchów
0
Dzięki koledzy za szybką reakcję.
West działa jak nówka więc napiszę co poczynilem, może komuś pomoże.
Tak więc rozkręcić wentylacja na części pierwsze i patrzę co się mogło spalić i myślałem że albo zwoje albo właśnie ten termik, przez to że ciężko byłoby się do niego dobrać stwierdziłem że najpierw wszystko dobrze nasmaruje.
Zrobiłem próbę i dalej to samo więc znów rozkręcić wirnik i zauważyłem na nim opiłki metalu, wyczyscilem więc dokładnie dwie zaznaczone na zdjęciu części z opiłków, znowu próba i działa. Oczywiście wyczyscilem wszystko z kurzu na koniec bo nazbierało się trochę tego na plastikach.

displayimage.php
[/url][/IMG]
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Zrobiłem ostatnio dokładnie to samo przy okazji zmiany wystroju w boxie. Warto jednak zaopatrzec sir w dobry i odpowiedni smar. Żaden do łańcuchów czy łożysk, wd40 tez nie, chyba, że do wyczyszczenie . Najlepiej sprawdzi się olej mineralny do sparowan precyzyjnych.
Generalnie went zaczął pracować trochę ciszej i równiej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół