nasiona marihuany

Odżywki Premium vs Budżetówki

Wyszukiwarka Forumowa:

Zyzz

Member
Rejestracja
Lut 6, 2018
Postów
22
Buchów
0
Od zawsze byłem przyzwyczajony do stosowania odżywek "dedykowanych" pod cannabis typu Hesi, Canna, Adanced Nutrients itd. W tym roku chciałem przetestować zestaw Plagron i jak łatwo zauważyć wszystkie duże brandy jadą mniej więcej na podobnym schemacie czyli 2 nawozy podstawowe, jakiś booster i pierdylion dodatków typu aminokwasy, witaminy, kwasy hummusowe, różne inne cuda na kiju. Nigdy nie wgłębiałem się w składy drogich odżywek. Podejście zawsze było takie: drogie znaczy że dobre (marketing działa). Przymierzając się do zestawu Plagron zauważyłem jeden wspólny mianownik między nawozami z górnej półki a tymi od Pani jadzi z ogrodniczego, który pewnie każdy zna otóż skład to zawsze makro (NPK), mikroelementy typu Mg, Ca, Fe, Cu i inne. Często w katalogach czy opisach drogich nawozów można przeczytać jak się chwalą że ich mikro są super przyswajalne bo w postaci chelatów/schelatowane. No fajnie ale przecież to samo jest w nawozie za 8zł. Nie ujmuję drogim nawozom, nawet mam z nimi doświadczenie i nie mogę powiedzieć żeby czegoś roślinom brakowało ale czy naprawdę czymś się one różnią od budżetówek za kilka zł? Czy byłby ktoś w stanie podać różnicę przemawiającą na zdecydowany plus zestawiając przykladowo podstawowy nawóz Canna i Biohumus czy inny Biopon? Czy proporcje NPK mają duże znaczenie? Przykładowo Canna Terra Vega NPK 3-1-4, Plagron Terra Grow NPK 3-1-3, z kolei nawozy tanie: Florovit do roślin zielonych NPK 7-5-6, Biopon 6-4-5. Canna Terra Flores NPK 2-2-4, Substral NPK 10-30-20. Nie wiem czy o to chodzi ale sugerując się proporcjami makroelementów można by rzecz nawet że nawozy tańsze typu substral są lepsze bo zawierają więcej azotu, fosforu i potasu. Jak to z tym jest? Fajnie byłoby gdyby ktoś w poparty naukowo sposób wyjaśnił z czego wynika wyższość nawozów mających w sobie procentowo mniej składników odżywczych. Chciałbym też jeszcze zapytać o kwestię stosowania nawozów organicznych i mineralnych jednocześnie. Wszędzie można wyczytać że nie ma to sensu z podaniem uzasadnienia. Z kolei w tabeli nawożenia Plagronu kompletne nawożenie składa się ze stosowania Terra Grow (mineralny) jednocześnie z Power Roots (organiczny). Wytłumaczy ktoś jak dla debila czym jest to uzasadnione i jak te dwa nawozy ze sobą współgrają?
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Plagrona nawozy są słabsze, dlatego producent zaleca dodawać nawóz do każdego podlewania. Sam używam nawozów polskiej firmy i jestem zadowolony bo są skuteczne i tanie :) chociaż mam tam coś z cudownych nawozów to nie widzę znaczącej różnicy.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół