nasiona marihuany

Petycja w sprawie depenalizacji

Wyszukiwarka Forumowa:

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
[MENTION=87445]Gumball[/MENTION] Na dzień dzisiejszy w Polsce jest ciężko chociażby o medyczną marihuanę w aptece, znajdź mi lekarza który przepisze komukolwiek receptę na medyczną marihuanę, a ustawa już obowiązuje, daje Ci to coś do myślenia? To gdzie Ci zalegalizują lub przestaną karać, tutaj każdego ma czekać pokazowa kara za posiadanie najmniejszej ilości marihuany, większość oszołomów z policji/cbśp nie domyśla się nawet że źle robi ścigając użytkowników marihuany, nie zdają sobie sprawy po której stronie muru stoją.. Mieszkam za granicą i z biegiem czasu i z dalszej perspektywy analizując stan świadomości Polaków starszego pokolenia, nasuwa mi się skojarzenie z ludnością z Korei Północnej heh, smutne to w ch*j ale prawdziwe. U***ało się kiedyś dawno ludziom w głowach że wiadomości w telewizji to jakaś ***ana wyrocznia i są do tego stopnia przesiąknięci mainstreamowym szlamem, że do puki nie nastąpi wymiana pokoleniowa to niema o czym marzyć. Chcesz w miarę legal? Wystarczy się wyprowadzić w którąkolwiek stronę poza granice Polski, tam nikt nie będzie Cie ścigał z takim zaangażowaniem za kawałek pie****onej rośliny. Dziesięć lat temu sam podpisywałem takie petycje, wszystkie poszły w kosz zza czasów okupantów niemieckich, teraz zza okupantów amerykańskich domyślam się że będzie podobnie.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Ja tez byłbym chętny jakby zgłosiło się więcej osób do takiej akcji to moze dałoby rade wkoncu cos zmienic
To mi śmierdzi wolnymikonopiami, a stamtąd już niedaleko do partii razem i różowej pseudolewicy.
Na ch*j to komu? Chcesz wolności? Musisz, niestety, opuścić swój ukochany kraj. Inną opcją jest zaciśnięcie zębów i ruszanie mądrze główką.
Cześć i chwała wszystkim partyzanckim growerom!
 
L

Lord of Old School

Guest
To mi śmierdzi wolnymikonopiami, a stamtąd już niedaleko do partii razem i różowej pseudolewicy.
Na ch*j to komu? Chcesz wolności? Musisz, niestety, opuścić swój ukochany kraj. Inną opcją jest zaciśnięcie zębów i ruszanie mądrze główką.
Cześć i chwała wszystkim partyzanckim growerom!
A co masz do Wolnych konopi oni dzialają w slusznej sprawie.
 

DoktorGreen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 11, 2012
Postów
604
Buchów
779
Nie mówię tutaj o legalizacji, ale depenalizacji.

Ty no faktycznie hehe, patrzyłem na susza wypowiedz i poszedłem za masą forum :bongo4:

Dokładnie ja tez nie rozumiem niektórych wypowiedzi typu nigdy nie zalegalizują
A tu znaczenie słowa depenalizacja dla tych którzy nie wiedzą co to jest

Ty sobie wez głęboki oddech i nie bądź pan taki spięty bo zdrowie jeszcze stracisz <joint>
 
L

Lord of Old School

Guest
Ty no faktycznie hehe, patrzyłem na susza wypowiedz i poszedłem za masą forum



Ty sobie wez głęboki oddech i nie bądź pan taki spięty bo zdrowie jeszcze stracisz <joint>

Spoko ziom ja jestem na luzie i wyrażam poprostu swoje zdanie
 

janek29

Member
Rejestracja
Paź 25, 2015
Postów
20
Buchów
0
Panowie czytajcie wyraźnie, bo z tego co czytam, to wyciągacie błędne wnioski z mojego wątku.

Na legalizację raczej nie ma szans. Szanse są co do depenalizacji, czyli zniesienia tego absurdu jakim jest groźba więzienia za posiadanie suszu lub kilku roślinek na własne potrzeby. Skoro forumowicze mają problem z rozróżnieniem pojęć, to co mają powiedzieć Ci statystyczne Grażyny i Janusze?

Wyjechać, jest to jakaś opcja, ale czy nie lepiej zmienić, aby tutaj żyło się lepiej?

Argument że lobby farmaceutyczne czy inne, jest moim zdaniem chybiony, bo w takich Czechach, Hiszpanii, Holandii się dało. Moim zdaniem w PL główną barierą jest mentalność, a tą można przecież zmienić.

Na początku przyjrzymy się polskiemu społeczeństwu. Młodzi, czyli ludzie tak do 40 r.ż. są za depenalizacją, w późniejszych grupach wiekowych też można znaleźć zwolenników. Młodzi wyjeżdżają, ścierają się z innymi kulturami, widzą, że państwo nie musi prowadzić zamordystycznej polityki antynarkotykowej.

Przyjrzyjmy się piramidzie wiekowej w Polsce:

Rozwoj-demograficzny-Polski-2012-112334-640x640.jpg



Ludzi w wieku od 18stki do 45tki jest bardzo dużo i to w nich trzeba pokładać nadzieję, natomiast największy wpływ na kierunek polityki mają mam wrażenie ludzie po 50 r.ż. Mają zasoby, wpływy, kontakty, są zdyscyplinowanymi wyborcami. Młodzi wręcz przeciwnie, dlatego nie są poważnie traktowani przez polityków.

W celu zmiany obecnego stanu rzeczy trzeba wykonać kilka działań w różnych kierunkach. Jak ja to widzę?

1. Stworzenie inicjatywy ustawodawczej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Obywatelska_inicjatywa_ustawodawcza

2. Po rejestracji mamy 3 miesiące na zebranie jak największej liczby podpisów.

Kiedy i jak zbierać?

Trzeba się do tego przygotować logistycznie i zorganizować ludzi.

Wyobrażam to sobie tak, że można byłoby zacząć zbierać jak zrobi się ciepło i w miejscach gdzie jest dużo ludzi, zwłaszcza młodych.

Czyli zacząć od imprez juwenaliowych, miejscowościach wypoczynkowych typu Sopot, imprezy, koncerty itd. Postawić parasol (z jakimś logiem nawiązującym do akcji), stół, dwie przygotowane osoby i jechać z tematem.

Najlepiej skończyć w sezonie ogórkowym, czyli lipiec i sierpień, bo wtedy można liczyć na największe zainteresowanie mediów tematem.

Finansowanie: organizacja zbiórki na portalach crowdfundingowych typu polakpotrafi.pl lub inne tego typu. Kasa poszłaby na zorganizowanie całego przedsięwzięcia. Trudno oszacować jaka kwota byłaby potrzebna, ale gdyby nagłośnić akcję i aby była ona dostatecznie wiarygodna to nie byłoby problemu z zebraniem kapitału.

Dobrze byłoby zaangażować kogoś, kto ma struktury typu Posła Liroya lub innych zwolenników – np. z partii Wolność.

A może władza zobaczy, że jest potencjał i sama zniesie ten absurd, przejmując poparcie, bo takie bez wątpienia by się pojawiło.

Jak to oceniacie?
 

Wickd

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2013
Postów
47
Buchów
0
Jest cel i jest wizja.

To jakie proponujesz najbliższe działanie? Co można zrobić już teraz aby to pchnąć do przodu?
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Trzymam kciuki ale nie widzę tego przy obecnych układach które mają miejsce w Polsce.
Trzeba najpierw w izrealu zapytać co sądzą o depenalizacji marihuany w Polsce :sunny:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół