nasiona marihuany

Organiczny nawóz na kwitnienie

Wyszukiwarka Forumowa:

MAKEaTRIP

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
84
Buchów
1
Witojcie
Przeszukałem cały internet w poszukiwaniu czegoś na kwitnienie w wersji organicznej jako dodatku do mieszanki ziemi. Chce wystartować z fotorelacja ale potrzebuje tego złotego składnika do mieszanki.

*Niby skórki z banana ale czy to sprawdzone?
*Bat guano podobno daje fosfor ale co z potasem?
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
BioCanna Bio Flores, Plagron Alga Bloom, BioBizz Bloom + Top Max, BAC

Guano od Guanokalong'a, Palm Ashes (popiół z palmy), Bone Meal (mączka kostna/rogowa)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
O

OdcieńZieleni

Guest
***nij astvit w proszku, dużo fosforu, dobrze odrazu ukorzeni Ci sadzonki, 5zł
 

MAKEaTRIP

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
84
Buchów
1
ten astvit - jest konkret, biere.

Narazie:
Dodatki:
Skorupka z jajek
Ryż
Astvit

Mieszanka ziemi:
Uniwersalna+ dolomit+ perlit

Składniki:
Mączka rogowa- Azot
Biohumus- Mikroorganizmy/azot

Guano- fosfor
Popiół drzewny- POTAS <pyk>
I ku**a piękny jestem
Ziemia TRIPCOOLA

Będzie obficie rosnąć i puchnąć sama? Coś dodać? Siada?
 

pan majster

blee ble ble
Rejestracja
Mar 19, 2018
Postów
221
Buchów
630
Skorupki od jajek najlepiej sobie zmiel w maszynce do mielenia;) a ryż po co ?
 

MAKEaTRIP

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
84
Buchów
1
Co za pytanie :crazy:
Zawiera wiele mikro i makro, lepiej dodac niz nie dodawac skoro mam.
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
skrzyp polny i mniszek lekarski zalej wodą mieszaj codziennie i masz typowe PK plus mikroelementy można podlewać można pryskać. sprawdzone i tanie, możesz dodać parę bananów będzie jeszcze lepsze.
 

pan majster

blee ble ble
Rejestracja
Mar 19, 2018
Postów
221
Buchów
630
Pytam bo jakoś nie znalazłem nic o zastosowaniu ryżu jako dodatek do gleby że zawiera mikro i makro ale najwyraźniej słabo szukam.Ale tak czy siak przyda się ta wiedza ;) bo sam dodaje różne bajery do gleby.
 

MAKEaTRIP

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
84
Buchów
1
Szermi szukam nawozu który mogę zmieszać z mieszanka ziemi a nie biegać tam z nawozami.

Podobno popiół wystarcza na całe flo pod względem potasu ale traktuje ten fakt z dystansem i pasuje mi coś jeszcze znaleźć typowo potasowego.
Banan przyciąga zwierzęta tak samo jak mączka z której dlatego zrezygnowałem.
Szukam dalej....
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
stosowałem suszone i rozdrobnione banany pod bryłę korzeniową i nie zauważyłem dodatkowej aktywności zwierzyny a jest to bardzo dobrze przyswajalny nawozik tak samo jak pokrzywa na weg nie musi być przerabiana może być dana bezpośrednio do mieszanki ziemi. jednocześnie banan dostarcza też potrzebne cukry. na forum jest sporo o nawozach organicznych więc masz w czym wybierać.
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
suszyłem zimą skórki od banana i od melona i przy sadzeniu dawałem jedną garść bezpośrednio pod sadzonkę a wcześniej jakiś tydzień zlewałem dołek gnojowicą z pokrzywy i kompostu. tak przygotowany dołek starczał mi na automaty na cały okres jedynie na flo dodatkowo dostawały jakiś oprysk z pk no i wiadomo na pleśń. suszone nie ściągają tak zwierzyny ale surowe też nie ściągają jakos specjalnie a ilość tak naprawde zależy od wielkości panienki ,długości życia i zdrowego rozsądku, nie przenawozisz tego ale zbyt duża ilość azotu żle wpływa na produkcję kwiatów. pokrzywa w ziemi przyspiesza też tworzenie się próchnicy i skórka banana jest przyswajalna bardzo szybko
 

MAKEaTRIP

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
84
Buchów
1
Uzyskany przez Ciebie plon był zadawalający, jak na warunki panujące?
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
wstawiałem już na tym forum zdjęcia af NL sadzone w wiadrach 20l średni plon 80g były takie że po 120g z jednego więc jak na automaty to bardzo przyzwoicie oczywiście dodane tam było wiecej dodatków mikoryza itp. z sezonowych najwięcej to chyba 750g z FD fem ale po 500g to już nawet nie liczyłem. przygotowanie odpowiedniej mieszanki ziemi jest ważniejsze od całej uprawy i nie ma złotego środka bo każdy ogródek ma inne warunki wodne, świetlne i inna ziemia. w jednym miejscu jest wskazane dodanie hydrożelu w innym nie, jedna ziemia potrzebuje wspomagania azotem inna nie, zasada jest taka że wszystko z umiarem i dołki lepiej robić większe niż zbyt małe.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół