nasiona marihuany

Kupny box na jedną roślinkę - pytania początkującego

Wyszukiwarka Forumowa:

Scambag

New member
Rejestracja
Kwi 6, 2018
Postów
1
Buchów
0
Witam serdecznie!
Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl by mieć w końcu własną roślinkę, by wiedzieć co jem i móc się wychillować po pracy.
Jako, że praca jest trzyzmianowa, mam bardzo mało czasu wolnego, a co za tym idzie - ciężko jest mi się zabrać by zrobić własny box (jest to dość czasochłonne, a sam nie mam też specjalnego talentu i pomysłu jeśli chodzi o konstruowanie takich rzeczy)
Tu z pomocą przychodzą gotowe growboxy do zamówienia w internecie, ale mam kilka pytań:
1. Jak jest z przypałem jeśli chodzi o odbieranie przesyłki ? (wiadomo, na własny adres zamawiać bym nie chciał, do paczkomatu raczej się nie zmieszczą, zamawiane oczywiście przez tor, płatne za pobraniem itd. ale jest możliwość by np. smutni panowie zapukali pewnego dnia do osoby do której byłoby to zamawiane?)
2. Czy takie growboxy mają w sobie od razu filtr węglowy ? Nie chciałbym by cały blok pachniał jak Jamajskie ulice :D
3. Ile średnio taka jedna roślinka może dodatkowo prądu ściągać ? Czy jak mam prąd na licznik i sam go doładowuje kodami to nie muszę się obawiać przypału czy to raczej nic nie zmienia ?
4. Czy polecacie jakiś w miarę ekonomiczny zestaw ?
Wybaczcie jeśli pomyliłem działy, nie wiedziałem czy wrzucić ten temat tutaj czy do działu dla początkujących. W razie pomyłki, bądźcie łaskawi :jocolor: bless.
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
1. Nie ma przypału, niektórzy popadają w paranoje, jak się boisz możesz zamówić na adres kolegi.
2. Filtr kupujesz osobno, z went kanałowym, lub możesz zrobić z maty okapowej z węglem aktywnym i wiatraka/ów PC
3. Zależy jaka masz lampkę, tu możesz wyliczyć http://www.haszysz.com/kalkulator.html wpisujesz cene za kWh itd
4. Na jedną roślinkę box 30x30cm lub 40x40cm, btw w tych gotowych zestawach często dają lipne źródło światła, bo im nie schodzi, lepiej poczytaj forum to się dowiesz. Ledy żyrandolowe na zwykły gwint e27 są ponoć dobre, lepsze niż cfl, sam nie miałem ale widziałem fotorelacje i wyniki bdb.
 

GreenMind

Well-known member
Rejestracja
Lut 12, 2018
Postów
128
Buchów
0
Witam.
Gotowce.. eh, dobra coś się znajdzie z filterem nie ma lipy.
Growbox Zestaw DiamondRoom DM40 + CFL 150w
wpisz to w google i 1 link, moim zdaniem cena ok
ale nie wiem czy wentylator wyrobi może ktoś inny sie wypowie.

Z 1 ci nie pomoge nie zamieszkuje terenów pl :D
2 Odpowiedziane
3 O ku**a panie tu to do***ałeś ;D zależy od tego jakie światło będzie tam świecić. ja bym szedł w cfl albo ledy. jak masz licznik na doładowanie to powinna być opcja sprawdzenia ile płacisz za kw i wtedy to prosta matma. ja też sam ładuje licznik, i problemów nie mam ale jak już wspomniałem wcześniej nie mieszkam w pl ;D
4. polecimy, ale bez linków :lol3:
 

turtlepower

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2013
Postów
230
Buchów
3
1. Tu mozna mowic tylko o mniejszym lub wiekszym ryzyku - mozesz podjechac autobusem do growshopa , zalozyc wczesniej peruke sztuczne wasy kupic za gotowke, w powrotnej drodze starac sie zgubic potencjalny ogon :lol3: i wtedy duza szansa jest ze bedzie bezpieczenie. A tak na serio to zamawiaj ze sklepow ktore maja dluga tradycje na forum, mozesz odbierac w punkcie odbioru dhl bodajze, jak tak swoj growbox odbieralem - placisz na miejscu gotoweczka i tyle.
2. Filtr mozesz kupic albo zrobic, w zestawach moze bedzie ale pewnie w tych drozszych
3. Z kodami chyba nawet lepiej bo jak placisz itd na biezaco to nikt nie przychodzi nie zaglada chyba nie? ale 1 krzaka to luz - 150W nawet jakbys mial HPSa, akwarium wiecej zere.
4. Ekonomicznie to wyrysowac sobie z OSB i dotna w budowlanym, pozniej poskrecac, zamontowac wentylatorki do kompa - wyjdzie najtaniej. Tak poza tym sie nie wypowiem bo ja wlasnie zaczynalem od boxa z plyty meblowej, a pozniej kupilem namiot i sam cala reszte kompletowalem, moge jedynie doradzic co do HPS - kup dobry balast jezeli szedlbys w ten temat bo taki tani mialem pierwszy raz to glosny byl w ch..

zamawianiem bym sie nie martwil o przypal - kupowalem w rozny sposob, lacznie z allegro i nic mnie zlego nie spotkalo - twoim wrogiem jest dlugi jezyk i byc moze aromat - jak nie zadbasz odpowiednio.
 

apmal

Well-known member
Rejestracja
Lut 24, 2018
Postów
82
Buchów
0
Chciałbym dodać że jakiś tani balast do HPSa padł po 30 godzinach naświetlania :)
Najlepiej kupić taki elektroniczny Lumatek, a z magnetycznych GIB. Warto dopłacić te parę złotówek i mieć pewność.

Moja propozycja to Hydro Shoot HS40 + hps 100w (gib flower spectrum + pro-v-t 100) + axial flo 100 + mieszający wentyl na klipsie + doniczka 11l, termometr, wilgometr :D, jakieś podstawowe nawozy, ph test - prąd to jakieś max 35zł na miesiąc wychodzi wraz z wentylacją, być może nawet taniej
 

Maniak

Go Hard or Go Home
Rejestracja
Paź 9, 2008
Postów
405
Buchów
141
Kup jednego leda cob i bedziesz najbardziej zadowolony, a rachunki beda minimalne.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół