nasiona marihuany

[HYDRO - 600W CoB LED - 1m2 - 4 x BlueBerry OG od Barney's Farm)

Wyszukiwarka Forumowa:

kotletkot

Member
Rejestracja
Mar 15, 2016
Postów
19
Buchów
0
displayimage.php
Witam wszystkich!

Będzie to moja druga uprawa soilless. Wczesniej przerabialem outdoor, potem indoor w ziemi i coco dla nabrania doświadczenia.

Proszę o wyrozumiałość, jest to moja pierwsza fotorelacja. Mam nadzieję że będzie się podobać.

Nasiona:
Bluberry OG od Barneys Farm, kiełkuje 5 jakby nie któras nie wyszła ;)


Set up:
veg w namiocie 50 x 100 x 180 (cm) ze swiatłem 48w t5 swietlówki, moze dodam 125W CFL jak bedzie trzeba
wentylator wylotowy w małym namiocie: 180m3/h

flo w namiocie 1 x 1 x 2 (m) ze swiatłem super helios 600W 6 x COB. (producent pisze ze ma 1200W ale nie wiem czy wierzyc)
wentylator wylotowy w dużym namiocie: 550m3/h
system hydro: wilma XL 4 x 18l doniczki, 50 litrow rezerwuar, 50l/h pompka


nawozy:
Canna Aqua Vega A+B
Canna Aqua Flores A+B
Cannazym
Rhizotonic
Cannabooster
PK Bulk
mam Epsom salts i Cal+Mag jakbym potrzebowal.

Pestki od wczoraj są na wacie, dzis widzialem ze juz niektóre pękneły wiec pewnie rano pójdą na kostke Root Riot i wloze do propagatora.



Pozdrawiam.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Mógłbyś coś więcej napisać o systemie HYDRO który używasz? To coś kupionego, zrobionego samemu, jakiś DWC, Ebb and flood, NFT?
 

kotletkot

Member
Rejestracja
Mar 15, 2016
Postów
19
Buchów
0
Jest to kupiony system WILMA XL na 4 doniczki. W doniczkach sa kulki (clay pebbles), pożywka jest podawana przez drippery kilka razy dziennie przez 15 minut, po czym spływa do zbiornika na dole, więc system jest recyrculacyjny.
 

kotletkot

Member
Rejestracja
Mar 15, 2016
Postów
19
Buchów
0
Czas na mały update :)

Wczoraj wszystkie pestki prócz jednej miały już prawie centymetrowe kiełki więc włożyłem je do kostek root riot. [zdj. dzień po włożeniu do kostek]. Wykielkowały bardzo szybko, z czego jestem zadowolony.

Na drugim zdjęciu jest to co obecnie jest w namiocie na flo [2 x Industrial Plant, 2 x The Church. Sorry za jakość zdjęć ale robione klapkiem, nie mogłem lustrzanki znaleźć.

displayimage.php
[/url][/IMG]




Następny update jak już veg zacznie się na dobre ;)

Pozdro i z fartem
 
Ostatnia edycja:

kotletkot

Member
Rejestracja
Mar 15, 2016
Postów
19
Buchów
0
Dzień 1 - oficialny start



Wszystkie pięć panienek poszło do doniczek z kulkami. Podlewam 2 - 3 razy dziennie wodą z Rhizotoniciem (2ml/1l wody)o pH obniżonym do ok 5.6-6.

Podlewanie: 2 - 3 razy dziennie wodą z Rhizotoniciem (2ml/1l wody)

pH: 5.6-6.0
EC: 0.1

temperatura: ok 24 stopnie - przed chwilą dodałem grzejnik tubowy i bede starał się podnieść temperature o kolejne 2-3 stopnie.

wilgotnosc: 50 - 70 % - wlaczam nawilzacz jak spadado 50-55% i wylaczam jak wzrasta do 70%. później dostosuje to wentylatorem, ale najpierw musze kupić nowy dimmer bo obecny nie działa jak trzeba.

Swiatło: ok 30cm nad doniczkami 48W T5

Niespodzianka!




Z jednego nasiona wyszly dwa kielki co bardzo mnie cieszy, ale nie wiem czy z niego cokolwiek wyjdzie. Mimo wszystko dam mu szansę i zobacze jak bedzie dawał rade za kilka dni. Początkowo miałem użyć tylko 4 sadzonek w dućym namiocie, a jedną najsłabszą po prostu wyrzucić. Teraz zastanawiam się nad zmontowaniem małego zestawu aeroponicznego na dwie rośliny i zostawić je w tym mniejszym namiocie.

Na swiatło wybiorę prawdopodobnie jakiś mały panel LED z dwoma cobami. Mam już swoje typy, ale czy możecie mi coś polecić bazujac na własnych doświadczeniach?

Pozdro! :)
 

kotletkot

Member
Rejestracja
Mar 15, 2016
Postów
19
Buchów
0
Ciekawa opcja heavy_smoker ale wole nie zamawiac z ameryki ;) No i budzet mam niewielki wiec za ta cene szukalbym czegos gotowego. myslalem nawet o kilku zwyklych zarowkach wkrecanych na E27 xD
 

kotletkot

Member
Rejestracja
Mar 15, 2016
Postów
19
Buchów
0
Witam wszystkich po miesiacu.


Przesadzilem wszystkie panieniki do duzego namiotu. Wykielkowalem nastepne zeby mniejszy namiot pusty nie stal ;)

Nowe rosliny to:

2 x Dark Star od T.H.Seeds - na zdjeciu dwie po lewej
1 x The Church od Green House Seeds - na zdjeciu prawa gora
1 x Speedy Boom Auto od Kannabia Seed Company - prawa dol


Na razie dopiero wykielkowaly, wiec dopiero za okolo tydzien przesadze je do BioBizz AllMix w 11l doniczkach, automat w 7l. Zrobie im krotki veg wiec powinno starczyc.

Planuje zakup najtanszych ledow na rynku (budzet max 200zl) do ok 100W mocy do mniejszego namiotu. Tak z ciekawosci, dla eksperymentu, moze dadza rade hehe.

Co to Blueberry, jak widac bardzo wolno rosly. Byc moze za malo podlewalem, lub nie pasowalo im swiatlo ze swietlowek. Na szczescie wygladaja zdrowo i za kilka dni powinny odzyc ;)

A oto zdjecia:











Pozdrawiam i z fartem ;)
 

kotletkot

Member
Rejestracja
Mar 15, 2016
Postów
19
Buchów
0
Witam ponownie.

Szybki upload. 42 dzien Veg

Prawie wszystko w normie.

Temperatura w duzym namiocie z Blueberry OG to 19 w nocy i ok 26-27 czasami wzrosnie do 30 jak jest upalny dzien ale jest torba z grzybem produkujacym co2 wiec dadza rade ;) w malym namiocie z dwoma Darkstarami, Churchem i Speedy boom auto jest srednio o stopien, dwa wiecej.

Wilgotnosc w duzym 50%-60% w malym jest malo bo 40-45% ale pryskam woda z rhizo co jakis czas zeby podbic. jakos ida i wygladaja zdrowo wiec nie narzekam :)

Zrobilem trening LST na Blueberry. teraz troche podrosna i przelaczam na flo za ok 2 tyg.

Wode wymieniam jutro. do mieszanki dodam Epsom salts i silicon. W poprzednim projekcie nie uzywalem i chcialbym zobaczyc teraz roznice jesli jakas bedzie. Czy ma ktos doswiadczenie z epsom salts i wie ile ich dac na powiedzmy 10l wody?

Ph utrzymuje w granicach 5.6-6.0. EC jest obecnie no 0.8mS bylo 1.1 na poczatku ale koncowki zaczely sie przypalac wiec obnizylem.

I tak to jakos sie kula... Majac panny i w hydro i w ziemii widze juz jak duza jest roznica w szybkosci wzrostu :O

A oto i one:








Z fartem! :)
 

kotletkot

Member
Rejestracja
Mar 15, 2016
Postów
19
Buchów
0
Witam.

Dzien 59. pierszy dzien po przelaczeniu na 12/12 ;)

zrobilem zdjecia pod swietlowkami zeby bylo lepiej widac kolory ;)





siatke kupuje jutro, zaloze ja jak pokaza plec i wtedy tez zmienie pozywke na flo


a tutaj trzy maluchy, nie wiem w ktorym dniu sa, gdzies za tydzien przelacze je na 12/12.

od lewej dark star, the church, dark star



pozdro
 

kotletkot

Member
Rejestracja
Mar 15, 2016
Postów
19
Buchów
0
Dzien 69.

troche powyrastaly i jest bush. nie ingeruje tam zbytnio teraz i pozwalam im sie rozwijac.

PH: 5.6-5.9

EC: 1.8

Sorry za jakosc fotek. mam nadzieje ze cos tam widac. ciezko wszystko w jednym zdjeciu dobrze uchwycic ;/










Mile widziane wszelkie uwagi i porady :)


do zobaczenia za tydzien

z fartem!
 

kotletkot

Member
Rejestracja
Mar 15, 2016
Postów
19
Buchów
0
Dzien dobry!!

tak wiec:

75 dzien ogolem

16 dzien flo

temp ~ 28 stopni w dzien/ 22 noc

wilgotnosc: do dzisiaj w dzien bylo ok 55% ale po wycieciu lisci spadlo do ladnych 40% :D / w nocy ok 70-80%

ph: ~ 5.7

EC: ~1.9

koncza mi sie nawozy z canny i bede chcial wyprobowac czegos nowego. kolega w sklepie bardzo polecal Intense Nutrients wiec zakupilem po butli A ,B i cos a la cannazym. niedlugo dokupie jeszcze Bud Candy od AdvNut.




Generalnie to jestem zadowolony z tego jak panny rosna. troche sie powyciagaly ale nie boli mnie to bo mniejsca jest. najwyzej nie beda to zbite kompaktowe topy.

Co sadzicie o zageszczeniu ? uwazam ze troche za duzo tam szczytow ale zostawie jak jest. zrobilem im kolejnego fryzjera zeby poodslaniac dolne topy. niechcacy dwa szczyty sie zlamaly ;/

a oto one:




Wiem ze krzywe zdjecie ale chcialem uchwycic jak najwiecej i z tego kąta bylo w miare git :p






Pozdro! :)
 
Ostatnia edycja:

kotletkot

Member
Rejestracja
Mar 15, 2016
Postów
19
Buchów
0
UP!


86 dzien in total

27 dzien flo


Warunki takie same, nie bede sie wiec rozpisywal.

jedyne co sie zmienilo to pozywka. leca teraz na prawie samej wodzie + to czego nie dalo sie wypompowac z dna zbiornika. Dodalem tez 100 ml bud candy . EC jest na 0.6 a ph na 6.1 (mierzone przed chwila)
zrobie im kilka dni takiego flusha i potem znow na pelnej mocy bedzie.








a to moje male naturalne karly ktore leca na samej wodzie i stymulatorze z growth technologies.



Pozdro!


P.S. napisalby ktos jakas porade, pochwale lub z***e. zakladajac fotorelacje liczylem na jakikolwiek feedback poza zbieraniem buchow xD
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół