nasiona marihuany

Placek owsiany, przepyszna porcja glutenu!

Wyszukiwarka Forumowa:

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Witam

Miałem się nie dzielić tym przepisem, a co mi tam... :p

Płatki owsiane górskie 80g z czego polowa zmielona w młynku do kawy
1 Jajko lub 1 jajko+1 białko
Mleko ok. 150 ml może być też woda lub 50-50 ale nie wyjdzie tak smaczny
10-15 g zmielone siemie lniane,
Nasiona Chia 10g
Nasiona czarnuszki 5-10g
2 Łyżeczki białego cukru
Szczypta sody, cynamonu jak ktoś lubi.

Płatki zalewamy mlekiem, dodajemy jajko bełtamy lekko, dodajemy reszte składników, bełtamy i wjeżdżamy blenderem 2-3 ruchy 360 i finish. Patelnie non stick porządnie rozgrzewamy następnie dajemy ok. 1 łyżkę oliwy, ja używam oliwy z oliwek lub oleju kokosowego. Smażymy parę min z każdej strony (podczas przewracania zsuwam placek na szklaną pokrywkę od garnka lub talerz i robię flip o 180 wygodniej na pokrywce bo ma rączkę), wykładamy na kratkę od grilla przecinamy na pół żeby placek się osuszył przez jakieś 10 min.
Jak wyjmiecie od razu na talerz to zaparuje i będzie ciapa a placek ma być suchy. Done, Good Luck


 

rm26-600

Well-known member
Rejestracja
Gru 22, 2010
Postów
318
Buchów
0
Afroman miałem pytac Cie o przepis,ale mnie wyprzedziłes :)gdyby nie ta coca-cola to pożywne sniadanko,ja troszkę złamie przepis dodajac otrąb i protein:DpozdrawiaM
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Afroman miałem pytac Cie o przepis,ale mnie wyprzedziłes :)gdyby nie ta coca-cola to pożywne sniadanko,ja troszkę złamie przepis dodajac otrąb i protein:DpozdrawiaM

Cole wypiłem trochę później zamiast kawy, chyba się zalicza jako zdrowe :D
 
N

Natural1

Guest
Zamiast cukru dałbym ksylitol, zamiast mleka wodę, chyba że masz prawdziwe mleko od krowy, a nie ze sklepu. Ja właśnie dzisiaj jadłem płatki owsiane gotowane, może kiedyś wstawię przepis.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół