nasiona marihuany

AK48 czy gotowy ?

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

kozabystra

Member
Rejestracja
Lut 15, 2018
Postów
7
Buchów
0
Witam
jest to mój pierwszy grow.
niestety nie posiadam mikroskopu i doświadczenia żeby ocenić stadium dojrzałości topów?
Jest to AK48 auto, światło 24/0 viparspectra ,nawozy biobiza ,od tygodnia tylko woda z cukrem kokosowym, od wczoraj tylko woda.
temp 23/25C wilg.43%
ziemia batmix.
troche co2 z butli.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Zdjec nie widac.
 
E

EPC3008

Guest
Jeżeli zetniesz późno, kiedy trichomy są brązowe, i roślina zaczyna być przejrzała, będziesz miał niższy poziom THC, przez to, że nastąpi degradacja THC do innych kannabinoidów które tworzą tak zwanego mózgo***a (jak ja to nazywam): ciężka faza, ryjąca banię, łatwo złapać paranoje i jakieś strachy.Generalnie ścięcie szybko, kiedy trichomy są jasne / jasnomleczne powoduje, że mają najwyższy poziom THC ale mało innych kannabinoidów. Takie zioło będzie bardziej pobudzające, ale z biegiem czasu jak będzie schnąć i się kurować, będzie przypominać zioło ścięte trochę później.
 

PonuryŻniwiarz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 16, 2012
Postów
3,147
Buchów
9
Jeżeli zetniesz późno, kiedy trichomy są brązowe, i roślina zaczyna być przejrzała, będziesz miał niższy poziom THC, przez to, że nastąpi degradacja THC do innych kannabinoidów które tworzą tak zwanego mózgo***a (jak ja to nazywam): ciężka faza, ryjąca banię, łatwo złapać paranoje i jakieś strachy.

Nie to, żebym próbował zaprzeczyć Twoim personalnym odczuciom, ale chyba najlepiej wspomnieć tylko, że "przejrzała roślina ma niższy poziom THC". To jest jakoś stwierdzone empirycznie.

Ta dalsza część to trochę już odbiór osobisty czy zestaw bardzo zmiennych warunków danej rośliny / partii suszu. Mamy chyba wszyscy nieco różne strefy komfortu, jeśli chodzi o stan "upojenia". Przykładowo, dla mnie efekt zbliżony do opisywanego "mózgo***a" prędzej wywoła po prostu mocne zioło, świeża partia mocnego zioła, żeby być precyzyjnym.

Być może jest tak, że dana odmiana / grupa odmian ma coś w stylu "najlepszego okresu na zbiór", kiedy wszystko, co w niej zawarte jest w takich proporcjach, że nie kłóci się ze sobą i celem przeznaczenia. Idąc najprostszą drogą byłaby to wcześnie ścięta sativa i później ścięta indica. Przy czym, z mojego doświadczenia, indici ścinane na początku okna zbiorów były tym, co przemawiało do moich wyobrażeń działania tej rośliny najtrafniej.
Co na to obszar multihybryd? Nie silę się zgadywać.

Rozmowy z działu o waporyzacji każą jednak zacząć jeszcze inaczej traktować przyswajanie tych wszystkich specyfików. Być może, dzięki takim urządzeniom, zniknie nieco bałagan związany z nierozróżnianiem czy niedopasowaniem typu wrażeń po.
 
Ostatnia edycja:

kozabystra

Member
Rejestracja
Lut 15, 2018
Postów
7
Buchów
0
Dzięki wielkie za otwarcie dyskusji,jednak wracając do pytania ,w tym konkretnym stanie ze zdjęć. Czy jestem(ta Ak48) już w oknie żniw, waszym zdaniem,czy jednak jeszcze nie?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Nie bede wdawal sie w polemike odnosnie dzialania i scinania wczesniej czy pozniej, bo tak jak mr Smierc napisal - kwestia mocno subiektywna i nie ma zlotego srodka dla wezystkich odmian, gustow i wlasnych potrzeb.

Co do roslin ze zdjec - moim zdaniem wkraczaja one w ostatnia faze kwitnienia i wypadaloby je chwile potrzymac przed scieciem foty co prawda slabe, ale widac duzo bialych wlosow i ta pani jeszcze puchnie. Strzelalbym, ze bedzie gotowa w ciagu dwoch tygodni, ale to tylko strzal. Proponowalbym zero odzywek i podlewanie sama woda. Jak nie masz mozliwosci zakupu czegokolwiek do kontroli zywicy to proponowalbym poczekac tydzien i wrzucic zdjecia.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,245
Rozwiązań
1
Buchów
16,427
Odznaki
1
degradacja THC do innych kannabinoidów które tworzą tak zwanego mózgo***a (jak ja to nazywam): ciężka faza, ryjąca banię, łatwo złapać paranoje i jakieś strachy.Generalnie ścięcie szybko, kiedy trichomy są jasne / jasnomleczne powoduje, że mają najwyższy poziom THC ale mało innych kannabinoidów. Takie zioło będzie bardziej pobudzające, ale z biegiem czasu jak będzie schnąć i się kurować, będzie przypominać zioło ścięte trochę później.

Co za farmazony...
 
K

K2

Guest
góra 2 tyg, to auto które kwitnie 8 tygodni ? To ile rosło ?
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Nie to, żebym próbował zaprzeczyć Twoim personalnym odczuciom

Hmmm cytujesz usera "EPC3008" ale to nie jego tekst, tylko mój, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę... a to dlatego, że user ten skopiował własciwie słowo w słowo to co napisałem gdzie indziej.

Możecie to uważać za farmazony, ale przecież to wiedza potwierdzona badaniami, ba - nawet gdzieś tutaj na tym forum widziałem wykresy zawartości THC w zależnościu od momentu ścięcia, i najwiekszy poziom jest na początku ostatniej fazy kwitnienia, a nie na końcu. Bardzo mało jest za to innych kannabinoidów jak CBD - oczywiście relatywnie mało w stosunku do ścięcia później, bo są odmiany które już na samym początku będą mieć wysoki poziom CBD i innych kannabinoidów poza THC, a potem pod koniec kwitnienia jeszcze więcej.

Efektem wysokiej zawartości THC przy niskiej zawartości CBD jest pobudzenie jak po amfie, kto nie wierzy niech sobie zajara jakiegoś hejza który ma prawie zero CBD. Power Plant od DP jest taką odmianą, ma 0,0% CBD, ale to musi byc PP od DP a nie innego breedera, bo inni breederzy zepsuli tą odmianę indyjkami. Sama nazwa tej odmiany pochodzi od efektu po paleniu - jest bardzo energetycznie, lepiej nie palić wieczorem bo się nie zaśnie.
 

kozabystra

Member
Rejestracja
Lut 15, 2018
Postów
7
Buchów
0
góra 2 tyg, to auto które kwitnie 8 tygodni ? To ile rosło ?

Kiełek wyskoczył 5 stycznia, preflowery zaobserwowałem 9 lutego.

Poczekam jeszcze tydzień, miedzy czasie może zdobędę jakaś lupkę.
ale i tak wstawie jakąś fotkę, żeby mieć pewność, z waszą pomocą.
na razie dzięki.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Ja po przejrzałym ziole łapię jakieś strachy i paranoje, wolę ścinać troszkę wcześniej kiedy 80% włosków na szczytach jest brązowych.
 
L

Lord of Bhang

Guest
Jak jest zioło przejżałe i jest 100%trichomów brązowych to jest kanapowiec,usypiacz.
Przynajmniej na mnie tak działa.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
To przy indyjce, a teraz zapal sobie takiego przejrzałego hejza trzymanego 16 tygodni na kwitnieniu, czy inną głównie sativę, stawiam na to, że złapiesz mega paranoje.
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół