nasiona marihuany

Boxik - Parę pytań laika

Wyszukiwarka Forumowa:

G4NJA

Member
Rejestracja
Mar 27, 2018
Postów
5
Buchów
0
Cześć wam!

Mam pytanie:
Szafeczka mniej więcej: 35x35x97 [cm]
Wszędzie płyta oprócz tylnej ścianki (tam jest cienkie takie coś a'la karton).
1. Da radę coś zdziałać z takiej bryły? (da rade na tej cienkiej ściance dać wentylator ? tam najłatwiej wyciąć otwór)
2. Ile pomidorów się zmieści ? podejrzewam, że max 1?
3. 5000-6000lm będzie ok ? (widziałem takie żarówki led full spectrum 120LED SMD5730)
4. Wentylacja - posiadam 3 wiatraki (tylko bym potrzebował zasilacz 24v - wydatek nie duży w sumie)
- 1 x San Ace 120 (12x12) 118.29 CFM
- 2 x Nidec beta SL (8x8 ) 44.1 CFM
Starczy taki przepływ powietrza ? A może starczyłby nawet ten jeden 12x12 jak wyciągający tylko ?
5. Jaki filtr do tego żeby jak najlepiej zatrzymywał zapach ?
6. Jakie ewentualne rady macie dla takiego laika ? nasionka, CO2 (czy moze da sie bez CO2?) itp itd ? Najlepiej bym chciał coś medycznego (Hashimoto - zapalenie tarczycy)

118.29 CFM118.29 CFM118.29 CFM
118.29 CFM
118.29 CFM118.29 CFM
 

WujekMarek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2018
Postów
135
Buchów
0
Jeden wiatrak wyciągający ci spokojnie starczy na taki boks on bedzie zasysał odrazu powietrze z pasywnego wlotu. Na kwitnienie możesz wsadzić drugi wiatraczek żeby owiewał kwiaty.
Co do nasion to raczej nie bierz automatów tylko zwykłe feminizowane. To bedziesz miał wiecej czasu na zabawe i formowanie rośliny.
Ja bym dał jedną roślinę na taką powierzchnię i bym ją przycinał i naginał gałązki żeby była gęstsza i krzaczasta niż próbować wepchać tu dwie.

Tu masz kalkulator lumenów http://www.haszysz.com/kalkulator.html to sobie mozesz sprawdzic ile zalecają ta boks o takiej powierzchni.
 

G4NJA

Member
Rejestracja
Mar 27, 2018
Postów
5
Buchów
0
Wg. kalkulatora:
Powieszchnia 0.1225 m2
Minimalnie: 3675 Lumenów
Srednio: 4900 Lumenów
Optymalnie: 6125 Lumenów
Czyli idealnie.

Dobrze, że napisałeś mi o tym przycinaniu i naginaniu gałązek bo nie wiedziałem.

Jak będę miał czas na projekt to zacznę działąć, wtedy będę dokładnie czytał jak wykiełkować itp., wiem też, że muszę dać coś na ścianki np mylar.

To jeszcze kwestia - filtra do neutralizacji zapachów i dwutlenku węgla ? Co tu wybrac, CO2 koniecznie potrzebne ? (Pokój użytkowy/sypialnia - aczkolwiek często mnie nie ma w domu - praca na zmiany po 12h, albo nocuję u kobity)
 

WujekMarek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2018
Postów
135
Buchów
0
Z tym przycinaniem to miałem na myśli tzw topping. Poczytaj sobie co i jak. Filmiki na jutubie też są. Wielkiej filozofi tu nie ma ;] Zaopatrz się jeszcze w cos do mierzenia PH wody i ziemi. Najlepiej w płyn Heliga albo test akwarystyczny.
 

G4NJA

Member
Rejestracja
Mar 27, 2018
Postów
5
Buchów
0
Powiem szczerze, że myślałem, iż wystarczy tylko światło, woda i ewentualnie trochę wiatru i będzie ok, widzę jednak, że to nie takie proste jest <lol>
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Filtr z węgla aktywnego musi być! Można zakupić można też zrobić całkiem łatwo jest mnóstwo poradników jak to zrobić tutaj na forum jak podłączysz do tego mocniejszego wentylatora powinno być git. CO2 nie jest niezbędne. Zwiękrza metabolizm u rośliny przez co ta może sie jeszcze szybciej rozwijać ale traktowałbym to raczej jako fajny dodatek a nie jako coś potrzebnego.
 

WujekMarek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2018
Postów
135
Buchów
0
Powiem szczerze, że myślałem, iż wystarczy tylko światło, woda i ewentualnie trochę wiatru i będzie ok, widzę jednak, że to nie takie proste jest
Na oucie wystarczy ;D Ale indoor to jest troche zawracania dupy.
 

G4NJA

Member
Rejestracja
Mar 27, 2018
Postów
5
Buchów
0
Dzięki za odpowiedzi! <peace>
Resztę myślę, że sam doczytam jak już przygotuję szafkę.
Zastanawiam się tylko nad tym filtrem - kupić czy zrobić, maksymalna wydajność tego wiatraka to jakieś 200 m3/h.
Kupne filtry to jakieś konkretne firmy polecacie, czy lepiej (dużo taniej a z takim samym efektem) samemu zrobić ?
 

WujekMarek

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2018
Postów
135
Buchów
0
Lepiej zrobić a zaoszczędzoną kasę wydać na lepsze światełko czy nawozy.
 

G4NJA

Member
Rejestracja
Mar 27, 2018
Postów
5
Buchów
0
Mam już mniej więcej pomysł na filtr.

To teraz pytanie - czy donica 11L nie będzie za duża na takie pudełko bo taką już posiadam ? Można ewentualnie mniej ziemi nasypać, nie będzie to w jakimś stopniu światłą ograniczać?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół