nasiona marihuany

Szukam preparatu

Wyszukiwarka Forumowa:
E

EPC3008

Guest
Ionic cal-mag + azot nie daje rady widać po liściach ze już za dużo maja azotu. A nie chciał bym popalić czy zblokować. Czy jest jakiś preparat bez azotu byle nie dolomit podobno długo się wkręca.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Jakiego pierwiastka konkretnie szukasz? Magnezu?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Siarczan magnezu jako sól gorzka i saletra wapniowa która dysocjuje i jest łatwo dostępna, tylko w niej też tam jest jakiś azot tylko już chyba nie przyswajalny. Zważ też że lepiej wchłania się wapń z jakimś azotem nie wiem czy nie amonowym. Też lałem syropy dla dzieci z wapniem i dawało radę tylko że do hydro.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jak szukasz wapnia to guano nietoperza (15% Ca w guanokalong). w gratisie masz zastrzyk P
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Bat guano jest świetne, ale jeżeli to nie jest w płynie, to trzeba zmieszać z ziemią przed posadzeniem. Ewentualnie można podsypać wokół łodygi i podlewać, ale będzie mniej skuteczne. Największym bezsensem jest mieszanie tego z wodą i podlewanie, to nie jest tego typu nawóz.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Bat guano jest świetne, ale jeżeli to nie jest w płynie, to trzeba zmieszać z ziemią przed posadzeniem. Ewentualnie można podsypać wokół łodygi i podlewać, ale będzie mniej skuteczne. Największym bezsensem jest mieszanie tego z wodą i podlewanie, to nie jest tego typu nawóz.

Mieszalem z woda i podlewalem - dlaczego uwazasz to za bezsens? I czym to sie rozni od posypania po wierzchu i pozniejszym podlewaniu?
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Poczytaj instrukcje na stronie producenta (http://www.guanokalong.nl/engels.html), to zobaczysz, że piszą tylko i wyłącznie o mieszaniu z ziemią, do mieszania z wodą jest inna wersja - w płynie: Guankalong Extract. Więc nawet robienie dressingu / podsypania wokół rośliny jest w sumie bez sensu, sorry że o tym wspomniałem. Dressing można robić z innymi ich nawozami.

Po drugie skoro używasz tego z wodą, to pewnie zauważyłeś, że dość słabo się rozpuszcza, nie? No właśnie - bo to jest nawóz organiczny nie przeznaczony do mieszania z wodą, tylko do wzbogacania gleby i wolnego uwalniania składników.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Poczytaj instrukcje na stronie producenta (http://www.guanokalong.nl/engels.html), to zobaczysz, że piszą tylko i wyłącznie o mieszaniu z ziemią, do mieszania z wodą jest inna wersja - w płynie: Guankalong Extract. Więc nawet robienie dressingu / podsypania wokół rośliny jest w sumie bez sensu, sorry że o tym wspomniałem. Dressing można robić z innymi ich nawozami.

Po drugie skoro używasz tego z wodą, to pewnie zauważyłeś, że dość słabo się rozpuszcza, nie? No właśnie - bo to jest nawóz organiczny nie przeznaczony do mieszania z wodą, tylko do wzbogacania gleby i wolnego uwalniania składników.

Panie, ja stosuje ten nawoz od kilku upraw, ale za twoja rada zajrzalem na strone producenta, lal cytat:
"Topdressing: Use 100 grams of GuanokalongŽ powder or pellets per plant as top dressing and then water it in."
A teraz mi odpowiedz: czym sie rozni czesciowe rozpuszczenie w wodzie i wlanie calosci (razem z nierozpuszczonym proszkiem) do donicy? Moim zdaniem niczym, bo zamiast rozsypac i podlac podlewam mieszanka guano + woda, a przy nastepnych podlaniach jeden ch*j czy bylo sypniete czy chlapniete. Guano wyczerpuje sie dosc szybko (1mc) i trzeba albo uzupelnic, albo uzyc innego nawozu.

Jakies konkrety odnosnie niedosypywania kupy do wody?
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Tym się różni, że nie rozpuścisz tego dobrze w wodzie, sam próbowałem - po 15 minutach mieszania mikserem dalej był na dnie piasek. A dwa chciałem tym szybko uzupełnić wapń i nic to nie dało. Top dressing powoduje, że podłoże powoli tym przechodzi od góry i nawóz jest przerabiany przez bakterie.

Jak chcesz szybki efekt, to jest guanokalong extract. Jeżeli uważasz, że jesteś mądrzejszy od producenta no to gratuluję i życzę powodzenia.

Inna sprawa, że batguano to głównie fosfor który w drugiej połowie kwitnienia jest już mało potrzebny, a dokładnie potrzeba go dwa razy mniej niż potasu. Fosfor za to za***iście rozwija korzenie i jest kluczowy w pierwszej fazie kwitnienia kiedy potrzeba go dokładnie dwa razy więcej niż potasu.

Canna ma taką fajną rozkładówkę dotyczącą nawożenia gdzie łopatologicznie wyjaśniają każdy etap rozwoju rosliny i w jakich proporcjach czego potrzeba, inna firma - metrop w swojej rozkładówce podaje nawet idealne poziomy CO2 na każdy etap.

Datego bat guano jest najlepsze na początek, zmieszać z ziemią, przesadzić do niej 14 dniowego krzaka, żeby go od gówna nie popaliło i jazda. Potem już bat guano można sobie odpuścić.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Tym się różni, że nie rozpuścisz tego dobrze w wodzie, sam próbowałem - po 15 minutach mieszania mikserem dalej był na dnie piasek. A dwa chciałem tym szybko uzupełnić wapń i nic to nie dało. Top dressing powoduje, że podłoże powoli tym przechodzi od góry i nawóz jest przerabiany przez bakterie.

Jak chcesz szybki efekt, to jest guanokalong extract. Jeżeli uważasz, że jesteś mądrzejszy od producenta no to gratuluję i życzę powodzenia.

Inna sprawa, że batguano to głównie fosfor który w drugiej połowie kwitnienia jest już mało potrzebny, a dokładnie potrzeba go dwa razy mniej niż potasu. Fosfor za to za***iście rozwija korzenie i jest kluczowy w pierwszej fazie kwitnienia kiedy potrzeba go dokładnie dwa razy więcej niż potasu.

Canna ma taką fajną rozkładówkę dotyczącą nawożenia gdzie łopatologicznie wyjaśniają każdy etap rozwoju rosliny i w jakich proporcjach czego potrzeba, inna firma - metrop w swojej rozkładówce podaje nawet idealne poziomy CO2 na każdy etap.

Datego bat guano jest najlepsze na początek, zmieszać z ziemią, przesadzić do niej 14 dniowego krzaka, żeby go od gówna nie popaliło i jazda. Potem już bat guano można sobie odpuścić.

Odsylasz mnie na strone producenta nie wiem po co. Piszesz "tylko i wylacznie miezzac z ziemia". Wkleilem ci cytat z top dressingiem. No i teraz ch*j z tym co zeca producent? Nadal nie wiem jaka roznica jest z sypaniem z wierzchu a polaczeniem sypania z podlewaniem (jak zaleca producent - posypac i podlac). Gowno uwalnia sie stopniowo, teoretycznie do 12 tygodni. Wiec w czym problem, ze wyleje mokre glano plus 1.5l zamiast sypnac proszkiem i zalac woda?

Ja uzywam kupy z palm tree ashes. Baa, oba skladniki uzupelniam tak samo. Uwazasz, ze w ten sposob marnuje nawoz?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Różnica jest taka że to co się rozpuszcza w wodzie szybciej przez nią przeleci ale będzie dużo łatwiej dostępne dla rośliny a to co nie rozpuszcza się w wodzie bedzie się dłużej rozkładać dopuki sie nie rozpuści i w ten sposób jest trudniej dostępne, a także jest dłużej w glebie która pełni tak jakby rolę złoża filtracyjnego. Więc jeden ch*j czy podsypiesz czy podlejesz tak jak pisał [MENTION=85529]Honza[/MENTION] w tym przypadku jeśli jest słabo rozpuszczalne w wodzie ( może tylko pójść trochę głębiej w glebę ale to praktycznie będzie miało małe znaczenie)A to co się szybko rozpuszcza lepiej posypać, bo podlewając z rozpuszczonym szybko przeleci przez glebę, a posypane nie zdąży się tak szybko rozpuścić.
 
E

EPC3008

Guest
Jakiego pierwiastka konkretnie szukasz? Magnezu?

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Spróbuj użyć polichelat 7.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół