nasiona marihuany

Petycja w sprawie depenalizacji

Wyszukiwarka Forumowa:

janek29

Member
Rejestracja
Paź 25, 2015
Postów
20
Buchów
0
Siema!

Co myślicie o inicjatywie zebrania najlepiej kilkuset tys podpisów w sprawie depenalizacji? Pytanie czy gra jest warta świeczki? A może szkoda czasu, bo i tak wrzucą to do niszczarki?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Zda się tylko na tyle, ze może zostac zwołane posiedzenie i przedmiot petycja poddany glosowaniu. Prawda jest taka, ze obywatele nie maja żadnego prawa głosu. Póki ludzie nie wyjdą na ulicę w jakiejś po***anej ilości to nic z tego nie będzie. A, że to się nigdy nie stanie to pozostaje nam czekać na cud ")
 

janek29

Member
Rejestracja
Paź 25, 2015
Postów
20
Buchów
0
Czyli liczyć na to, że dokona się jakaś wymiana pokoleniowa? Ze homo sovieticus kiedyś wymrą i nastanie normalność?
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Lobby Farmaceutyczne i Alkoholowe nigdy się nie zgodzi aby za darmo można było na parapecie wyhodować sobie lekarstwo i zdrową używkę w jednym.
 
L

Lord of Old School

Guest
Nie mówię tutaj o legalizacji, ale depenalizacji.


Dokładnie ja tez nie rozumiem niektórych wypowiedzi typu nigdy nie zalegalizują
A tu znaczenie słowa depenalizacja dla tych którzy nie wiedzą co to jest
Depenalizacja – przeciwieństwo penalizacji, jest to rezygnacja z karalności określonego typu czynu, uznawanego dotychczas za przestępstwo lub wykroczenie. Rozróżnia się depenalizację pełną oraz częściową:

depenalizacja pełna polega na całkowitym zniesieniu karalności czynu (zniesienie odpowiedzialności karnej), a tym samym i kary za popełniony czyn, który nie jest już traktowany jako przestępstwo lub wykroczenie,
depenalizacja częściowa polega na przekształceniu przestępstwa w wykroczenie (likwidacji typu przestępstwa i wprowadzaniu typu wykroczenia, a zatem likwidacji odpowiedzialności karnej i wprowadzeniu odpowiedzialności za wykroczenie) - inaczej
 

janek29

Member
Rejestracja
Paź 25, 2015
Postów
20
Buchów
0
No właśnie, czyli opcjonalnie pozostawienie kar pieniężnych np 500 zł za znalezienie czegoś tam. Handel byłby nadal karany, bo wiadomo wszystkiego nie da się od razu zalegalizować, bo nastąpiłby jakiś szok społeczny. Kościół i inne instytucje zaraz podniosłyby larum.
Krótko mówiąc chodzi o zebranie podpisów pod depenalizacją, czyli aby nie karali więzieniem (finansowo pewnie tak). Myślę, że gdyby udałoby się zebrać ten 1 mln podpisów, to nie byłoby problemu, a przynajmniej rozpoczęto by poważną dyskusję. Może jakieś partie rzuciłyby to na sztandary.

Z chęcią sam w swoim mieście zająłbym się zbieraniem takich podpisów.
 
L

Lord of Old School

Guest
Ja tez byłbym chętny jakby zgłosiło się więcej osób do takiej akcji to moze dałoby rade wkoncu cos zmienic
 

Wickd

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2013
Postów
47
Buchów
0
Jestem za.

Na sam początek napisałbym treść takiej petycji i wstawił na portal zbierający podpisy.
Znalazłem dwa warte uwagi:
petition(dot)org - używał jej Max Kolonko, na niektórych petycjach jest po 100 tys. podpisów ale i tak wydaje mi się mało popularna. Posty na fejs komentuje góra 3 osoby...
petycje(dot)pl - nie ma informacji kto stworzył ten portal

A nie robił już nikt takiej akcji? np. wolne konopie?
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
Jak czytam nigdy nie zalegalizuja, mafia, lobby co jeszcze? Pie****icie i czarne scenariusze piszecie. W stanach ku**a gangsterka na pełnej piz**ie i jakoś dało radę zalegalizować. W Polsce pseudo gangsta i nie zalegalizuja.... tak tak
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
W Stanach się jara od 100 lat i uprawia od lat 60-tych, tam jest mocno zakorzeniona kultura konopna, także prównujesz jabłka do pomarańczy.
 

Gumball

Well-known member
Rejestracja
Sty 30, 2018
Postów
425
Buchów
46
No ok ale te wszystkie teorie spiskowe w około ganji mnie śmieszą. Nie legalizuja bo w rządzie same pi**y i to jest główny powód.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Nie legalizują, bo w PL przeciętny palacz, to relatywnie młody człowiek, za którym nikt nie stoi. U starszego pokolenia nie ma przyzwolenia na konopie, bo te ciąglę funkcjonują w świadomości jako narkotyk i pierwszy krok do strzykawki z heroiną. No ale tu mowa o depenalizacji, a skoro nawet na to się nie zanosi w najbliższym czasie, to co tu o legalizacji gadać.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół