nasiona marihuany

Mini szklarnia

Wyszukiwarka Forumowa:

RickSanchez

New member
Rejestracja
Mar 6, 2018
Postów
2
Buchów
0
Witam wszystkich! To mój pierwszy post na forum, więc zarazem powitanie. Nie będę tu pisał o roślinach, jakie mam zamiar uprawiać (a raczej dać im dobry start w tej szklarni) a o samej szklarni. Do roślin założę fotorelację. W każdym razie będą dwie szklarnie. Jedna na 11 roślin pełnosezonowych, natomiast druga na 6 roślin AF. Ta druga będzie mniejsza, ale nieznacznie, ponieważ wolę zrobić większą szklarnię niż lecieć do sklepu po mniejsze doniczki do automatów... paradoks lenistwa :D No więc tak: Poniżej załączam rysunek techniczny, abyście mogli to sobie zobrazować. Na górę mini szlarni będzie nałożona plexi, wystająca kawałek poza samą konstrukcję, aby stanowiła daszek dla dziurek wentylacyjnych w ściance. Cała szklarnia postawiona będzie na jakichś patykach/kamieniach/czymkolwiek. Na spodzie szklarni są dziury, które odprowadzą wodę, jest tam również rozsypany keramzyt. Na dno doniczek też dam trochę keramzytu. Wszystkie powyższe działania mają na celu niedopuszczenie do zalania szklarni. Plexi przytwierdzam do kantówek za pomocą wkrętów 25 mm (UWAGA! jeśli też tak chcesz zrobić - najpierw nawierć plexi wiertłem o średnicy większej niż gwint wkręta. najlepiej pod wkręta dać też podkładkę. Nie dociągaj wkręta maksymalnie, bo plexi pęknie. To bardzo kruchy materiał.). Szczeliny pomiędzy podstawą z płyty a ścianami z plexi uszczelniam silikonem. Dno może wyłożę kocem ratunkowym - jako odbłyśnik i izolacja od gleby, ale nad tym jeszcze się zastanowięGórę zostawiam otwartą, przykręcaną na 2 lub 4 śrubki. Całą szklranię na spocie obsypuję dookoła ślimakolem Jeśli chcielibyście zrobić coś takiego ze szkła - również mogę wam pomóc, zmieniając troszkę konstrukcję - żadnego wiercenia w szkle itp. Jeśli macie dla mnie jakieś rady - chętnie przygarnę. Jakieś pytania - chętnie odpowiem. Ja mam do Was natomiast jedno - Pestki trafiły godzinę temu na waciki (mamy 04.04) w niedzielę (08.04) mają wylądować w doniczkach na spocie. Muszą w nich przetrwać o własnych siłach przez tydzień, bo nie mam wtedy czasu się nimi zajmować. Jak myślicie - dadzą radę? Pozdrawiam!
 

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
Jeśli to wszystko chcesz zrobić w terenie na spocie to Ci powiem, że fajny jesteś i powodzonka :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół