nasiona marihuany

Grow outdoor

Wyszukiwarka Forumowa:

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Nabijasz się czy mówisz poważnie? :D
Poki co zaliczylem jedynie jeden outdoor , jeden growbox i jeden balkon wiec doświadczenia wiele nie mam natomiast bardzo dużo czytam. Czytam na zagranicznych jak i polskich stronach. Ogladam growlogi, wypatruje bledow i dobrych zagrywek. Tu musze zaznaczyc ze rzeczywiscie Polskie strony maja bardzo malo istotnych informacji. .
Spore zangażowanie,zdobywanie wiedzy teoretycznej.
Notatki,analiza, wyciąganie wniosków.
podstawowe info na temat homozygota, heterozygota , krzyżowanie.



Z wczoraj
normal_20180413_164523.jpg


normal_20180413_164444.jpg


TE NA DRUGIM ZDJĘCIU z pewnością są F1
 
Ostatnia edycja:

Zyzz

Member
Rejestracja
Lut 6, 2018
Postów
22
Buchów
0
mówi to deuter a potwierdzam ja. obczaj sobie sam jak nie wierzysz, 2 tyg przed planowanym wg odmian zakwitnieciem odcinasz doplyw / lejesz flołerskie - nawet ripen albo substral na brazowienie igiel, azot sie plucze bo roslina przyrasta i bankowo zakwita bez ociągania się.

Prosiłem o wiarygodne źródło a nie zdanie domorosłych amatorów uprawy (w dodatku wyssane z palca)
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Będę tańczył i obrzędy stosował do upadłego

To będziemy mieli ten sezon udany(zaczynaj od połowy sierpnia)

---------- Post Zaktualizowany 16:08 ---------- Data pierwszego postu 16:05 ----------

Prosiłem o wiarygodne źródło a nie zdanie domorosłych amatorów uprawy (w dodatku wyssane z palca)

normal_20170725_071749.jpg

tutaj masz roślinę z zeszłorocznego grow pokazała płeć pierwsze dni sierpnia gdzie u innych ta sama odmiana
pokazywała płeć około 10-15 sierpień (popatrz moją zeszłoroczną relkę) i u zombi2-Arh+
zwróć uwagę na żółknące dolne liście co jest oznaką braku azotu

---------- Post Zaktualizowany 16:13 ---------- Data pierwszego postu 16:08 ----------

Pryskasz tytanitem cala uprawe czy jakis sposob wymysliles?

podstawa to PH gleby 6,5 plus minimalne wachania w górę lub w dół zależnie od odmiany
nawozy (bez przesadnego podawania) tytanit i asahi pryskam kilka razy w sezonie jako dopalacz
i wtedy można po opryskach zwiększać dawkowanie nawozów(obserwując rośliny)
 

Zyzz

Member
Rejestracja
Lut 6, 2018
Postów
22
Buchów
0
tutaj masz roślinę z zeszłorocznego grow pokazała płeć pierwsze dni sierpnia gdzie u innych ta sama odmiana
pokazywała płeć około 10-15 sierpień (popatrz moją zeszłoroczną relkę) i u zombi2-Arh+
zwróć uwagę na żółknące dolne liście co jest oznaką braku azotu
sorry deuter ale to w ogóle o niczym nie świadczy, już nawet nie mówię że rośliny które porównujesz nie były klonami, one nawet z jednej matki nie były z tego co mówisz, kierujesz się tylko tym że to "ta sama odmiana", u mnie automaty z jednej partii często wchodzą na flo z różnicą +/- 5/10 dni a Ty chcesz czegoś dowieść porównując całkiem inne fenotypy w dodatku uprawiane w innych warunkach, inną metodą. Gdyby to było takie proste jak myślisz... Nie ma szans żeby brak czy nadmiar azotu skracał/wydłużał kwietnie, jedyne co można takim zabiegiem zrobić to wywołać niedobory/przenawożenie. Roślina na wegu potrzebuje azotu a nie "roślina potrzebuje azotu żeby być na wegu". Gdyby było tak jak mówisz już dawno ktoś by to zauważył i podjął temat a w publikacjach naukowych nt. rolnictwa czy biotechnologii roślin nic na ten temat nie ma i nie będzie bo myśl sobie co chcesz ale to bzdury.
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
sorry deuter ale to w ogóle o niczym nie świadczy, już nawet nie mówię że rośliny które porównujesz nie były klonami,
to się zgadza
one nawet z jednej matki nie były z tego co mówisz, kierujesz się tylko tym że to "ta sama odmiana"
tu się grubo mylisz za mało się wysiliłeś poczytaj trochę więcej(a może fotorelacje są nie jasne?)
, u mnie automaty z jednej partii często wchodzą na flo z różnicą +/- 5/10 dni a Ty chcesz czegoś dowieść porównując całkiem inne fenotypy w dodatku uprawiane w innych warunkach, inną metodą. Gdyby to było takie proste jak myślisz... Nie ma szans żeby brak czy nadmiar azotu skracał/wydłużał kwietnie, jedyne co można takim zabiegiem zrobić to wywołać niedobory/przenawożenie. Roślina na wegu potrzebuje azotu a nie "roślina potrzebuje azotu żeby być na wegu". Gdyby było tak jak mówisz już dawno ktoś by to zauważył i podjął temat a w publikacjach naukowych nt. rolnictwa czy biotechnologii roślin nic na ten temat nie ma i nie będzie bo myśl sobie co chcesz ale to bzdury.

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?118271-Nadmiar-azotu-brak-kwitnienia

tu jest trochę o nadmiarze, a i w necie jest tego sporo
ja pozostane przy moich bzdurach bo już parę razy przyniosly efekty.


niestety trudno jest znaleźć publikacje naukowe o wpływie na kwitnienie,niedoboru azotu.
nie ma sensu chyba dla rolnictwa przeprowadzac takich badań,bo są do tego stosowane odpowiednie odmiany

Azot [N] jest uznawany za najważniejszy makroskładnik plonotwórczy. Pogląd ten wynika z funkcji azotu, który jest niezbędnym elementem syntezy cząsteczek białka podstawy, żywych organizmów Niedobór azotu powoduje nie tylko spadek plonu, ale i zahamowanie wzrostu i rozwoju rośliny Wizualnym objawem niedostatku azotu jest jasnozielony kolor liści i łodyg oraz wątły pokrój roślin

W skrajnych przypadkach niedostatku tego pierwiastka liście roślin żółkną, a ich słabo wykształcone owoce przedwcześnie dojrzewają

Niemniej niebezpieczny od niedoboru jest również nadmiar tego makroskładnika Rośliny przenawożone azotem mają ciemnozielony kolor i wytwarzają bardzo dużą masę (duże i liczne liście, grube łodygi), jednak ich owoce są nieliczne i słabo wykształcone Przeazotowanie roślin wydłuża znacznie okres ich wegetacji Skutkiem tego, plon wielu gatunków (np pomidora czy papryki) nie zdoła dojrzeć przed nadejściem jesiennych przymrozków Przenawożenie roślin azotem powoduje też kumulację azotanów, co jest niebezpieczne dla zdrowia człowieka.
 
Ostatnia edycja:

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
Prosiłem o wiarygodne źródło a nie zdanie domorosłych amatorów uprawy (w dodatku wyssane z palca)

nie będę robił zamętu w czyjejś relce więc napiszę tylko - kup maroki czy co szybkiego natnij klonow, zrob w donicy z podobnymi warunkami, jedne zaglodz podbijajac przy tym pk drugim dawaj weg/wysokiN. zrob jeszcze grupe kontrolno i sprawdź ktore szybciej zaczna na powaznie kwitnac.
sprawa jest taka ze zgadzam sie z teza o azocie, podobne zjawisko zaobserwowalem a jak mamy ci postawic gotową magisterke to sobie sam sprawdz :joker:
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
UP
Część już na spocie
pogoda coraz lepsza
normal_20180418_104648.jpg


normal_20180418_104934.jpg


normal_20180418_105221.jpg


normal_20180418_105439.jpg
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
ku**a mordo ten tydzień masz zejbisty. Jutro 28 stopni ma byc :) moje dopiero w wodzie sie moczą od wczoraj.
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Mogło by już tak się utrzymywać do końca października<peace>
 
Rejestracja
Sty 14, 2018
Postów
12
Buchów
0
Siema tutaj na ostatnich fotach widac ze robiles trening (nie wiem jaki), rosliny ladnie podrosly a Ty ciachneles im spora czesc ich gornej warstwy powiedz kolego jaki to trening i opisz prosze jak go sie robi bo widze ze to nieglupi trening z gory dzieki i pozdrawiam
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Siema tutaj na ostatnich fotach widac ze robiles trening (nie wiem jaki), rosliny ladnie podrosly a Ty ciachneles im spora czesc ich gornej warstwy powiedz kolego jaki to trening i opisz prosze jak go sie robi bo widze ze to nieglupi trening z gory dzieki i pozdrawiam

Rozchodzi się o fim
Jest to dość skuteczna ochrona przed ***....i ślimakami. Mimo iż stosuję ślimakol dookoła roślin,pojedyńcze unwensyny potrafią się
przedrzeć na młode rośliny,opierdzielić miękką łodygę tuż nad ziemią i mam po roślinie.
Młode rośliny po pobraniu klonów lub po FIMie utwardzają łodygi i już ślimaki się do nich nie dobiorą, opierdzieli najwyżej jedną
gałązkę a reszta pozostaje.
Po takich zabiegach rośliny rosną niższe ale z większą ilością odrostów i końcowy efekt daje sporo więcej
ilości wagowej z rośliny.

normal_20180419_083736.jpg

Takie najprawdopodobniej zostaną zjedzone w całości.

normal_20180419_083819.jpg

Ta już by chyba przedtrwała?

normal_20180419_083829.jpg


Z tymi już można wybierać się na spoty
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,616
Odznaki
8
A propo ślimaków. Spałemm troche trocin na nie ślimakol i powiem Ci nie widziałem żadnego ugryzienia. Ślimakol pomaga w 90% za dużo też nie wolno i za blisko bo pleśń się robi od niego. Na początku jak zaczynałem sypać zawsze dałem za dużo i. Za blisko.
 
Ostatnia edycja:

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
A propo ślimaków. Spałem troche trocin na nie ślimakol i powiem Ci nie widziałem żadnego ugryzienia. Ślimakol pomaga w 90% za dużo też nie wolno i za blisko bo pleśń się robi od niego.

Co ty koleś pie****isz za kocopoły?
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Dokładnie! w sezonie mi idzie 2-3kg ślimakola, jestem vipem w casto w dziale za szklana witryną z kluczykiem
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół