nasiona marihuany

Sativa / indica - niejasny efekt upalenia

Wyszukiwarka Forumowa:

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
Witam,


nie od dziś wiadomo że odróżniamy dwa rodzaje upalenia się.Pobudzające sativki ,nasenne indici.
Ale coraz częściej spotykam się z zupełnym przeciwieństwem.
Paląc np. LA Confidential,Black Domine lub jakimkolwiek inną czystą indice efekt upalenia wcale nie powoduje senności.(może ja już przejarany jestem?)Wręcz przeciwnie,nie potrafię spać.A czasem mocna sati ulula mnie jak dziecko.
Tak sobie siedzę i myślę jak to jest,że występuje takie przeciwieństwo?
Trochę mnie to wk***ia i irytuje.Bo później ciężko mi coś wybrać,co na daną chwilę mi przypasuje.
Działanie inne niż oczekiwane,i potem zamiast niedzielnego spaceru,niedzielna zamuła lub odwrotnie.
Co ma na to wpływ???

Przeglądam ofertę np. SeriousSeeds i jest tam Serious Kush (głównie sativa).A w opisie dobra na sen.
Ja rozumiem że seedbanki pie****o,no ale ku**a jak sativa na sen?:zombi:
Czemu niektóre strainy będące sativami majo działanie indyj i odwrotnie?




pozdrawiam!:bounce:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
297
Buchów
0
Z tego co rozumiem efekt upalenia zależny jest od składu cannabinoidów. Dlatego np jak zetniesz wcześniej (przy białych trichomach) to masz bardziej pobudzający haj a jak ścinasz przy bursztynowych to cięższy bardziej couch lockowy bo THC rozkłada sie na inne cannabinoidy które zmieniają działanie. Skład cannabinoidów jest zależny właśnie od odmiany sat/ind zapewne fenotypu i tego w jakim stadium dojrzałości zetniesz. Tyle teori a prawda jest taka że na każdego to działa inaczej i każdy reaguje inaczej nawet na to samo palenie
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,244
Rozwiązań
1
Buchów
16,425
Odznaki
1
Tyle teori a prawda jest taka że na każdego to działa inaczej i każdy reaguje inaczej nawet na to samo palenie

Do tego mniej więcej to się sprowadza.

Ja ostatnio tylko indyje palę i nic mnie nie zamula ani nie usypia, wręcz przeciwnie, za to po sativach się może srogo w głowie pier***ić i nikt, kto miewa nieprzyjemne stany po ziole nie powinien ich palić.
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
[MENTION=83602]Ashaen[/MENTION]
Już nad tym rozmyślałem,rzecz w tym że to nie to :/
Przed paleniem często wrzucam topa pod mikroskop,i ostatnio miałem styczność z LA Confidential (100% indica)w której stosunek trichomów był na poziomie 70% mlecznych /30% bursztynowych .Powinno usypiać a jednak musiałem wspomóc się %.
Teraz robie detox od zioła i alko 2 tyg i zobaczymy czy coś się zmieni.

---------- Post Zaktualizowany 10:04 ---------- Data pierwszego postu 10:01 ----------

TNR™;1692718 napisał:
Do tego mniej więcej to się sprowadza.

Ja ostatnio tylko indyje palę i nic mnie nie zamula ani nie usypia, wręcz przeciwnie, za to po sativach się może srogo w głowie pier***ić i nikt, kto miewa nieprzyjemne stany po ziole nie powinien ich palić.


Możesz trochę naświetlić mi temat?Bo zauważyłem że po mocnych sativach w długich ciągach właśnie mi się pie****i główka.
Zamartwiam się na zapas ,chodzę ostro zdezorientowany i do tego miewam schizy w miejscach publicznych.A przy indicach właśnie nie.

z góry dzięki!

POZDRO
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,244
Rozwiązań
1
Buchów
16,425
Odznaki
1
No co ci jeszcze naświetlić? Drugi raz to samo napisać? :)
 

Rand0m

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2014
Postów
173
Buchów
0
Mocna sativa = psychodela, gonitwa mysli, inne spojrzenie na swiat(to w sumie cecha psychodeli) itp mozg paruje wiadomo ze przy czestym uzytkowaniu wystapi odrealnienie, dezorient? W sumie nie jestem jakos bardzo doswiadczony ale tak mi wydaje.. Ale w jakim ciagu bym nie byl to pare dni i czlowiek wraca do siebie to tylko MJ :D Chociaz sam ostatnio mysle czy owe sativy nie przyspieszaja jeszcze bardziej ukrytych chorob np schizofrenia itp.
Sorry za brak pl znakow pisze z niem tableta
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
TNR™;1692723 napisał:
No co ci jeszcze naświetlić? Drugi raz to samo napisać? :)

Nie,chodziło mi o to dlaczego tak jest.
Na mój rozum stosunek THC\CBD .
Expertem nie jestem,dlatego mogę się mylić.


pozdrawiam
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
297
Buchów
0
Wszystkie substancje psychoaktywne działają w mniejszym lub większym stopniu na takie ukryte dolegliwości psychiczne. Akurat w przypadku MJ i schizofrenii w oglądałem jakiś dokument popularnonaukowy w którym łagodzono ataki zdiagnozowanej schizofremii (nie wiem czy jakoś sie to konkretnie nazywa, chodzi o nagłe ataki paniki i psychozy) przy użyciu MJ, ale pomagało tylko w niektórych przypadkach. Co to było? Sativa czy Indi? Nie wiem nie wspominali tam chyba ale obstawiał bym coś z wysokim CBD bo ma działanie antypsychotyczne

--------- Post Zaktualizowany 10:42 ---------- Data pierwszego postu 10:35 ----------

Nie,chodziło mi o to dlaczego tak jest.
Na mój rozum stosunek THC\CBD .
Expertem nie jestem,dlatego mogę się mylić.


pozdrawiam

Ciężko jest powiedzieć napewno stosunek THC/CBD ma dużą role na pewno ważny jest cała gama cannabinoidów nie tylko te dwa ale jest tu tak dużo czynników że nie da sie tego dokładnie określić a rzetelne badania zaczęły sie dopiero niedawno więc jeszcze trzeba będzie poczekać zanim coś będzie wiadomo tak na 100%
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,244
Rozwiązań
1
Buchów
16,425
Odznaki
1
Nie,chodziło mi o to dlaczego tak jest.

Dostałeś odpowiedź na to pytanie wyżej - reakcja na zioło, to indywidualna sprawa. Moja kobieta tylko sativy pali i nigdy nie miewa nieprzyjemnych stanów, nawet nie rozumie, jak można takie mieć.

Po alko też jeden pójdzie spać, inny śpiewać i tańczyć, a jeszcze inny szukać dymu i rozpie****ać rzeczy i też możesz zapytać "a czemu tak jest", bo skoro wszyscy pili to samo, to powinni reagować tak samo.
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
Rozumiem,dzięki wielkie :)


Pozdrowienia FAZOWICZE :):zjarany::spalony:
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół