nasiona marihuany

[8m2][LED][3kW][30xTUTANKHAMON 2xBlueberry, 2xOAmnesia] AutoPot project!

Wyszukiwarka Forumowa:

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Witajcie cześć i czołem !

Po krótkiej przerwie wracam z kolejnym projektem. Podobny set-up co ostatnio ale mamy kilka zmian.
A zatem zabawki:
BOX: Diamond Room 4mx2mx2.2m
LIGHTS: 4Xspectrolight blast 400W, 4xLuckygrow 660(330W) – łącznie 2920W
MEDIUM: Plagron Lightmix 60:40 Perlite, AutoPot system 32x15L, zbiornik FlexiTank 220L
WENTS: TT PRO 250mm 1400m3/h
Plus nawilżacze, wentylatory, mierniki PH, EC.

Co sadzimy?
30 x Tutankhamon (Pyramid Seeds)
I tu od razu mój komentarz – gdybyście kupowali od producenta nasiona wybierzcie lepszą wysyłkę niż najtańsza. Kosztowało mnie to kilkanaście zgniecionych nasion, które przyszły po prostu w najgorszym liście na świecie.



2x Original Amnesia (DP)
2x Blueberry (DP)
1x Mazar (DP)

Te nieszczęsne daczpasziony (chcociaż mówiłem, że już nigdy w życiu) wejść musiały gdyż miałem je pod ręką, a sporo tutankhamonów nie poszło niestety przez stan w jakim w przyszły.
Docelowo mamy mieć 32 rośliny, po 4 na każdy metr kwadratowy.

A zatem po kolei:

Udało mi się zrobić zamknięty obieg powietrza, które przechodzi przez strych, chłodzi się i wraca do namiotu – wilgotność nie ucieka. Problematyczna była temperatura, nawet przy schłodzonym powietrzu mieliśmy odczyt na poziomie 30 stopni. Co udało się zrobić? Na strychu jest chłodno, a zatem idzie kolejna rura do namiotu fi125mm, z małym wentylatorkiem, która elegancko wtłacza zimne powietrze do namiotu :3 Temp spada do 27 – co jest już całkiem elegancko. A zatem udaje się utrzymać 60+% wilgotności na 8m2!







Potem przyszły mrozy,a w rurach na strychu skraplała się woda, aż w końcu zamarzła xD więc na razie system jest rozłączony i oczyszczony.
Aktualnie wpadliśmy na pomysł, że w sumie na początku nie ma absolutnie żadnej potrzeby wykorzystywania całych 8m2 i 3KW lapm xD więc skonstruowaliśmy boxa w boxie 1 m2.



Wilgotność na poziomie 70-80%, temperatura 23-24 w dzień, 19-21 w nocy.

Z racji tego, że nie wszystkie tutankhamony poszły musiałem się ratować tymi passionami, które są spóźnione. Na razie dziewczyny rosną w małych doniczkach, właściwie to nawet nie wiem ile L mają, na oko 1,5-2,5. Przy przesadzaniu do autopotów będę aplikował mikoryzę.

No i trochę fotek na przestrzeni czasu:














I mniej więcej w tym czasie dostrzegłem to:



Algi na ziemii. Kaszana, klasyk, za dużo wody. Zdjęliśmy z każdej doniczki 2cm ziemi z tymi glonami i weszła świeża plus od wczoraj do jutra trwa susza.



Korzonki już się przebijają w tych większych roślinach powoli. W tym tygodniu montuję już autopoty i planowo do końca tygodnia będzie przesadzanie.

A tutaj fotki z dzisiaj:








Dla tych większych możemy przyjąć 11-12 dzień WEG, dla tych mniejszych jakiś 2-3. Przez te wszystkie różnice weg będzie trochę dłuższy. Aplikowałem już piranhę, tarantulę i voodoo juice od AN, ale wyglądają chyba już na głodne. To od tego COBa tak im się chce już żreć?

Tym razem planuję też trochę treningów, FIM i LST plus może scrogi, zobaczymy jak będzie.
Pozdro z fartem i do zobaczenia !
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
Ile planujesz wega że tylko 4 rośliny na metr dajesz?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Gruby projekt, oby bez problemow do samego konca ;)
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Oglądam :) dobry patent z tym zamkniętym układem i chłodzeniem powietrza. Powodzenia, będę obserwował!
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
To i ja bede sidział w pierwszym rzędzie i ogladał to przedstawienie.
Podoba mi sie ze czysto i schludnie a ta zieleń pdo ledami czesto sie pojawia na wegu, w glebie nic nie robi, luzik.
DP to kiepski wybór ale kiedys sie to sadziło i rosło pieknie, no moze czasem jajca wywaliło czego ci nie zycze
powodzonka i bez przypału
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Kto Ci sprzedał tak zapakowane nasiona? Dobrze, że zmieniłeś oświetlenie na lepsze :)
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Kto Ci sprzedał tak zapakowane nasiona? Dobrze, że zmieniłeś oświetlenie na lepsze :)

Pyramid Seeds... Wysłane jako list wrzucony do skrzynki na poczcie w Hiszpanii. Szło z miesiąc...
Ano z lamp też się cieszę ;3 coby ładnie świecą i LG sześciomodułowe też elegancko dają radę. Zobaczymy, będzie porównanie dwóch alejek!

---------- Post Zaktualizowany 22:08 ---------- Data pierwszego postu 21:39 ----------

Ile planujesz wega że tylko 4 rośliny na metr dajesz?

trochę ponad miesiąc. Zobaczymy jak będzie ze wzrostem i treningami
 

TetraHydroCanna

TechnoViking
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2015
Postów
541
Buchów
2
Tego projektu nie można przegapić! Zasiadam i kibicuje, za***isty osprzęt Pan masz. :)
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Osprzęt osprzętem. Teraz żeby tego nie spie****ić :D
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Grubo jak na indoor w namiocie, i też niezły overpower, same spectrolighty wystarczyłyby żeby tą powierzchnię ogarnąć.
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Taka jedna 400 nie ogarnie 2m2 wydaje mi się. Sama jej budowa na to nie pozwoli
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Moj spectrolight 200W ogarnął 1m2 i wyciągnąłem ponad 320 gram, to moja stara fotorelka na poprzednim koncie:

https://www.forum.haszysz.com/showt...a-organiczna&p=1592364&viewfull=1#post1592364

I to w dodatku mam spectro bez czerwonego światła jak Twoje, samo 3500k, Twoja 400-setka to odpowiednik HPS 800, więc idealnie na 2m2, producent podaje, że jest dobry na namiot 1,5 x 1,5 czyli ponad 2 metry kw.

Tak, że myślę, że masz niezły nadmiar światła, nie zabij tym roślin :)
 

Happy Ak

Well-known member
Rejestracja
Lis 27, 2010
Postów
304
Buchów
0
Lubie grube projekty a tu bedzie grubo :D Zasiadam i kibicuje, kilogramow! ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół