nasiona marihuany

LED na veg HPS na flo! (proszę o poradę)

Wyszukiwarka Forumowa:

Nindza

New member
Rejestracja
Mar 30, 2018
Postów
2
Buchów
0
Witam! Planuję coś przydziałać na powierzchni 2.88m2 (1.2x2.4). Ogranicza mnie jedynie trochę zużycie prądu...
Mam 6 lamp LED, odpowiedników mars hydro (czyt. z chin) z których jedna ma pobór 90w, co daje łącznie 450W.
Planuję użyć tych lamp na vegu,
Na flowering planuję użyć HPS 2x600w o barwie 2000k czyli pod kwitnienie.
Problem polega na tym aby ograniczyć zużycie, nie moge świecić 20 godzin 1.2kW, te lampy juz posiadam więc myślę o ich zaimplementowaniu, ustabilizuje tym samym różnicę w poborze między veg/flo.

Czy według was ma to sens ? Czy rośliny nie przyhamują przy takiej różnicy świetlnej ?
Pozdro!
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Jeśli ogranicza Cię zużycie prądu może zacznij od pestki 12/12 lub fp 12/1?
Czemuż rośliny miałby by przyhamować? Nic im nie będzie. Byleby barwę światła na flo miały odpowiednią (czyt. ciepłą).
 

Nindza

New member
Rejestracja
Mar 30, 2018
Postów
2
Buchów
0
Jeśli ogranicza Cię zużycie prądu może zacznij od pestki 12/12 lub fp 12/1?
Czemuż rośliny miałby by przyhamować? Nic im nie będzie. Byleby barwę światła na flo miały odpowiednią (czyt. ciepłą).

Dzięki za odp!
Nie jestem do końca przekonany do 12/1, to trochę nienaturalne:crazy:
12/12 od startu odbiera tą kontrolę kiedy mają suczki kwitnąć...
Naprawdę uważasz że lepiej wbić chu*a w te lampy ledowe i kombinować 12/1?!
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Jak bym miał już te ledy to bym na nich krótkiego vega zrobił i wrzucił pod hpsy 12/12. Zależy jeszcze jakiej jakości to ledy. Jeśli piszesz, że chińczyki to też nie wiadomy efekt będzie.
Kiedyś też miałem problem ze zużyciem prądu w bloku to jechałem na hps 600w od pestki 12/12 i nie narzekałem. Rachunki były w okolicach 400 więc tłumaczeniem było nadmierne używanie piekarnika i komputerów.
Zrób jak uważasz za słuszne. Aby z głową :)

Pozdrawiam :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół