nasiona marihuany

Papryczkowe szaleństwo !

Wyszukiwarka Forumowa:

autostrada

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2012
Postów
406
Buchów
654
Odznaki
1
ahoj!

Po udanym niekonopnym OSie postanowiłem iść za ciosem i wysadzić nasiona wszystkich papryczek które miałem do rozdania. Mimo, że pora dosyć późna, jeszcze nie jest tragiczna. Odmian będzie 9, tzn mam nadzieje:D.
Co do warunków jakie chce zapewnić roślinkom to donice od 5 do 7L, ziemia zwykła ogrodowa, na veg pewnie jakis biohumus, a na flo? nie wiem jeszcze.
Każdej odmiany wrzucilem po 5 nasionek, jedynie Giant Chilli jest w ilosci niezliczonej.

co do kiełkowania wybrałem sposób aby wymoczyć je w kieliszkach niecałe 24, po czym wrzuciłem je na mokre waciki w głębokim pojemniku i przykryłem je folią spożywczą z dziurkami.

IMG_20180319_001528.jpg



IMG_20180319_001551.jpg



IMG_20180319_212056~0.jpg




Poniżej lista oraz krótki opis danej papryczki.

- Dorset Naga: W marcu 2006 roku ogłoszona najbardziej ostrą papryką chili na świecie. Skala Scoville'a: 876.000 ~ 970.000
-Dorset Naga LT: Skala Scoville'a: 1.200.000
-Bih Jolokia: Nazwy Bih Jolokia i Bhut Jolokia oznaczają praktycznie to samo Chilli - jedyna różnica polega na miejscu z którego pochodzą (BHUTan i BIHar) Skala Scoville'a: 800.000
-Bhut Jolokia: J/W
-Trinidad Scorpion FG: kultywar papryki habanero, zaliczana jest do najostrzejszych ze znanych odmian. Skala Scoville'a: 1.463.700
-Trinidad Scorpion: W lutym 2012 roku ta zabójcza chili została ogłoszona najostrzejszą chili na świecie. Skala Scoville'a: 1.200.000
-Naga Morrich: Nazwa oznacza węża, gdyż jej działanie podobne jest do działania jadu węża. Skala Scoville'a: 1.000.000 - 1.500.000
-Seven Pod: jedna z najostrzejszych papryk - o mocy zbliżonej do sławnych Bhut Jolokii czy Trinidad Scorpiona. Skala Scoville'a:800.000 - 1.000.000
-Giant Chilli: brak wiekszych danych
-Fatalli biała: Skala Scoville'a: 150.000 - 300.000



Co do Upów, będe dodawał fotki jak bedzie widac, że cos sie dzieje :D
 

Spalona Zarowka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 12, 2017
Postów
1,072
Buchów
1,608
Czekam z niecierpliwością na upa.
U mnie sionka papryczek i róży poszły do wody z końcem lutego. A następnie do ziemi razem z nasionkami truskawek.

Gigant truskawka - od około półtora tygodnia na wierzchu jest tylko jedna mikro roślinka.
Niebieska truskawka - 4 dni temu 1 + dzisiaj widzę drugą, która się wybiła z ziemi.

Papryczki Seven Pod, Trinidad Scorpion - FG - po 3szt miałem - nic nie wyszło do tej pory :(
Niebieska róża jeszcze nic ale na to jeszcze jest czas, więc nadal są nadzieje.

Mimo zastosowania się do zaleceń i stworzeniu odpowiednich warunków, mini szklarni itp. itd., to tak trochę lipnie mi to wyszło :p
Albo słabe nasionka, albo ja coś z***... po drodzę. Dlatego jestem ciekaw rezultatów u Ciebie :)

Dodam, że miałem jeszcze ok. 20 nasionek innej papryczki (no name bo nie pamiętam co to było xD) i też lipnie, bo wyszły mi tylko dwie. Z pół miesiąca wcześniej wysiewane. Dzisiaj jedna ma 12cm druga 8cm :)
 

autostrada

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2012
Postów
406
Buchów
654
Odznaki
1
Papryczka może wychodzić z ziemi nawet 1,5 Mc. Wrzuciłem po 5 nasionek każdej odmiany, mimo, że nie wszystkie puściły kiełki - wszystkie poszły do ziemi. Myślę, że lada moment powinno zacząć się coś dziać. Co do nasionek czy lipne czy nie - ciężko stwierdzić. Ale na pewno coś z nich będzie. Innym już powychodzily na powierzchnię i powoli się rozrastaja =) jak tylko coś się pokaże będzie UP. Pozdro
 

tecq

Well-known member
Rejestracja
Maj 26, 2008
Postów
56
Buchów
2
Fajnie czekam na UP'a :D :jaraczz:
 

Majeran_Wieloryb

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2017
Postów
49
Buchów
0
Wrzuciłeś już w ziemię? :) U mnie też rosną 3, odmiany nie pamiętam, ale moc chyba koło 200.000 SHU.

Będziesz może robił znowu OS'a po zbiorach? :p
 
G

grohot

Guest
Autostrada co Ty będziesz robił z tymi owocami jak to wszystko wyrośnie?
Wiem że one wszystkie pięknie pachną i mają swój specyficzny przepyszny smak,
ale każda z nich ma tyle w skali sk***ola że nie przejadłbym surowych:].
 

Majeran_Wieloryb

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2017
Postów
49
Buchów
0
Ja siekane i podsuszone albo wysuszone na wiór i zmielone dodaję do większości potraw jak chociażby makarony, kasze czy kanapki zamiast normalnego pieprzu, przyrządzam mieszanki przyprawowe, świeże/peklowane jako dodatek do sałatek/pizzy a najlepiej wychodzi robienie pranków kozakom co to oni za ostrych rzeczy nie jedli i nic ich nie rusza a później płaczą przez jakiś czas. :D Ale przy takiej ostrości trzeba już ostrożność wysoką zachowywać przy samym przyrządzaniu bo regularnie cholerstwo trafia do oczu i nosa a czasem nawet zostawia zaczerwienienia na skórze, raz to dłonie wręcz posiniały tam gdzie sos nakapał.. :twisted:
 

autostrada

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2012
Postów
406
Buchów
654
Odznaki
1
Siemanko, roślinki już powychodzily z ziemi, rosną sobie powoli. Na dniach wrzucę fotki. A co będę z nimi robił? Suszy, jadł świeże, spróbuję zrobić sosy =D na pewno się nie zmarnuja =D
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
też mam 7pod lucy, trnidad scorpion butch chocolate, habanero i jalpeno :]
u mnie lucynki już się wybarwiają, pierwsza dzisiaj pokazała żółty kolorek a na dwóch zaważyłem żółte czubeczki :]
i nie wiem czy Ci się scovil nie pomylił bo te 7pod lucy miały do 400.000 chyba ale ręki uciąć sobie nie dam :)
powodzenia, kibicuję właśnie lucynkom oraz trinidadowi i na pewno będę tu zaglądał :)
 
G

grohot

Guest
Ja moją przygodę z jedzeniem surowej papryki zakończyłem na habanero, jadłem ją nie raz, ale przejść na wyższy poziom sam się bałem. Kolega który mi dotąd towarzyszył powiedział, że już nic ostrzejszego nie chce. Poza tym habanero jest co najmniej połowę słabsze nisz mieszanki które wysadziłeś:). Ja w zeszłym roku dawałem jedno, dwie habanero na trzy litrowy słoik ogórków małosolnych, bardzo ciekawa mieszanka. Pikantny ogórek ze specyficznym smakiem papryki z nutą brzoskwiń, jak ktoś nie robił do OSTRO polecam:D.
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,617
Odznaki
8
Ja nigdy nie sadzilem swoich. Jadam tylko jalapenio. Powodzonka. Nie zostały ci tam jakieś sionka na. Zbyciu [MENTION=53166]autostrada[/MENTION].?
 

autostrada

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2012
Postów
406
Buchów
654
Odznaki
1
Lubie ogórki na ostro, lubię też marynowane ostre papryczki. Do wódki jak znalazł =D.
[MENTION=83746]ProCannabisNL[/MENTION] jakieś mi zostały, ale nie wszystkich odmian. Jak wrócę po pracy to zerknę co tam jest.
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,617
Odznaki
8
Lubie ogórki na ostro, lubię też marynowane ostre papryczki. Do wódki jak znalazł =D.
[MENTION=83746]ProCannabisNL[/MENTION] jakieś mi zostały, ale nie wszystkich odmian. Jak wrócę po pracy to zerknę co tam jest.

Masz pełna skrzynkę pw napisałem.
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,617
Odznaki
8
:jocolor: [MENTION=53166]autostrada[/MENTION] czy już jesteś po pracy? Jak tak to mów czy coś dla mnie upolowales czy nie za bardzo ze swojej spiżarni. Nasion nie Konopnych.
 

autostrada

Well-known member
Rejestracja
Lip 7, 2012
Postów
406
Buchów
654
Odznaki
1
[MENTION=83746]ProCannabisNL[/MENTION], bieda straszna. Zostało mi tylko dorset naga lt, gigant chilli i jakiś żółty ostry noname =x
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół