nasiona marihuany

Obornik granulowany

Wyszukiwarka Forumowa:

Zyzz

Member
Rejestracja
Lut 6, 2018
Postów
22
Buchów
0
Obornik granulowany-jak to z nim jest? Producenci zazwyczaj podają ilość gram na metr kwadratowy. Ilość podaną na litraż (tylko dla uprawy w doniczkach) znalazłem tylko w przypadku jednego producenta i tylko jednego rodzaju obornika granulowanego a mianowicie owczego: http://www.florovit.pl/hobby/produkty/florovit-pro-natura-obornik-granulowany Podane jest 20-30g/10l. Wydaje się trochę mało no ale dobra, skoro tak piszą... Zastanawia mnie bardziej jak to jest w przypadku obornika granulowanego końskiego. W jakich ilościach dodajecie granulat bydlęcy/koński do ziemi? Może ktoś mi wytłumaczyć co producent ma na myśli z tym:

"przy sadzeniu i przesadzaniu roślin wymieszać obornik z ziemią pochodzącą z dołka w proporcji 30 – 40 g/10 l (45 – 60 ml/10 l)"
a przy każdym produkcie jednocześnie:
"przygotowanie podłoża: min. 10 dni przed siewem/sadzeniem".

Zgłupiałem i nie wiem już jak się tym obornikiem obsługiwać żeby nie popalić krzaków. Będę wdzięczny za radę ile jak i kiedy dać ten obornik żeby wykorzystać jego potencjał a jednocześnie nie przedobrzyć na dołek ok 30-40 litrów ziemi uniwersalnej (20l) zmieszanej ze spotową 10-15l i perlitem. Wrzucacie to do dołka i mieszacie z nim całość ziemi czy może dajecie na spód i mieszacie z dolną warstwą żeby granulki były dalej od korzeni? Z góry dzięki za rady. PS. prosiłbym o rady osób które miały do czynienia z tym nawozem.
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
ja na taki dołek daję konkretną garść , mieszam z ziemią w górnej części dołka. małe prawdopodobieństwo popalenia roślinki, taki obornik jest już wysezonowany , oczywiście ja sypię bydlęcy ale z tego co wiem to jedynie z obornikiem ptasim trzeba uważać bo jest ostry i może popalić troszkę
 

Zyzz

Member
Rejestracja
Lut 6, 2018
Postów
22
Buchów
0
Ile czasu czekasz od dodania granulatu do wysadzenia siewek?
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
jakiś tydzień starczy, obornik rozkłada się powoli i uwalnia swoje npk ,wiadomo , optymalnie jest dać wcześniej jakiś miesiąc ale jak nie ma czasu to i tydzień starczy. obornik traktuję jako dodatki uszlachetniające ziemię nie jako główne nawożenie, jak chcesz to możesz zlać dołek humusem , działa jak obornik i ładnie wzbogaca dołek w pożyteczna florę bakteryjną
 

zapo

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2016
Postów
406
Buchów
0
ja też właśnie szukam czegos do użyźnienia gleby mozecie coś polecic bo na dniach chce przekopac 3 spoty bo jeden spot to sam piach to musze ziemii nawieść.. od 8 do 15 maja bede krzaki sadził więc musiałbym już działać. prosze o pomoc bo nie chce zakladac nowego tematu.

---------- Post Zaktualizowany 20:03 ---------- Data pierwszego postu 19:57 ----------

czy 25kg granulatu bydlęcego wystarczy i czy bedzie dobry? na 30 krzaków?
 

Zyzz

Member
Rejestracja
Lut 6, 2018
Postów
22
Buchów
0
Nie mogę powiedzieć że korzystałem z tych nawozów/użyźniaczy gleby ale też od jakiegoś czasu robię sobie rozeznanie i znalazłem kilka ciekawych produktów, jeśli masz trochę większy budżet i zamiar stosowania nawozów organicznych to sądząc po opisie producentów jest parę produktów wartych uwagi:
-Plagron Bio Supermix
-Plagron Mega Worm
-Guanokalong lub Plagron Bat Guano
-oborniki granulowane
użyźniacze:
-Humistral
-Totalhumus
-Humik
-UGmax
-Rosahumus
i ogólnie preparaty humusowe. Wapnowanie też dobrze wpływa na polepszenie struktury gleby. Może jest ktoś na forum kto korzysta z wyżej wymienionych i powie coś na ich temat. Polepszacz gleby + preparat z kwasami humusowymi najlepiej z leonardytów wydaje się dobrą mieszanką do poprawienia żyzności.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół