nasiona marihuany

Merry sama w domu...

Wyszukiwarka Forumowa:

Torlatch

Member
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
21
Buchów
0
Siema jest dylemat.
Roslina zostaje sama w domu przez 5 dni, czyli dopiero za 7 dni od ostatniego podlana mógłbym znowu ją odwiedzić. Donica 20l, WW sezonowa, zawsze dostaje 1l + biobizz co 3-4dni, pozne stadium flo. Lepiej przed samym wyjazdem podlać domyślną dawką, czy zostawić i wysuszyć ją przez te 7 dni?
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Zależnie od tego jak późne to stadium flo - przesuszenie przez te 7 dni możne jej znacznie pomóc!
Wielu zaawansowanych growerów używa takiej techniki w zaawansowanym flo - przesuszają delikatnie roślinki, żeby do korzeni dotarło jak najwięcej tlenu, a przy następnym podlaniu daja im pożądną dawkę nawozów, żeby zwiększyć EC i "napopmować" szczyty :)
Myślę że spokojnie możesz dać jej podeschnąć - lepsze to niż przelanie.
 

Torlatch

Member
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
21
Buchów
0
Zależnie od tego jak późne to stadium flo - przesuszenie przez te 7 dni możne jej znacznie pomóc!
Wielu zaawansowanych growerów używa takiej techniki w zaawansowanym flo - przesuszają delikatnie roślinki, żeby do korzeni dotarło jak najwięcej tlenu, a przy następnym podlaniu daja im pożądną dawkę nawozów, żeby zwiększyć EC i "napopmować" szczyty :)
Myślę że spokojnie możesz dać jej podeschnąć - lepsze to niż przelanie.

Słyszałem o przesuszaniu rośliny na samym końcu flo, po flushu. Ale jak się to dotlenianie ma z produktami które miarkuje z tabelą? Moja widow wygląda trochę głodnie i w sumie mógłbym się pokusić o nawet podwojenie dawki z tabeli, tylko właśnie wchodzę w ten próg gdzie "top-max" leje się ostatnie 3 tygodnie w 4ml/1l - jak ustalić na ile mogę sobie pozwolić? To mój pierwszy udany grow, reszta kończyła marnie przez intensywne nawożenie (trochę się teraz boję odżywek).
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Podlej przed samym wyjazdem solidnie, dolej w podstawkę i będzie dobrze.

Ja jak na tydzień musiałem wyjechać i nie miałem komu zlecić podlewania zawiesiłem 2x 5L butle z małą dziurką. Woda kapała sobie po trochu i na pewno sporo to pomogło.

To opcja alternatywna.

Zawsze lepiej zrobić coś niż nie robić nic. Przesuszyć także mi się zdarzało (uwierz, efekt mocno mizerny) jeśli będzie "aż" za mocno.

Co do odżywek. Dawny kolega beerus zaznaczył pewien fakt w moim Temacie z tabelami

Przy używaniu zestawu BioGrow,Bloom i Top Max z medium AllMix pod LEDem monochromatycznym należy uważać na BioGrow ze względu na łatwość przedawkowania AZOTU. Natomiast jeżeli chodzi o flo to BioBloom i Top Max można śmiało podawać nawet w dawkach od 1.5x do nawet 2.5x pod warunkiem obserwacji czy nie występuje namiar z AZOTEM. Potas i fosfor podczas flo znikają bardzo szybko i od razu wychodzi niedobór widoczny na dolnych partiach liści. Przy stosowaniu wg. tabeli z azotem jest wszystko w porządku ale niedobór potasu i fosforu skutecznie spowalniają roślinę w rozwoju oraz widoczne są niedobory w/w mikro elementów.
 

Torlatch

Member
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
21
Buchów
0
Co do odżywek. Dawny kolega beerus zaznaczył pewien fakt w moim Temacie z tabelami

W takim razie podleje solidnie, bez zawieszania butli - nie ma co cudować jak wokół elektronika wg. mnie <palacz>
Co do nawozów, jedno pytanie: Bo nie wiem jak się ustosunkować do cytatu, mam CFL + light mix, czyli nic nie pasuje. Myślałem już nad odłożeniem bio-grow całkowicie i zwiększeniu dawki bloom'a, ale tabela twardo twierdzi że mam lać 4-5 ml/l - kiedy N-P-K biogrow = 4-3-6! (Widzę jasne odbarwienia na wiatrakach, czyli azotu za dużo) - dobry to plan, czy być aptekarzem i lać z tabelą na moim set-upie i z tymi odbariwniami?
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Zwiększ dawkę P i K po prostu. Ja nie używałem tych nawozów więc może ktoś, kto ma z nimi doświadczenie się wypowie.
Azotu raczej w tym stadium powinno się całkiem zminimalizować.
 

Torlatch

Member
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
21
Buchów
0
Dobra, dzięki wszystkim za pomoc i poszerzenie wiedzy! Zalałem 1l normlanie z tabelą i drugi literek z połową dawki bo się jednak obawiam tych nawozów bez kontrolowania. Prosze zostawić temat otwarty to po powrocie wrzucę foty i zobaczymy czy przeżyła :yeahh:
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
W takim razie podleje solidnie, bez zawieszania butli - nie ma co cudować jak wokół elektronika wg. mnie

Co do nawozów, jedno pytanie: Bo nie wiem jak się ustosunkować do cytatu, mam CFL + light mix, czyli nic nie pasuje. Myślałem już nad odłożeniem bio-grow całkowicie i zwiększeniu dawki bloom'a, ale tabela twardo twierdzi że mam lać 4-5 ml/l - kiedy N-P-K biogrow = 4-3-6! (Widzę jasne odbarwienia na wiatrakach, czyli azotu za dużo) - dobry to plan, czy być aptekarzem i lać z tabelą na moim set-upie i z tymi odbariwniami?

Jak masz nadmiar azotu, to nie dawaj biogrow, ta tabelkę bierz za wskazówkę, nie jako sztywne dane których musisz się trzymać.

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?134044-Odżywki-Biobizz-Odpowiedzi-od-Biobizz :sunny:
 

Torlatch

Member
Rejestracja
Wrz 18, 2017
Postów
21
Buchów
0
Maleństwo żyje, trochę wiatraków się ususzyło i jeden top od ciepła się "rozbił", szczyt jakby odrosty wypuścił... już tak miał wcześniej, jest wyżej od pozostałych i nie zaskoczyło mnie to zbytnio - to koniec flo i mam wy***ane w takie drobiazgi (będzie mniej do trymowania :lol3:). Skoczę dzisiaj po batki do lustrzanki i pochwalę się jak to wygląda.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół