nasiona marihuany

Coś do zasilania - nie agregat

Wyszukiwarka Forumowa:

Miyagi

Active member
Rejestracja
Mar 11, 2018
Postów
32
Buchów
0
witam , potrzebowałbym pomocy w temacie - co moge kupic do ładowania w innym miejscu niz moj growik? chodzi mi o jakieś baterie , akumulatory . w miejscu gdzie dzialam nie moge odpalic agregatu , a potrzebuje w sumie 6kw .
jest tu ktoś kto umiałby mi pomoc ? za konkretny pomysł jestem w stanie sie odwdzieczyc ;)
 

Miyagi

Active member
Rejestracja
Mar 11, 2018
Postów
32
Buchów
0
[MENTION=84329]DarkMessiah[/MENTION] I to serio ? To jak połączę kilka tysi ziemniaków to nigdy nie bede płacił za prąd ?
 
D

DarkMessiah

Guest
wydaje mi sie ze to najprostrza metoda :crazy: no chyba ze umiesz zbodowac sobie mini elektrownie atomowa to bedzie leprze rozwiazanie
 

Miyagi

Active member
Rejestracja
Mar 11, 2018
Postów
32
Buchów
0
wydaje mi sie ze to najprostrza metoda :crazy: no chyba ze umiesz zbodowac sobie mini elektrownie atomowa to bedzie leprze rozwiazanie
Tylko czy taka metoda pociągnie 3miesiace ? A ziemniaki sie nie rozładują? Myślałem o jakies baterii albo dużym akumulatorze tylko nie wiem czy gdzieś takie znajdę a ziemniaki nie powiem bo sprawdzę ta rozkminke :)
 

Miyagi

Active member
Rejestracja
Mar 11, 2018
Postów
32
Buchów
0
Kurczę sprawdzę to chociaz szczerze watpię w taka opcje ,poza tym ciekawe ile takie ziemniaki wytrzymają do momentu rozładowania ,pomoże ktos jeszcze moze znacie jakies baterie czy akumulatory co mogłoby sie sprawdzić ?
 

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
Hmmm, potrzebujesz 6kW mocy. Przy 12/12 daje to 72kWh. Wiadomo że zawsze są jakieś straty, licząc sprawność przeniesienia energi na poziomie 80 % to potrzebujesz dajmy na to 86 kWh baterie + transformatory + ładowarki itp.

Akumulaory optima + transformator. Akumulator 66AH przy napięciu 12V ma ok 0,75 kWh. Więc potrzebujesz 114 takich akumulatorów żebvy mieć 86 kWh, do tego drugi komplet w innym miejscu żeby się łądował. Do każdego akumulatora potrzebujesz ładowarkę i czas żeby je podmienić. Ewentualnie kupić 2 busy, tam poukładać akumulatory i jeździć je podmieniać.

Co daje koszt 215 000 zł za akumulatory + jakieś 20 tys na sprzęt do ich ładowania + 2 busy + kasa na jakieś transformatory

Ewentualnie może 2 x Tesla S i z nich kradnij prąd :) Może nawet cenowo podobnie by wyszło co konfiguracja powyżej.

Opłaca Ci się? No chyba nie bardzo
 

Miyagi

Active member
Rejestracja
Mar 11, 2018
Postów
32
Buchów
0
[MENTION=84598]pakowski[/MENTION] dzieki za rozkminke bo wlasnie myślałem o tym samym ze to jakiś dramat ,a jakby miec same baterie jak do aut elektrycznych ? Czy takich sprzętów nigdzie nie sprzedają ? Dramat to wyglada póki co
 
O

OdcieńZieleni

Guest
ale Ty nie kumaty jesteś, przy takim poborze prądu uprawa jest nierentowna, musisz ogarnąc miejsce z sieciowym prądem, inaczej kaplica.
 

Miyagi

Active member
Rejestracja
Mar 11, 2018
Postów
32
Buchów
0
Ty chyba nie kumaty jestes , jest z czego wyjsc na swoje i chciałbym i 50kola zainwestować zeby miec jakies zasilanie bateryjne czy cos w tym rodzaju . Nawet na agregacie po kalkulacji idzie dobrze wyjsc ,ale co ja tam wiem ,jak o innowacje pytam..
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Jak nie ma przylacza do sieci to nic innego niz agregat sie nie oplaca. Wszelkie eko-elektrownie wiatrowe czy sloneczne potrzebuja magazynu energii a to stwarza wlasnie nieoplacalnosc inwestycji.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
innowacyjność musi iść w parze z rentownością, co tu jest niemożliwe, więc co z tego że się da, nie wiem czym się kierujesz, ale to nie ma rąk ani nóg, taki projekt, co z tego, że bedziesz miał sprzęt który wytworzy Ci takie napięcie jak kupno, utrzymanie, przeglady wpie****ą CI tyle hajsu ze nie bedzie sie to opłacać? w dodatku w polszy dochodzi duży wyrok za uprawę, choc nic nie napisałeś ze chcesz zacząc działac w Polsce,pakowski ładnie Ci wytłumaczył, czego nie rozumiesz? 50tyś mało, zresztą na moje zła drogę obrałeś ale mimo to życze powodzenia, może bedziesz drugim teslą, kto wie
 

Miyagi

Active member
Rejestracja
Mar 11, 2018
Postów
32
Buchów
0
Dzieki za sprowadzenie na ziemie trochę panowie .myślałem o takich bateriach jak montują do aut elektrycznych. Kieruje sie tym ze gdyby osiągnąć cicha uprawke na bateriach to mógłbym sobie działać i działać i nic nikomu by sie nie działo . Nie chodzi o Polskę ale kraj z podobnym prawem w tych kwestiach wiec wolałbym byc ostrożny maxymalnie

---------- Post Zaktualizowany 20:19 ---------- Data pierwszego postu 20:17 ----------

http://www.into.pl/silniki/ A na takich silnikach nic nie ugram ? Chodzi mi zeby w jednym mieszkaniu ładować ,a w drugim działać - tak wiem ze sie porywam ale słaby jestem z elektryki
 

pakowski

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2017
Postów
116
Buchów
1
Takie baterie od samochodów elektrycznych są mega drogie. Używane, żeby były w 100% sprawne to pewnie 10-15 tys za baterię 45kWh. Potrzebujesz 2 takie baterie do zasilania 12/12 i kolejny komplet 2 które byś ładował. Do tego ładowarki.
Jest jeszcze problem z wysterowaniem elektroniki która będzie ładować lub oddawać energię z tych baterii. W samochodzie steruje tym komputer, a technika jest tak skomplikowana, że bez samochodu może nie być opcji z tego skorzystać.

Jest też coś takiego jak Tesla Powerwall. 24kWh. Potrzebowałbyś 8 sztuk conajmniej, żeby mieć 2 komplety. Razem 47,900$ (+ cło + akcyza) + ładowarki + sprzęt do zrobienia z tego 230V

Zejdź na ziemie bo nie ogarniesz tego.
 

Miyagi

Active member
Rejestracja
Mar 11, 2018
Postów
32
Buchów
0
Dzieki wielkie,zostaje wiec dobry agregacik. Mysle ze powinien byc większy zeby nie pracował z cała mocą non stop,ktos ma jakies propozycje moze ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół